VIDEO Un marinar rus beat a făcut o gaură într-un pod sud-coreean după ce a intrat în el cu vaporul

de N.O.     HotNews.ro
Joi, 28 februarie 2019, 19:48 Actualitate | Internaţional


nava intrand in pod
Foto: Captura video
Nava Seagrand, care naviga sub pavilion rusesc, a făcut o gaură de cinci metri într-un pod din Coreea de Sud, din cauza unui marinar rus beat cu puține cunoștințe de engleză, relatează Moscow Times.

Căpitanul navei a fost reținut, iar potrivit agenției de știri sud-coreene Yonhap, acesta avea o alcoolemie peste limita legală.

Nu au fost înregistrate victime, dar părți din pod au fost închise din motive de precauție.

”Autoritățile încearcă de asemenea să determine de ce nava se îndrepta către pod, deși ar fi trebuit să navigheze în sens opus”, mai scrie Yonhap.



De altfel, nu este primul incident amuzant produs de ruși în această perioadă.

Două tancuri s-au ciocnit miercuri cu mai multe mașini în trafic în Kursk, Rusia, producând haos pe străzile orașului, relatează Moscow Times.

Din fericire, nici în acest caz nu au fost raportate victime.


















18576 vizualizari

  • +21 (23 voturi)    
    Pleonasm in titlu (Joi, 28 februarie 2019, 20:08)

    imi_pasa_de_romania [utilizator]

    "Rus beat"
    • +1 (1 vot)    
      Unii se chinuie sa uneasca Coreele, altii (Vineri, 1 martie 2019, 14:07)

      pedepsitorul [utilizator] i-a raspuns lui imi_pasa_de_romania

      Unii se chinuie sa uneasca Coreele, altii dau peste ele!
  • +13 (15 voturi)    
    Rusii sunt un pericol public international (Joi, 28 februarie 2019, 20:13)

    Habermas [utilizator]

    .
  • +20 (20 voturi)    
    Balada marinarului mujik (Joi, 28 februarie 2019, 21:04)

    Spiky [utilizator]

    Foaie verde kazaciok/Astăzi n-am avut noroc/Tocmai beam votkă din trok/Când un pod un pic nebun/Mi s-a pus taman în drum! Votka=mi tremura timona/Podul nu și-a mutat tona/Lasă că-ți arăt, podeț/Cine este mai isteț!/Și nici adin și nici dva/L-am spart scurt în buza sa!
    • +10 (10 voturi)    
      Continuare... (Vineri, 1 martie 2019, 11:03)

      tddrg [utilizator] i-a raspuns lui Spiky

      Stam cu nava pe șenal,
      Cand am fost loviți brutal
      De un pod nenorocit
      Ce deodata a venit...

      Cred ca podul era beat
      Fiindcă n-a semnalizat
      Că se-ndreaptă spre babord,
      Mai să faci atac de cord!

      Stau acum și mă gândesc:
      N-o fi lucru mișelesc?
      N-o fi fost podul tocmit
      Să ne-o tragă în cockpit?
      • -5 (5 voturi)    
        halal "poiezie (Vineri, 1 martie 2019, 19:07)

        muscha [utilizator] i-a raspuns lui tddrg

        äsat ai facut-o la betie ,mai nea caisa ?! mai citeste si tu niste cartii , poezia e cu totul altfel , asta ti-o gacea si gutza la un shpritz ! pai bine te-ai duce si tu la un cenaclu !
        • +1 (1 vot)    
          De ce nu fac dezvăluiri complete? (Sâmbătă, 2 martie 2019, 9:50)

          Spiky [utilizator] i-a raspuns lui muscha

          Podul coreean este parte dintr-o mai largă coaliție mișelească anti-rusească ce urmărește distrugerea flotei rusești. Pentru că podul coreean era înțeles cu oile românești care au atacat vasul rusesc în Marea Neagră....
    • -5 (5 voturi)    
      DE nu erau rusiii.... (Vineri, 1 martie 2019, 19:03)

      muscha [utilizator] i-a raspuns lui Spiky

      vorbeai acum pasareasca lui ciolanis ,mai ploiestene !noroc cu rusii ,au scapat de la moarte milioane de detinuti din lagarele lui hitler ! asa ca laso moale ca fularu 'falsul tau occidentalism , ca pana si nemtii ii pupa-n k...! ca sa nu mai vorbes de israelieni care au recunoscut ca rusii au salvat milioane de oameni sortiti mortii de catre oamenii caporalului austriac ,cei de langa germania !
      • +3 (3 voturi)    
        Domnu gaspadin Moushyk (Sâmbătă, 2 martie 2019, 9:54)

        Spiky [utilizator] i-a raspuns lui muscha

        Când trimetea Stalin sute de mii în lagărele siberiene, Hitler nici nu ajunsese la putere. Hitler a luat modelul gulagurilor și l-a perfecționat, dar invenția aparține exclusiv rușilor. Hitler și Stalin au fost pretenari la cataramă, atât cât pot să fie doi smardoi de cartier european; au împărțit Europa și după aia unul dintre smardoi, mai jmeker, a descoperit că poate să o ia el pe toată. După aia a luat-o în bot de la ălalalt smardoi care, mai șmeker și mai bazat, s-a aliat cu oameni normali și a câștigat. Dar smardoiul tot smardoi, și ne-a procopsit cu un regim criminal de care n-am scăpat nici acum. PCR=FSN=PDSR=PSD. Poniș, tavarișci?
  • +15 (15 voturi)    
    Dezinformare (Joi, 28 februarie 2019, 21:48)

    graveyard_shift [utilizator]

    Rusii de fapt testau una din rachetele mult laudate de Putin zilele trecute. Numai ca n-au apucat marinarii rusi sa ciocaneasca decat de cateva ori cu racheta in pod ca au sarit coreeni pe ei.
    Testul a fost considerat totusi un succes: au fost anuntate pagube materiale iar traficul a fost blocat; pagubele coreenilor au fost mai mari decat pagubele rusilor.
    Capitanul va fi decorat pentru ca era doar pilit cand a indeplinit misiunea si nu mort de beat.
    Cu submarinul care insotea vaporul nu stie nimeni ce s-a intamplat, ca toti au telefoanele inchise.
    • +6 (6 voturi)    
      tu dezinformezi (Vineri, 1 martie 2019, 13:14)

      Qxx [utilizator] i-a raspuns lui graveyard_shift

      De fapt podul l-a urmărit preţ de 2 săptămâni pe mare (ca pe Lucescu tramvaiul) şi într-o clipă de neatenţie, timonierul obosit fiind, podul l-a izbit mişeleşte la prora.
  • +22 (22 voturi)    
    Coreeni au scapat ieftin (Joi, 28 februarie 2019, 23:31)

    arap [utilizator]

    Doar un pod distrus. Cand trec rusii de obicei lasa in urma o tara distrusa.
  • +9 (9 voturi)    
    hehe (Vineri, 1 martie 2019, 8:16)

    Mircea1978 [utilizator]

    marinar beat sau capitan beat?
    Este totusi o mica mare diferenta.
    • +2 (2 voturi)    
      La ruși nu este nici o diferență (Sâmbătă, 2 martie 2019, 9:49)

      Spiky [utilizator] i-a raspuns lui Mircea1978

      Marinar sau căpitan, soldat sau mareșal, toți sunt la fel de beți.....