Rusia: Vom împiedica o intervenție militară a SUA în Venezuela

de G.S.     HotNews.ro
Duminică, 3 martie 2019, 11:57 Actualitate | Internaţional


Valentina Matvienko
Foto: Wikimedia Commons
Rusia va face tot ce este posibil pentru a împiedica o intervenție militară a Statelor Unite în Venezuela, a declarat duminică președintele senatului rus, potrivit agenției Tass.

”Suntem foarte îngrijiorați că SUA vor recurge la provocări pentru vărsare de sânge, cu scopul de a găsi motive pentru o intervenție în Venezuela”, a declarat Valentina Matvienko într-o întâlnire, la Moscova, cu vicepreședintele venezuelean Delcy Rodriguez.

”Dar noi vom face totul pentru a nu permite așa ceva”, a adăugat Matvienko, un aliat apropiat al președintelui Vladimir Putin.






Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.
















4476 vizualizari

  • +10 (12 voturi)    
    Simplu. (Duminică, 3 martie 2019, 16:14)

    asavreau [utilizator]

    Îl invitați pe Maduro la Moscova și nu-l mai trimiteți înapoi.
    • +5 (7 voturi)    
      Cu aur (Duminică, 3 martie 2019, 19:38)

      dan63 [utilizator] i-a raspuns lui asavreau

      cu tot!! Aveți experiența românească! Și nu numai!
    • +6 (8 voturi)    
      Da, dar... (Duminică, 3 martie 2019, 21:15)

      Bibishor [utilizator] i-a raspuns lui asavreau

      ... alea 20 de tone de aur furate din Venezuela sa le rimita inapoi.
  • +9 (11 voturi)    
    Da da... (Duminică, 3 martie 2019, 17:53)

    Ion_RoaitaDA [utilizator]

    In Ukraina ati avut tancuri si avioane la 10 km de granita, soldati infiltrati fara insemne militare.
    Nu stiu cum veti face aici, langa SUA, fara nici un portavion functional, (ce sa mai vorbim de grupul insotitor).
    Mai punem la socoteala petrolul, care va ingenunchia URSS din nou?
    Mirositi voi bine de unde vi de va trage, tavarisci, Venezuela in mod normal va face ca pretul barilului sa fie 30$, ceea ce va duce la moartea URSS.
  • +11 (13 voturi)    
    Comentariu sters de utilizator (Duminică, 3 martie 2019, 18:44)

    [anonim]

  • +6 (8 voturi)    
    Cum? (Duminică, 3 martie 2019, 22:23)

    mr_mojo [utilizator]

    Îi îmbătați pe soldații americani, sau îi faceți să moară de râs?
  • +6 (8 voturi)    
    Diabolici (Luni, 4 martie 2019, 8:29)

    Mircea11 [utilizator]

    Rusi diabolici.
    Cica ei opresc varsarea de sange cand de fapt ei o produc oricand au ocazia si daca nu o au o provoaca.