Un oficial american de rang înalt scrie în New York Times împotriva lui Donald Trump

de I.B.     HotNews.ro
Joi, 6 septembrie 2018, 3:27 Actualitate | Internaţional


Donald Trump
Foto: Pixabay
​Sub titlul "Fac parte din rezistenţa din interiorul administraţiei Trump", cotidianul New York Times a publicat miercuri un articol de opinie scris de un "oficial american de rang înalt", a cărui identitate nu este dezvăluită, la cererea acestuia.

Ziarul recunoaşte explicit că practica publicării unui editorial dintr-o sursă confidenţială este neobişnuită, dar îşi motivează decizia prin importanţa dezvăluirilor şi prin riscul ca, dacă şi-ar face cunoscută identitatea, autorul să fie demis.

Solicitat să comenteze, Donald Trump a numit articolul "un editorial laş" şi a numit New York Times un ziar "falimentar". El a menţionat realizările economice care îi dovedesc calităţile de lider şi a susţinut că "nimeni nu va fi măcar aproape să mă învingă în 2020, datorită celor realizate", relatează Reuters, citat de Agerpres.


















1903 vizualizari

  • -4 (16 voturi)    
    Are cineva adresa celor de la NYT? (Joi, 6 septembrie 2018, 9:19)

    graveyard_shift [utilizator]

    Sunt un înalt oficial de la Castelul Împăratului Alb și am dovezi clare ca Făt Frumos a avut relații necuviincioase cu fata Împăratului Roșu și cu fratele Împăratului Verde. Trimiteți la post restant va rog.
  • -5 (17 voturi)    
    !?! (Joi, 6 septembrie 2018, 12:17)

    nash pandelica [utilizator]

    ha ha ha hahahahahaha....!!!

    trompa e pe cale sa obtina o noua victorie, iar internationalistii demokkati si presa de bine e in deruta.
    au loc audieri in congress pt. aprobarea judecatorului kavanaugh in functia de justice la curtea suprema a sua, judecator nominalizat de trompa.
    se pare ca are sanse maxime sa fie aprobat, este un judeator fara pata, crestin, familist, traditionalist american, cu constitutia si declaratia de independenta la capatai.
    asta a fost una din marile pierderi ale democratilor americani, prin necastigarea presedentiei. numirea unui judecator la curtea suprema.
    lucru care se intampla f. rar, cei noua judecatori ai curtii supreme sunt numiti pe viata. numai moartea, sau retragerea voluntara ii scoate si lasa loc vacant...

    stangistii au organizat, in sala audientelor, ultimul rand, cateva tzatze, majoritatea de culoare, care sa vocifereze.
    incepea una, o dadeau afara politzistii congresului, imediat se ridica alta si continua de unde ramasese cea din fatza. aruncau cu noroi imbacsit de aceiasi propaganda gargarista, placa disperarii demokkate.
    normal, cnn a redat toata scena cu sonoru tare, sa se auda in toata lumea. :-))
    presedintele comitetului pe justitie din senat, a lasat timp sa se manifeste doamnele, spunand chiar, serios, ca e dreptul lor.
    s'a reluat, iar cnn a mutat discutia.
    au incercat ei democratii sa amane discutarea pana dupa alegeri, intr'o speranta desarta, dar nu merse.

    in palavramentu de bucale, s'a pus de tzarc.
    ca la saielele.
    • -3 (13 voturi)    
      ps. (Joi, 6 septembrie 2018, 13:19)

      nash pandelica [utilizator] i-a raspuns lui nash pandelica

      am spus despre judecator, fiindca de trompa se pun numai zvonuri, c'a zis unu, altu..
      numai despre o stire asa de importanta, majora, ca numirea unui judecator la curtea suprema de justitie a sua, se tace peshteste.
    • +5 (7 voturi)    
      Inca o marsavie (Joi, 6 septembrie 2018, 14:15)

      bestol [utilizator] i-a raspuns lui nash pandelica

      "este un judeator fara pata, crestin, familist, traditionalist american"
      Adica un fel de CPF-ist american. Trump a interzis publicarea a 100.000 de pagini despre acest judecator. De ce le tine la secret ? Ce golanii se ascund acolo ? Republicanii au publicat 40.000 de pagini cu o zi inante de audierea acestuia ca sa nu existe timp fizic pentru studierea lor de catre comisiile de audiere. De ce se tem asa de mult ? De ce sunt panicati ?

      Acest personaj a fost cel care l-a asistat pe procurorul Starr sa-l improaste cu noroi pe Bill Clinton, bagandu-se cu bocancii in viata personala a acestuia si aproband publicarea de detalii intime fara legatura cu functia publica ocupata. Din razbunare pentru ca nu a gasit nimic compromitator, nici un act de coruptie. Asta e mizeria morala la care a participat baiatul asta. Mai crede ca un presedinte nu poate fi pus sub acuzare cat timp e in functie. Pai de aia l-a ales Trump !

      Republicanii au mai facut o mizerie tipic pesedista, au modificat legea ca sa poata fi nominalizat la Curtea Suprema doar cu majoritate simpla.
      • -3 (7 voturi)    
        pa asa spune asta e oful (Joi, 6 septembrie 2018, 15:40)

        nash pandelica [utilizator] i-a raspuns lui bestol

        a dat pe fatza umezirea trabucului !
        intimitati in biroul oval !
        mmmm, ce rusine. ce marsavie, dom'le !!! :-)
        • +2 (4 voturi)    
          Kavanaugh este un pervers sexual (Joi, 6 septembrie 2018, 21:50)

          bestol [utilizator] i-a raspuns lui nash pandelica

          Sa rascolesti viata intima a persoanelor se cheama perversiune.
  • +3 (11 voturi)    
    Un Erou American (Joi, 6 septembrie 2018, 13:39)

    carvil [utilizator]

    Curaj omule, arata toata mizeria acestui presedinte corupt.
    • 0 (10 voturi)    
      un erou (Joi, 6 septembrie 2018, 14:39)

      nash pandelica [utilizator] i-a raspuns lui carvil

      necunoscut ~!

      caci, conf. principiului de capatai, in jurnalism, daca n'ai stiri, le inventezi, le provoci.
      iar cuvantul de ordine, nicio zi fara trompa !~

      asa cum ziceam, trompa a clatinat eshichieru cu piese puse de administratia precedenta, unele bine infipte.
      si establishmentu' reactioneaza.
      din ce in ce, pe zi ce trece, suna ca chelalaitul unui caine batut, flamand, abandonat.:-)
      • 0 (2 voturi)    
        Mueller se apropie (Vineri, 7 septembrie 2018, 10:55)

        carvil [utilizator] i-a raspuns lui nash pandelica

        Trump si acolitii tipa tot mai tare "fake news". In puscarie o sa aiba liniste.