O actriță americană a postat singură pozele nud cu care era șantajată de un hacker: ”Du-te dracului, cu toată puterea pe care crezi că o ai asupra mea!”

de G.S.     HotNews.ro
Duminică, 16 iunie 2019, 10:33 Actualitate | Internaţional


Bella Thorne
Foto: Twitter
Actrița americană Bella Thorne a făcut publice, sâmbătă, poze cu ea dezbrăcată după ce a dezvăluit că un hacker o amenința că le va posta pe internet, scrie CNN.

”În ultimele 24 de ore am fost amenințată cu pozele nud pe care mi le-am făcut”, a scris actrița de 21 de ani pe Twitter, mesajul fiind însoțit cu capturi de ecran ale schimbului de mesaje cu presupusul hacker ce ar avea fotografii și clipuri cu ea.

”Du-te dracului, cu toată puterea pe care crezi că o ai asupra mea!”, îi transmite ea celui care i-a furat imaginile.

”Mă simt scârbită. Mă simt urmărită, simt că mi-a fost luat ceva ce nu doream să fie văzut decât de o singură persoană, una specială pentru mine”, a adăugat ea.

Thorne a spus că a publicat singură imaginile pentru că ”este decizia mea” și ”voi putea să dorm la noapte știind că sunt din nou în control. Nu poți controla viața mea, nu o vei face niciodată”.

Bella Thorne a dezvăluit, anul trecut, că a fost abuzată sexual când era copil.






Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.
















126609 vizualizari

  • -32 (68 voturi)    
    ... (Duminică, 16 iunie 2019, 10:41)

    Kosmos [utilizator]

    Posibil sa fie un rod al imaginatiei sale pt cartea pe care o va scrie curand
  • +28 (68 voturi)    
    In SUA va fi prins. (Duminică, 16 iunie 2019, 10:47)

    Marionette [utilizator]

    Si bagat la parnaie. SUA e tara cea mai aproape de normalitate. Pentru ca infractorii acolo stau la inchisoare. Europa e pervertita de infractori, corupta. La noi era anchetata ca l-a injurat.
  • -23 (67 voturi)    
    defapt... (Duminică, 16 iunie 2019, 11:01)

    Martha Logu [utilizator]

    .. e campanie de marketing. madama tocmai si-a lansat o "carte" si e in campanie :) alea nu-s poze nud, cel putin nu sunt mai compromitatoare decat cele postate de ea pe instagram :)

    nu mai puneti botu' la toate astea...
  • +35 (51 voturi)    
    Bravo,este singurul mod.... (Duminică, 16 iunie 2019, 11:06)

    gigiN [utilizator]

    ...de a proceda cu astfel de javre!!!
  • -18 (54 voturi)    
    Si asa (Duminică, 16 iunie 2019, 11:18)

    Gojifruit [utilizator]

    O viata plina de agresiuni, abuzuri si santaje ii serveste acum in cariera..
    Sau “cum sa se publice poze cu tine goala fara sa para ca ai vrut”.
  • -9 (49 voturi)    
    Ha ha ha (Duminică, 16 iunie 2019, 11:44)

    Godzillagrrr [utilizator]

    Am googlat « Bella Thorne nude » si au aparut o gramada de poze sexy cu domnita asta, puse pe net cu buna stiinta de-a lungul timpului - dar probabil efectul scontat (celebritatea) nu a a venit, asa ca mândra a ales o noua strategie;-)
    • +16 (38 voturi)    
      @Godzillagrrr (Duminică, 16 iunie 2019, 13:32)

      sfarleaza [utilizator] i-a raspuns lui Godzillagrrr

      Depinde ce bagi la capatana googalind printre milioane de fake’uri. Ia googaleste Michelle Obama nude si vezi cate zeci de mii de fake’uri gasesti. Unde nu’i cap, vai de picioare!
      • -4 (8 voturi)    
        @sfârleaza (Luni, 17 iunie 2019, 11:37)

        Godzillagrrr [utilizator] i-a raspuns lui sfarleaza

        Stimabile... nu-s fake-uri. Domnisoara actrita e o exhibitionista cu traditie ;-).

        In fine, daca nu doare... more power to you :-)
  • -9 (45 voturi)    
    O bine cunoscută rețetă (Duminică, 16 iunie 2019, 12:05)

    Milka Man [utilizator]

    Când ai nevoie de un pic de publicitate, lansezi un mic circ...Scopul scuză mijloacele...Se practică peste tot în lume.
  • -8 (28 voturi)    
    Natura da, dar ia repede inapoi (Duminică, 16 iunie 2019, 16:32)

    Irina25 [utilizator]

    Orice femeie stie foarte bine ca Natura ii da cativa ani de prospetime, dupa care urmeaza ce stim cu totii. Iar cand n-ai la indemana un presedinte care sa-ti pateze fustita, iar protestele nud pentru salvarea delfinilor sau impotriva incalzirii globale sunt cam rasuflate, trebuie sa improvizezi (probabil "mana" unui barbat, in acest caz).
    Oricum, intr-o lume in care burtosi de 120 kg defileaza in cocoselul gol pe strazi, plini de mandrie, ce ar putea fi compromitator in pozele nud ale unei domnisoare de 21 de ani. Singurul pericol e sa treaca neobservate, pe net gasindu-se sute de milioane de poze similare, motiv pentru care trebuie sa atragi atentia asupra lor.
  • -7 (19 voturi)    
    Bai, serios?? (Duminică, 16 iunie 2019, 20:24)

    Gojifruit [utilizator]

    Atatia oameni inghit facatura asta evidenta? Wow!
    Ati auzit vreodata de femeia asta pana sa fie santajata si expusa goala pe net?

    De obicei merge cu anuntul ca este gay sau bisexuala! Asta le creste cota. Daca e mai grav, se baga aia cu “abuzata” in copilarie.
    Tipa asta era in criza grava de contracte, avem deci tacamul compet: abuzata si santajata. Chiar ma mir ca nu si bisexuala.
  • -8 (18 voturi)    
    Incredibil (Duminică, 16 iunie 2019, 20:27)

    Gojifruit [utilizator]

    Jur ca nu stiam asta inainte sa scriu comentariul anterior: Bella Thorne Comes Out As Bisexual After Kissing Her Brother’s Ex On Snapchat
    Deci e si bisexuala :))
  • -7 (17 voturi)    
    Publicitate gratuita (Luni, 17 iunie 2019, 0:52)

    raducelfrumos [utilizator]

    II faceti publicitate gratuita uneia care vrea sa fie bagata in seama. De ce nu verificati ? Nu e prima data cand pune pe net poze cu ea goala.
  • -1 (9 voturi)    
    Interesant (Luni, 17 iunie 2019, 8:32)

    Anonym [utilizator]

    Mai mult de jumatete o cred genuine pe actrita, ceilalti cred ca e o farsa cinica de a atrage atentie si implicit vanzari pt carte.

    My take: "see where the money leads", deci din pmdv este evident ca o face pt atentie, in aceasta epoca a atentiei. Pe de alta parte hackul e greu de dovedit ca este real sau fake.

    Dar cred ca nu ar trebui sa ii acordam atentie, asta e tot, nu e nimic de invatat doar poluare pt minte.
  • +6 (10 voturi)    
    Perfect! (Luni, 17 iunie 2019, 9:04)

    Habermas [utilizator]

    Exct asa trebuie procedat, pentru ca acest tip de santaj trebuie sa dispara!

    Oamenii ar trebui totusi sa mai evolueze putin, cel putin in Occident (in rest, nu am prea multe pretentii, deocamdata). Vorbim totusi de corpul omenesc si basta. Nu-i nimic rusinos sa ai un corp, toata lumea are un corp.

    In secolul 21 deja (!), cu tot ce avem acum la indemana ca si civilizatie si ca indivizi, ar trebui sa avem alte preocupari, nu sa ramanem tot la stadiul de rama.

    Numai copiii cand devin adolescenti se "incurca in emotii", ca asa zic asa, cand descopera corpul propriu si al altora. Sau adultii infantili.

    Sigur, schimbarea nu este usoara, si este nevoie de curaj pentru o astfel de decizie. Felicitari acestei femei! Este si desteapta si curajoasa!
  • -2 (8 voturi)    
    autovictimizare si campanie de publicitate (Luni, 17 iunie 2019, 21:17)

    Razvan_M [utilizator]

    Isi arata locurile epilate in public si este si felicitata pt. asta. Acum este felicitata de feminizde pt. eroism. Tocmai si-a crescut cota.

    PS. Cine pana mea isi face poze la pasa goala, stiind ca este extrem de probabil ca altcineva sa le obtina? Exact, cineva care vrea ca altcineva sa le obtina. Refuz sa cred alternativa cu IQ-ul extrem de mic.