Jirinovski, supărat de atitudinea Kremlinului față de Transnistria: ”Tineretul pleacă în România. Ce dracu este asta?”

de G.S.     HotNews.ro
Joi, 18 aprilie 2019, 8:10 Actualitate | Internaţional


Vladimir Jirinovski
Foto: Agerpres
Președintele Partidului Liberal Democrat din Rusia, Vladimir Jirinovski, a criticat miercuri Guvernul rus pentru că nu ia măsurile necesare în regiunea transnistreană, scrie
Deschide.md.

În cadrul ședinței de ieri a Dumei de Stat naționalistul rus a dat de înțeles că deciziile Moscovei ar duce la apropierea Transnistriei de România.

„Nu oferim nici bani Transnistriei, nici nu-i permitem să facă studii. Tineretul pleacă în România. Ce dracu este asta?”, a declarat Jirinovschi de la tribuna centrală.

Declarația lui Vladimir Jirinovski a venit în contextul în care premierul rus Dmitri Medvedev a prezentat raportul de activitate a Guvernului pentru anul 2018 în Duma de Stat.








Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















11335 vizualizari

  • +11 (15 voturi)    
    Nedumerire (Joi, 18 aprilie 2019, 8:18)

    Gabu [utilizator]

    N-ai murit ?
  • +17 (21 voturi)    
    asta este civilizatia rusa (Joi, 18 aprilie 2019, 8:21)

    Crup [utilizator]

    Asta este civilizatia rusa, tovarase Jirinovski. Geniala in a manipula alte popoare, dar incapabila vreodata sa asigure in granitele ei un trai decent si demn. Cel mai umed vis al marii majoritati a rusilor este sa emigreze din cloaca aia de dimensiuni planetare numite Federatia Rusa.
  • +1 (17 voturi)    
    Hai ca mai e putin (Joi, 18 aprilie 2019, 8:43)

    Martinezu [utilizator]

    si tineretul din Romania va fugi in Transnistria pentru o viata mai buna! Sau chiar in Siberia.
    • +10 (14 voturi)    
      care? (Joi, 18 aprilie 2019, 12:30)

      Toreador [utilizator] i-a raspuns lui Martinezu

      care tineret??? ca au fugit de mult .... eu zic ca in curand PSD va fugi in Rusia .... hai Doamne ajuta
  • +16 (18 voturi)    
    Oricat de rau ar fi in RO (Joi, 18 aprilie 2019, 9:04)

    moka [utilizator]

    Tot este de 1000 de ori mai bine decat la voi.
    Ai vrea sa-i tii cu forta acolo, nu? Faceti conditii mai bune si n-o sa mai plece nimeni.
  • +20 (24 voturi)    
    Din putul gandirii. (Joi, 18 aprilie 2019, 9:33)

    feroviarul123 [utilizator]

    "Tineretul pleacă în România. Ce dracu este asta? "
    Uniunea Europeana ha, ha, ha.
  • +3 (13 voturi)    
    Daca Romania ar avea capitala la Iasi, pana (Joi, 18 aprilie 2019, 9:48)

    Habermas [utilizator]

    si Rusii si Ucrainienii din Transnistria ar dori unirea cu Romania, nu numai etnicii Moldovenii de pe ambele maluri ale Nistrului.
    • +4 (6 voturi)    
      Ma rog, etnicii Romani, ca e tot aia (Joi, 18 aprilie 2019, 11:29)

      Habermas [utilizator] i-a raspuns lui Habermas

      ...
    • +1 (5 voturi)    
      mdea, vesnica problema (Joi, 18 aprilie 2019, 20:45)

      AliKimiku [utilizator] i-a raspuns lui Habermas

      Si daca ar fi capitala la Brasov, ce crezi? ar mai vrea?
  • +9 (17 voturi)    
    Pt Rusi, asta poate sa insemne ca: (Joi, 18 aprilie 2019, 10:00)

    Habermas [utilizator]

    - ori i-au abandonat pe Transnistreni ajungand la concluzia ca Transnistria nu poate fi nici recuperata politic nici sustinuta militar (financiar si logistic mai ales) de Rusia,
    - ori planuiesc un atac de anvergura in viitorul relativ apropiat, pentru cucerirea Bugeacului urmata de lipirea cu Transnistria.
    - ori planuiesc un atac in viitorul mediu indepartat, si mizeaza pe un plan de recolonizare si re-rusificare accelerata a Bugeacului si Transnistrie ca in Crimeea.

    Nici una din variante nu poate fi ignorata.