Mama tânărului acuzat că a ucis-o pe Marinova: Și-a recunsocut vina. Vrea să rămână în detenție în Germania

de G.S.     HotNews.ro
Joi, 11 octombrie 2018, 17:02 Actualitate | Internaţional


Severin Krasimirov
Foto: Captura YouTube
Tânărul arestat în ancheta privind uciderea jurnalistei bulgare Victoria Marinova şi-a recunoscut vina şi vrea să rămână în detenţie în Germania, afirmă mama acestuia, citată de postul bulgar de televiziune NOVA, potrivit Mediafax.

"Mi-a spus că era beat, că nu îşi aminteşte nimic, a început să plângă", a declarat mama suspectului.

Aceasta a precizat că fiul ei vrea să rămână în detenţie în Germania, întrucât se teme pentru viaţa lui dacă va fi adus într-o închisoare din Bulgaria.

Severin Nadejdov Krasimirov, în vârstă de 21 de ani, din oraşul bulgar Ruse, este principalul suspect în cazul uciderii jurnalistei bulgare Victoria Marinova. Bărbatul a fost arestat în Germania.

Presupusul asasin al jurnalistei bulgare Victoria Marinova a fugit în Germania prin România, imediat după comiterea crimei, a anunţat Sotir Zazarow, procurorul general din Bulgaria.



















5672 vizualizari

  • +3 (17 voturi)    
    Set up (Joi, 11 octombrie 2018, 17:10)

    Kosmos [utilizator]

    Serviciile bulgare si nu numai pot face asa ceva..
    Il ia pe unu de asta de pe strada , anesteziat la locul crimei si job done.
    Daca aflam ce substante are in organism aflam si ce anestezic i s-a administrat.
    • +9 (11 voturi)    
      Tânărul nu își amintește nimic spune mama sa! (Joi, 11 octombrie 2018, 19:26)

      simplex1 [utilizator] i-a raspuns lui Kosmos

      Mama acelui tânăr care ar fi omorât-o pe jurnalista bulgara de la Ruse zice ca băiatul ei nu își amintește nimic pentru ca era beat. Cum și-a recunoscut vina dacă nu știe ce s-a întâmplat?! Titlul vostru induce în eroare.

      Citat:
      " "Mi-a spus că era beat, că nu îşi aminteşte nimic, a început să plângă", a declarat mama suspectului. "
      • +2 (2 voturi)    
        dar care a fost motivul crimei? (Vineri, 12 octombrie 2018, 10:33)

        bancher [utilizator] i-a raspuns lui simplex1

        Pe de alta parte, daca a recunoscut ca a omorat-o, este clar ca nu isi aminteste nimic.
        • -1 (1 vot)    
          pai.. prezumptia de nevinovatie ? (Vineri, 12 octombrie 2018, 17:03)

          Poiana lui Occam [utilizator] i-a raspuns lui bancher

          statul paralel ?
          Nu cumva sunt implicatele serviciile secrete ?
          Pare un dosar politic.
          Protocoale, ceva ?
          Asta e viitorul Romaniei.
          Multumim psd-alde
  • +24 (30 voturi)    
    Ba, esti nebun? (Joi, 11 octombrie 2018, 17:52)

    Gojifruit [utilizator]

    A omorat cu bestialitate o femeie si acum vrea cazare in Germania?? Se teme pentru viata lui?? Ce buna era o injectie letala...
    • -9 (19 voturi)    
      usurel (Joi, 11 octombrie 2018, 18:35)

      Kosmos [utilizator] i-a raspuns lui Gojifruit

      Chiar asa o fi.. Un tanar de 20 de ani omoara si violeaza ? si era mort de beat..nu ridica mari semne de intrbare?
      • +11 (13 voturi)    
        Nu ii mai plange de mila (Joi, 11 octombrie 2018, 21:39)

        filosoful.roman [utilizator] i-a raspuns lui Kosmos

        E un infractor nenorocit.
      • +10 (12 voturi)    
        O bruta beata ai vrut sa spui (Joi, 11 octombrie 2018, 22:44)

        Dalinar [utilizator] i-a raspuns lui Kosmos

        Sau un animal turbat, poate.
    • 0 (12 voturi)    
      uite ca.. (Joi, 11 octombrie 2018, 19:21)

      exilatul [utilizator] i-a raspuns lui Gojifruit

      ai primit minusuri de la ..."familia traditionala" din ro...pt ca ai vorbit de "injectie letala"...cind ai fi putut sa zici ..o fringhie...mai ales ca e mai ieftin...
  • +18 (22 voturi)    
    .... mai bine ..... (Joi, 11 octombrie 2018, 18:12)

    cbogdan [utilizator]

    Mai bine in Suedia ca am auzit ca acolo detentia este ca un all-inclusive pe Costa del Sol.
  • +7 (7 voturi)    
    Lol (Joi, 11 octombrie 2018, 19:23)

    mitg [utilizator]

    Eventual la Four Seasons nu vrea sa ramana?
  • +5 (7 voturi)    
    Animalul probabil ca a primit comanda. (Joi, 11 octombrie 2018, 19:34)

    cartofil [utilizator]

    Un motiv plauzibil pentru crima. Daca ar fi omorat-o pur si simplu, toata Europa ar fi sarit pe celelalte animale, care conduc mafia din Bulgaria.
    • 0 (0 voturi)    
      oricum ar fi (Vineri, 12 octombrie 2018, 16:22)

      ..13 [utilizator] i-a raspuns lui cartofil

      se poate determina banul sau sursa de nauceala a tanarului.

      va fi ucis in Bulgaria doar daca daca da in gat pe cine nu trebe si afla lumea...
  • +7 (7 voturi)    
    Ați văzut ce titlu alarmist și mincinos (Joi, 11 octombrie 2018, 19:38)

    Rescator [utilizator]

    (fără nici cea mai mică dovadă) prezenta Bulina
    din ce in ce mai Roșie,dand ca sigură implicarea in
    crima din Ruse a unui cetățean roman!?
    La fel a procedat și cu presupusul Mercedes ,
    cu număr de Romania(cu patru pasageri)care patrulau pe langă locuința fostului agent GRU.
    După capul pătrat al dezinformatorilor de la Bulină
    cei din mașină au incercat sa-l ucidă cu Noviciok
    cumpărat din Obor,pe nefeicitul GRU și pe fiica acestuia.Sunt sute de știri false și titluri alarmiste
    prezentate de bulinari,fară ca cineva să se sesizeze.
  • +8 (14 voturi)    
    Cusută cu ață albă... (Joi, 11 octombrie 2018, 19:51)

    mircea_cjn [utilizator]

    ... era beat, nu-și amintește nimic, dar recunoaste tot, e prins in timp record tocmai in Germania...
    Sa fim seriosi.
  • +13 (13 voturi)    
    Un june cu chip atata de cunoscut! (Joi, 11 octombrie 2018, 21:36)

    ww [utilizator]

    "La voi cobor acuma, voi suflete-amăgite,
    Şi ca să vă ard fierea, o, spirite-ameţite,
    Blestemul îl invoc"

    Freza asta, cercelasii dragalasi din urechi ... Sprancenele pensate si frumos arcuite, ca de domnita ... Oare are si niste tatuaje dragute (dragoni, litere chinezesti) pe manute?
    As putea jura ca il vad pe individul asta multiplicat de zeci de ori in fiecare zi: de la tupeistul care te blițuie in trafic (ca te misti prea incet pentru adrenalina lui) si iti taie calea cu coaja lui care fumega precum locomotiva, la obraznicul de mall care vorbeste birjareste ignorandu-i pe toti cei din jur si la vecinutul care trezeste blocul cu manelele lui.
    E baietelul pe care il tine si-l spala mamica, desi e apt de munca. Munca e rusinoasa pentru Alteta Sa, e preferabil in schimb traficul de halucinogene prin camine studentesti si cluburi. Ocazional baietelul mai apare si la stiri in postura de infractor prins la volan a treia oara beat si fara permis, de ucigas pe sosele, in cea de Romeo isteric care si-a batut cu bestialitate, injunghiat sau strangulat iubita de 17 ani sau protagonist mofturos (n-ar face saracul puscarie in Bulgaria, parca ar fi mai fain in Germania) in tragedii precum cea care a zguduit un continent.
    Desigur, intotdeauna baietelul plange la lasarea cortinei. Trezit din betie isi da seama ca, cu oamenii, nu e ca si cu pisicutele pe care le spanzura el ca sa se distreze in copilarie.

    Despre cauzele aparitiei unei astfel de generatii probabil s-ar putea scrie un tratat.

    Dar, fara alte cuvinte, noi sa pastram un moment de reculegere in memoria Victoriei, constatand impreuna cu Poetul tragicul vietii noastre de muritori, caci:
    " ... pe toţi ce-n astă lume sunt supuşi puterii sorţii
    Deopotrivă-i stăpâneşte raza ta şi geniul morţii!"
    • +5 (5 voturi)    
      .... nimic mai adevarat ..... (Vineri, 12 octombrie 2018, 9:59)

      cbogdan [utilizator] i-a raspuns lui ww

      Nimic mai adevarat in descrierea d-stra. Din nefericire.