Nancy Pelosi afirmă că președintelui american i-a fost frică să îl înfrunte pe Putin: În fiecare zi mă întreb ”ce au rușii despre Donald Trump”

de N.O.     HotNews.ro
Luni, 16 iulie 2018, 19:56 Actualitate | Internaţional


Nancy Pelosi
Foto: Captura Twitter
Șefa democraților din Camera Reprezentanților, Nancy Pelosi,  a sugerat, luni, că Moscova îl șantajează pe președintele Donald Trump, iar Rusia ”are ceva despre” liderul american, în timp ce liderii Statelor Unite și Rusiei s-au întâlnit la Helsinki, Finlanda, relatează The Washington Times

Comentariile acesteia au venit în timp ce Donald Trump și președintele Rusiei, Vladimir Putin, susțineau conferința de presă comună de la finalul summitului de la Helsinki, care a durat mai multe ore. 

”În fiecare zi, mă întreb: ce au rușii despre Donald Trump, pe plan personal, financiar și politic?  Răspunsul la această întrebare este singurul lucru care explică purtarea și refuzul lui de a-l înfrunta pe Putin”, a scris Nancy Pelosi.

Înainte de această postare, Pelosi a spus că președintelui, din punctul meu de vedere, i-a fost frică să menționeze subiectul cu privire la inculparea celor 12 agenţi ai serviciilor secrete ruse pentru ingerinţe în alegerile prezidențiale din 2016.


















2175 vizualizari

  • -8 (18 voturi)    
    Democrații americani au devenit comuniști. (Luni, 16 iulie 2018, 20:20)

    asavreau [utilizator]

    Folosesc metodele de denigrare ale comuniștilor și nu le pasă că SUA este compromisă prin astfel de declarații.Cum democrații au avut 2 mandate la Casa Albă cum de sau putut infiltra rușii în SUA încât să controleze oameni politici la vârful administrației?Dacă este așa,vina este a democraților.
    • +6 (6 voturi)    
      Aoleu !!! (Marţi, 17 iulie 2018, 10:52)

      delco [utilizator] i-a raspuns lui asavreau

      Liderul republicanilor din Congres: Donald Trump trebuie să realizeze că Rusia nu este aliatul nostru.

      O fi si asta democrat comunist ?
  • +9 (19 voturi)    
    Trump e un clovn. (Luni, 16 iulie 2018, 21:16)

    Impotriva prostiei din tara [utilizator]

    Fara educatie, doar bla, bla, bla si banii tatalui sau. Restul, femei usoare, Miss Univers si matrapazlacuri financiare.
  • -9 (17 voturi)    
    "Every single day I find myself lost" ;) (Luni, 16 iulie 2018, 21:25)

    Habermas [utilizator]

    Democratii astia chiar nu s-au plictisit, chiar nu mai au si alte subiecte? OK, inteleg ca le place placa asta. Dar numai asta?! Bizar. Democratii nu-s chiar asa prosti. Probabil se complac, atata tot.
    • -9 (17 voturi)    
      eu cred ca dupa 8 ani de Obama sunt prosti (Luni, 16 iulie 2018, 23:18)

      AliKimiku [utilizator] i-a raspuns lui Habermas

      si sunt pe cale sa devina si mai prosti. Vezi ultimele evolutii in NY si California. Au marsat asa tare pe negri, mexicani si Bernie loversi incat o sa fi inghititi de astia.
      Peste 5 ani tanti Pelosi sau Maxine o sa fie niste moderate in comparatie cu urmatorii lideri! Cam cum ni se par nou intelectuali Nastase si Hrebenciuc in comparatie cu Dragnea si Dancila.
    • +5 (5 voturi)    
      Democratii spun adevarul (Marţi, 17 iulie 2018, 10:55)

      delco [utilizator] i-a raspuns lui Habermas

      La fel si republicanii.

      Liderul republicanilor din Congres: Donald Trump trebuie să realizeze că Rusia nu este aliatul nostru

      Prestația lui Trump la summitul cu Putin, criticată de republicani: A eșuat în a apăra America

      Doar cateva stiri recente.
  • -9 (13 voturi)    
    Care Trump? Eu stiam ca Obama e presedinte (Luni, 16 iulie 2018, 21:58)

    Alex735 [utilizator]

    Cautati pe youtube "Nancy pelosi senior moments" si o sa va lamuriti repede ce se ascunde in spatele zambetului senil.
  • +11 (13 voturi)    
    Ce au rusii despre Trump ? (Luni, 16 iulie 2018, 22:10)

    delco [utilizator]

    Multe casete filmate in compania folcloristelor. Cica ii plac dusurile...
    • -8 (14 voturi)    
      si de ce trebuie mai multe? (Luni, 16 iulie 2018, 23:12)

      AliKimiku [utilizator] i-a raspuns lui delco

      Una ar fi suficienta ca sa demonstreze ce?
      Sau iti place ideea in sine? cu folclor, dusuri?
  • -10 (14 voturi)    
    Eu nu inteleg (Luni, 16 iulie 2018, 23:17)

    vasile-roaita [utilizator]

    de ce s-ar comfrunta Trump cu Putin? Intr-o comfruntare nimeni nu ar fi cistigator, toata lumea ar pierde. Cine ar cistiga? Cei care de obicei cistiga din aceste comfruntari armate. Cabala.
  • -2 (4 voturi)    
    . (Marţi, 17 iulie 2018, 13:43)

    albastru de Romania [utilizator]

    lumea e intr-o schimbare continua si cine nu vede e intr-o eroare majora
    ce era valabil in 1945 nu mai e in 2018
    marele dusman-concurent atat al USA si al Rusiei e China