Angela Merkel, cuprinsă de tremur în cadrul unei ceremonii oficiale

de N.O.     HotNews.ro
Marţi, 18 iunie 2019, 16:47 Actualitate | Internaţional


Merkel incercand sa isi oprească tremuratul
Foto: Captura YouTube
Angela Merkel a fost cuprinsă de tremurături pentru mai multe minute în timpul ceremoniei oficiale cu noul președinte ucrainean, Volodimir Zelenski, marți, la Berlin, relatează AFP.

Cancelarul a fost victima unei stări de rău în timp ce aștepta, alături de președintele ucrainean, parada militară la Cancelaria de la Berlin, unde temperatura a fost marți aproape de 30 de grade.

Aceasta a încercat în mod vizibil să își atenueze tremurul în timpul imnurilor german și ucrainean.

Aceasta a asigurat la peste o oră de la această scenă că și-a revenit: ”Am băut cel puțin trei pahare de apă, care mi-a lipsit în mod evident și acum mă simt foarte bine”.

Președintele ucrainean a glumit spunând că ”stătea lângă mine, era în totală siguranță” la ceremonie.

Merkel, care se va retrage din politică la sfârșitul mandatului, cel târziu în 2021, va împlini 65 de ani luna viitoare.

















6956 vizualizari

  • -4 (8 voturi)    
    serviciile pot confirma (Marţi, 18 iunie 2019, 17:04)

    Kosmos [utilizator]

    Sunt arme electromagnetice care induc stari de genu
  • +2 (8 voturi)    
    Ceremoniile astea sunt cam vetuste (Marţi, 18 iunie 2019, 17:14)

    Habermas [utilizator]

    In cativa ani intram intram in epoca "Star Trek" a zborurilor spatiale, si noi tot ne mai maimutarim cu ceremonii de primire de pe vremea lu' Papa Pius. O strangere de mana intr-o cladire a birourilor de lucru, eventual un hol de primire, ar trebui sa fie suficienta.
    • +1 (1 vot)    
      de (Miercuri, 19 iunie 2019, 7:05)

      nash pandelica [utilizator] i-a raspuns lui Habermas

      iurii gagarin ai auzit ?!
      de acord, o strangere de mana si un sut in dos, drept stimul sa mearga mai departe, spre noi culmi...etc.
  • -6 (12 voturi)    
    Tahicardie? (Marţi, 18 iunie 2019, 17:16)

    Intermezzo [utilizator]

    Sau fibrilatio tremens? La cancelarii germani s-a mai intimplat. Mai ales la unul care a fost caporal in WWI.
  • +1 (7 voturi)    
    Doamne ferește (Marţi, 18 iunie 2019, 17:26)

    war4peace [utilizator]

    Uite așa ajunge protocolul să omoare un om. Mai un pic și cădea lată femeia aia, dar nu care cumva să întrerupem fanfara!

    Totul pentru aparențe...
  • 0 (2 voturi)    
    Orthostatic tremor, (Marţi, 18 iunie 2019, 19:10)

    Namaste [utilizator]

    Orthostatic tremor is characterized by fast (>12 Hz) rhythmic muscle contractions that occur in the legs and trunk immediately after standing.
  • 0 (4 voturi)    
    fosta'i lele cat ai fost (Miercuri, 19 iunie 2019, 0:16)

    nash pandelica [utilizator]

    semn divin, time to go.