Acuzat de viol, Trump se apără: "Nu e genul meu de femeie / Nu s-a întâmplat niciodată, OK?"

de R.M.     HotNews.ro
Marţi, 25 iunie 2019, 11:19 Actualitate | Internaţional


Donald Trump
Foto: Flikr
Acuzat de o editorialistă că a violat-o în anii 1990, la New York, Donald Trump s-a apărat luni, într-un interviu pentru site-ul politic american The Hill: "Nu e genul meu de femeie", scrie AFP

"O voi spune cu mare respect. În primul rând, nu este genul meu de femeie. În al doilea rând, nu s-a întâmplat niciodată. Nu s-a întâmplat niciodată, OK?", a afirmat președintele american.

Astăzi în vârstă de 75 de ani, E. Jean Carroll, editorialistă renumită la versiunea americană a revistei "Elle", a afirmat, într-un interviu publicat săptămâna trecută de revista "New York", că a fost violată de magnatul imobiliarelor în 1995 sau 1996 în cabina de probe a unui magazin de lux new-yorkez.

Donald Trump i-ar fi cerut mai întâi să îl ajute să caute un cadou pentru o femeie, ceea ce a acceptat, înainte de a-i dezvălui că era vorba de ea.

Actualul președinte i-ar fi cerut ulterior să probeze lenjerie și s-ar fi îndreptat cu ea spre cabine de probe, ceea ce editorialista ar fi considerat, potrivit spuselor sale, a fi o glumă.

După aceea, s-ar fi încuiat cu ea în cabină, unde ar fi fost violată.

"O minciună completă", a insistat Trump. "Nu știu nimic despre această femeie. Este un lucru îngrozitor că oamenii pot profera astfel de acuzații".

"Nu m-am întâlnit niciodată cu această persoană în viața mea", reacționase el vineri, într-o declarație scrisă după publicarea acuzațiilor lui E. Jean Carroll.

Editorialista a evocat prezumtiva agresiune într-o carte autobiografică, "What Do We Need Men For? A Modest Proposal".

"Încearcă să vândă o nouă carte. Acest lucru ar trebui să vă facă să înțelegeți care sunt motivațiile sale", a denunțat miliardarul. "Ar trebui vândută la raftul de ficțiune".

E. Jean Carroll este cel puțin a 16-a femeie care îl acuză pe Donald Trump de agresiune sexuală. Acuzații pe care le-a respins tot timpul.

Editorialista a afirmat că nu a depus plângere la acel moment de teama de a nu suferi represalii.

















2516 vizualizari

  • -4 (30 voturi)    
    Cel mai prost raspuns posibil. (Marţi, 25 iunie 2019, 11:22)

    Tommy Bahama [utilizator]

    Se da de gol.
    • +14 (26 voturi)    
      Femeia aia avea 50 de ani în 1995 (Marţi, 25 iunie 2019, 12:06)

      Harald [utilizator] i-a raspuns lui Tommy Bahama

      Chiar crezi că asta ar viola Trump, femei de 50 de ani?!
      • -7 (19 voturi)    
        Pe alte meleaguri sunt si femei de... (Marţi, 25 iunie 2019, 14:07)

        Tommy Bahama [utilizator] i-a raspuns lui Harald

        50 de ani care arata mai bine decat unele de 22, dar nu asta e subiectul.
        Raspunsul "nu e genul meu de femeie" ce spune? Ca daca era, o viola.
        "Nu s-a intamplat niciodata" e fix gainarul care se jura pe ma-sa ca n-a furat branza in viata lui.
        "Ok" induce aprobarea ascultatorului, plus ca e de prost gust in afara majoritatii, a turmei. "Ok" ce? Vrei sa fiu de acord doar pentru ca mi-ai zis "ok"?
        Norocul lui ca are bani pentru avocati cu cap.
        • +7 (19 voturi)    
          Nu exista femei la 50 care sa arate ca la 22. (Marţi, 25 iunie 2019, 14:31)

          Lok [utilizator] i-a raspuns lui Tommy Bahama

          Decat daca poarta valulcu burkha cu ochelari la categoria peste 120 de kg.
          Daca era genul lui, macar o tinea minte. Asa la 50 de ani si-a facut si ea o poza si deja se simte violata?
          Noroc ca dupa acesti 25 de ani a hotarat in sfarsit sa scrie o carte cu debutul surprinzator peste o luna. Sau cum recomanda editura sa faci reclama cu o luna inainte.
          • +5 (5 voturi)    
            oare, (Marţi, 25 iunie 2019, 20:39)

            nash pandelica [utilizator] i-a raspuns lui Lok

            macrou ce'ar fi facut ?!
            ca se pare ca ar fi genul sau...:-)
        • +3 (7 voturi)    
          Spune politicos că nu e atractivă, asta spune (Marţi, 25 iunie 2019, 15:56)

          Harald [utilizator] i-a raspuns lui Tommy Bahama

          Un bărbat nu se poate culca cu o femeie care nu îl tentează, iar ”nu e genul meu” exact la asta se referă, numai că e spus la un mod politicos.

          Tu chiar crezi că Trump are nevoie să violeze pe vreo una? În orice moment sunt sute de femei disponibile pentru el. Banii și puterea sunt cel mai bun afrodisiac pentru femei, iar Trump le-a avut întotdeauna.
          • +1 (1 vot)    
            orice barbat (Marţi, 25 iunie 2019, 20:35)

            nash pandelica [utilizator] i-a raspuns lui Harald

            nu se poate culca in cabina de proba. :-))
        • +4 (8 voturi)    
          ”Never happened” se traduce altfel (Marţi, 25 iunie 2019, 16:00)

          Harald [utilizator] i-a raspuns lui Tommy Bahama

          Nu te lua după formulările în limba română, în engleză ”never happened” e o formulă foarte categorică, nu lasă loc la interpretări și încheie orice discuție.

          ”Nu s-a întâmplat așa ceva” e o traducere mai realistă în română.
    • +20 (22 voturi)    
      Un singur lucru... (Marţi, 25 iunie 2019, 12:19)

      grongobar [utilizator] i-a raspuns lui Tommy Bahama

      ...nu inteleg: cum de se trezesc asa dupa 20-30 de ani unele femei ca au fost violate ? Nu s-au prins la momentul ala ? Sau acum li se pare tariful/cadoul primit atunci prea modest ? Acuma sincer,un viol e o chestie groaznica,nu pot crede ca stai 30 de ani si nu faci nimic si deoadata hopa ti-ai amintit ! Si culmea "autorul" e celebru si cu bani,numai bun de muls.
      • +7 (11 voturi)    
        Nu toate... doar cele care scot carti in 2 Juile (Marţi, 25 iunie 2019, 13:38)

        Lok [utilizator] i-a raspuns lui grongobar

        "What Do We Need Men For? A Modest Proposal, which is scheduled to be published on July 2, 2019."
    • +10 (18 voturi)    
      Uimeste-ne! Care ar fi fost raspunsul... (Marţi, 25 iunie 2019, 12:20)

      newlook [utilizator] i-a raspuns lui Tommy Bahama

      Care ar fi fost raspunsul...la care adversarii sau pur si simplu idiotii utili sau total inutili sa nu fi comentat ceva negativ despre Trump, poate mai negativ decat acuzatia initiala?

      Hai, nu fi sfios, uimeste-ne!
      • -6 (18 voturi)    
        "Uimeste-ne" (Marţi, 25 iunie 2019, 13:54)

        Tommy Bahama [utilizator] i-a raspuns lui newlook

        Esti mai multi?
        Raspunsul corect ar fi fost pe masura functiei pe care o are. Voiam sa vad in raspunsul lui diplomatie, educatie, inalta clasa, stil.
        Te satisface raspunsul lui pentru ca aduce a antena3. Somn usor.
        • +4 (16 voturi)    
          Suntem multi care ne dorim uimiti. (Marţi, 25 iunie 2019, 14:34)

          Lok [utilizator] i-a raspuns lui Tommy Bahama

          E hilar ca vrei ca presedintele sa te invarta in vorbe. Dar Trump e cu faptele, el la propriu pune mana unde altora le este frica sa se bage. Nu poti nega asta.
        • +3 (11 voturi)    
          Clasic (Marţi, 25 iunie 2019, 15:31)

          newlook [utilizator] i-a raspuns lui Tommy Bahama

          Clasic. Cand e sa faci ceva concret, sa spui cum ar fi corect, o iei pe aratura generalitatilor, "bine e sa fie bine" si "ce uda-i apa". Tipic #rezist, castiga alegerile si apoi fuge ca dracu de tamaie de guvernare.

          PS: Pe forumul asta, da, sunt mai multi. Poate n-ai observat.
    • -5 (11 voturi)    
      de curiozitate, (Marţi, 25 iunie 2019, 15:11)

      nahir [utilizator] i-a raspuns lui Tommy Bahama

      dacă era genul lui de femeie, cum afirmă, ar fi fost de acord cu acuzația de viol?
    • +2 (2 voturi)    
      dar e corect (Marţi, 25 iunie 2019, 20:34)

      nash pandelica [utilizator] i-a raspuns lui Tommy Bahama

      nu e un fatzarnic ca cum ar fi un demokkat.
      billy n'a recunoscut cum umezea trabuce si cum o tzinea pe fatuca aia sub biroul....oval.
  • +3 (15 voturi)    
    campanie electorala in state (Marţi, 25 iunie 2019, 11:35)

    Razvan_M [utilizator]

    Este de asteptat sa apara si mai multe asemenea atacuri, pe mai multe planuri.

    De ex.:
    https://www.libertatea.ro/stiri/baby-constantin-story-unwraped-2675132
  • +6 (12 voturi)    
    Circ si paine. (Marţi, 25 iunie 2019, 11:41)

    Lok [utilizator]

    Macar suntem amuzati. Ca realitatea este chiar plictisitoare. Multumim Click.
  • +8 (10 voturi)    
    Sargon of Akkad (Marţi, 25 iunie 2019, 15:50)

    Setalcott [utilizator]

    Imi aminteste de candidatul la europarlamentare Carl Benjamin. Presa a scotocit prin cotloanele internetului un video in care a zis despre o politiciana ca n-ar viola-o. Presa consternata: cum poate sa spuna asa ceva? , la care Benjamin: Cu destula bere poate ma razgandesc. Dar nu e suficienta bere in lume pentru asta
    • +2 (6 voturi)    
      Un bar din Anglia i-a oferit destula bere... (Marţi, 25 iunie 2019, 16:54)

      Lok [utilizator] i-a raspuns lui Setalcott

      numai sa o faca odata.