Majoritatea americanilor consideră că Trump este responsabil pentru blocarea activității Guvernului / Trump dă vina pe democrați

de I.B.     HotNews.ro
Vineri, 28 decembrie 2018, 2:47 Actualitate | Internaţional


Donald Trump
Foto: Flikr
Majoritatea americanilor consideră că președintele american Donald Trump este vinovat pentru blocarea parțială a activității Guvernului federal, în urma unei dispute privind bugetul de finanțare pentru zidul de la granița cu Mexic, se arată într-un sondaj publicat joi, relatează Mediafax care citează Reuters.

Potrivit unui sondaj desfășurat între 21 și 25 decembrie, aproximativ 47% consideră că Trump este responsabil, în timp ce 33% dau vina pe democrații din Congres. Alți 7% din americani consideră că responsabili sunt republicanii din Congres.

Administraţia federală a Statelor Unite s-a închis parțial sâmbătă, în urma unui impas privind bugetul de finanțare pentru zidul cerut de președintele Trump.

Donald Trump a declarat marți că blocarea parțială a Guvernului federal va continua până se va găsi o soluție privind finanțarea construcției zidului de la frontiera cu Mexicul.

Președintele american Donald Trump a declarat joi că democrații sunt responsabili pentru blocarea parțială a activității guvernamentale, afirmând că liderii Partidului Democrat ar fi trebuit să răspundă unei propuneri pe care acesta a făcut-o în urmă cu cinci ani, relatează agenția Dpa.











Citeste pe MedLife.ro
Mituri despre colesterol










1138 vizualizari

  • +8 (12 voturi)    
    NU inteleg de fel! (Vineri, 28 decembrie 2018, 7:14)

    complet_ret [utilizator]

    "Majoritatea americanilor consideră că Trump este responsabil pentru blocarea activității Guvernului"- sigur ca da, si eu cred asta.

    Ce nu pricep, este cum de americanii zic asta, nu chiar acea "Majoritatea americanilor" l-a votat pe Trump?!

    Ce, au venit martizenii sau reptilenii sa voteze in locul lor?!

    Excat ca la noi: ne plingem de pedesere, dar cine l-a votat pe Daddy, nu chiar noi , majoritatea romanilor?!
    • -4 (10 voturi)    
      Sondaje de tip IRSOP... Credibilitate ZERO. (Vineri, 28 decembrie 2018, 8:27)

      Alex735 [utilizator] i-a raspuns lui complet_ret

      Inainte de alegeri, aceleasi "institute" o dadeau pe Hillary castigatoare. Cine mai crede in "sondaje"?
      • +7 (9 voturi)    
        Comentarii tip PSD (Vineri, 28 decembrie 2018, 13:19)

        larex [utilizator] i-a raspuns lui Alex735

        Presa e de vina, sondajele sunt de vina, statul paralel e de vina. Oricine numai adevaratii vinovati. Trump e singurul vinovat. Si by the way alegerile s-au terminat de mult, mai lasati placa cu Hillary ca scuza pentru orice magarie facuta de acest maimutoi.
    • +7 (9 voturi)    
      Trump n-a fost votat de majoritatea americanilor (Vineri, 28 decembrie 2018, 9:51)

      jcjc [utilizator] i-a raspuns lui complet_ret

      A luat cu vreo 3 milioane de voturi mai puțin decît Hillary.
      • 0 (2 voturi)    
        Atunci cum a iesit?! (Vineri, 28 decembrie 2018, 23:40)

        complet_ret [utilizator] i-a raspuns lui jcjc

        Repet, mie personal Trump mi se pare un dezastru, dar nu asta conteaza - americanii l-au ales presedinte, la fel cum noi am votat-o, indirect dar in mod inexorabil, pe Docila!

        Acum de ce il critica, este alesul lor!
  • +8 (10 voturi)    
    Moron (Vineri, 28 decembrie 2018, 13:16)

    larex [utilizator]

    Trump inainte de inchiderea administratiei: eu voi asuma vina. Dupa inchidere: democratii sunt de vina. Un maimutoi care lasa sute de mii de functionari fara salarii din cauza zidului sau idiot pe care nu-l vrea nimeni.
  • -4 (4 voturi)    
    hahaha (Vineri, 28 decembrie 2018, 15:06)

    Point [utilizator]

    ce presedinte trump asta ba vere.se facu de ras in sondaje .un maimutoi cum zice neste mesteri pe acilea sa.sper sa vina bama ala sa dea gratuit la toti,ala era iubit de popor.
    da' nu stiu ce zice aia din murica,cica ar fi primit niste plicuri sigilate si cica mai multi smecheri.ceo fi?


    off:hn,cautati voi link-urile si sursele.la nevoie le public eu.succesuri la carnati
  • +4 (6 voturi)    
    Ca in filmele cu prosti (Vineri, 28 decembrie 2018, 15:11)

    arap [utilizator]

    Oranjutanul e la Casa Alba, republicanii controleaza Congresul, dar tot el se plange ca Opozitia il saboteaza!