În spatele deciziei lui Trump de a nu ataca Iranul: ”L-am văzut agonizând”

de N.O.     HotNews.ro
Sâmbătă, 22 iunie 2019, 11:04 Actualitate | Internaţional


Donald Trump la ONU
Foto: Captura video Twitter
Tensiunea dintre retorica belicoasă a Donald Trump și instinctele sale politice non-intervenționiste a fost la cote maxime, potrivit oamenilor care au luat parte la ședința în care președintele a hotărât în ultimul moment să nu mai lanseze rachete militare în Iran, ca răspuns la faptul că o dronă americană a fost doborâtă de Teheran, scrie CNN.

Președintele Donald Trump s-ar fi ”torturat” joi, în momentul în care a trebuit să ia decizia dacă atacă sau nu Iranul. ”L-am văzut agonizând. Totul se rezumă la un singur om”, a spus președintele Comisiei pentru Relații Externe din Senat, republicanul James Risch.

”Președintele chiar s-a luptat cu problema”, a spus și democratul Adam Smith.

Reamintim că președintele american Donald Trump ar fi aprobat inițial lansarea rachetelor militare în Iran, ca răspuns la faptul că Teheranul a doborât o dronă americană, însă a retras comanda în ultimul minut, după ce a întrebat câtă lume ar urma să moară.







Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.
















8820 vizualizari

  • +14 (32 voturi)    
    Asta se întâmplă când îi dai unui urangutan putere (Sâmbătă, 22 iunie 2019, 11:29)

    prec [utilizator]

    Poa' să facă un pocinog mare cât Casa Albă sau cât Pentagonul.
    • -4 (10 voturi)    
      te-ai gandit si la alte explicatii? (Sâmbătă, 22 iunie 2019, 17:57)

      mucenic [utilizator] i-a raspuns lui prec

      Dece Trump a facut publica decizia care dupa aceea a anulat-o? Decizia de a ataca era secreta, dece a trebuit s-o publice daca s-a rasgandit? Dupa care a adaugat ca vrea Iranul sa vina la masa tratativelor! Nu vi se pare a fost o forma de presiune politica, si mintea de urangutan o ai Dumneata ca nu nu-ti merge prea departe?
      • 0 (4 voturi)    
        nu (Duminică, 23 iunie 2019, 7:28)

        revo [utilizator] i-a raspuns lui mucenic

        pur si simplu nu are aliatii in spate (ca i-a indepartat cu ghioaga) si nicio promisiune de sprijin in teren, ca la Razboaiele din Golf si Afganistan.

        Ar fi singur impotriva Iranului, Rusiei si Chinei. Ia zi? Tu te-ai baga singur in asa un rahat mare?
        • 0 (0 voturi)    
          gresesti insa este scuzabil. (Luni, 8 iulie 2019, 2:09)

          mucenic [utilizator] i-a raspuns lui revo

          Cand ai in spatele tau peste 2/3 din populatie si o armata incomparabila cu Iranul, Rusia si China la un loc (nu ca numar de soldati) omul, adica Trump, isi permite sa faca orice. Si asta le place americanilor si ii scoate din minti pe comunisti. Crede-ma pe cuvant dupa ce am trait 50 de ani in SUA!
  • +14 (24 voturi)    
    SUA (Sâmbătă, 22 iunie 2019, 11:34)

    PlutoniumBoy [utilizator]

    au devenit un mare reality-show.
  • -13 (27 voturi)    
    sigur (Sâmbătă, 22 iunie 2019, 12:30)

    martel55 [utilizator]

    pacifistii neomarxisti ca Obama sau Hillary nu ar fif ost interesati de numarul de morti, din contra, cu cat mai multi cu atat mai bine pentru ei, care oricum viseaza sa mute Orinetul Mijlociu in Europa si America....dar presa dominata de neomarxisti nu spune aceste lucruri, spune doar minciuni oridnare despre un om care se opune acestei ideologii cirminale
  • +12 (30 voturi)    
    Un presedinte-panglicar si incult a carui decizie (Sâmbătă, 22 iunie 2019, 13:05)

    John M. [utilizator]

    de a ataca o tara musulmana cu potential militar serios numai pentru a-i servi lui la realegere s-a razgandit pentru ca si-a dat seama ca lumea se va alinia Iranului si-i va livra acestui impostor o riposta pe masura...
  • -2 (18 voturi)    
    Iranul e sincer si parolist; (Sâmbătă, 22 iunie 2019, 13:08)

    Namaste [utilizator]

    aviz amatorilor!
  • +13 (23 voturi)    
    Make America Weak again ! (Sâmbătă, 22 iunie 2019, 15:26)

    KTerinca [utilizator]

    lol
  • -4 (18 voturi)    
    Cu asta (Sâmbătă, 22 iunie 2019, 16:02)

    Setalcott [utilizator]

    Trump a crescut in ochii mei
  • +2 (6 voturi)    
    inceperea razboiului (Sâmbătă, 22 iunie 2019, 17:07)

    iareu [utilizator]

    taia fondurile pentru gard......!!!!