Trump vrea să candideze pentru un nou mandat la Casa Albă. „Toată lumea vrea să o fac. Nu văd pe nimeni care mă poate învinge”

de N.O.     HotNews.ro
Duminică, 15 iulie 2018, 10:45 Actualitate | Internaţional


Trump
Foto: Stirile ProTV
Președintele SUA, Donald Trump, a declarat că intenționează să candideze pentru un nou mandat la alegerile din 2020 deoarece ”toată lumea vrea să o fac” şi că nu există candidaţi democraţi care să îl poată învinge, a scris Mail on Sunday, citat de Reuters. 

Întrebat de jurnalistul britanic Piers Morgan, într-un interviu dat vineri, dacă va candida din nou în 2020, Trump a fost citat de Mail on Sunday spunând: ”Ei bine, cu siguranţă intenţionez să fac asta. Se pare că toată lumea vrea să o fac”. Trump a spus că nu vede niciun democrat care să îl poate învinge: ”Nu văd pe nimeni. Îi știu pe toți și nu văd pe nimeni”. 

Pe de altă parte, Trump a dat detalii despre dicuția privată avută cu Regina Elisabeta a II-a, încălcând astfel protocolul regal. 

Întrebat dacă a discutat despre Brexit, președintele american a confirmat. 

„Ea a spus, şi are dreptate, că este o problemă foarte complexă, cred că nimeni nu îşi imagina cât de complexă va fi. Toată lumea a crezut că va fi aşa: e simplu, aderăm sau nu aderăm, sau să vedem ce se va întâmpla”, a declarat el.

Întrebat dacă a simțit că regina l-a plăcut, Trump a spus ”Ei, bine, nu vreau să vorbesc în numele ei, dar vă pot spune că mie mi-a plăcut de ea. De obicei asta ajută. Mi-a plăcut mult de ea", adăugând: "Foarte elegantă. Şi foarte frumoasă. A fost ceva foarte special".


















1694 vizualizari

  • +2 (12 voturi)    
    He, he (Duminică, 15 iulie 2018, 10:48)

    un domn [utilizator]

    Mazeta spunea ca putin p e marioneta US, implicit are cetatenie US, se pune ramasag pe candidatura Cracanatului against Trump
    • +2 (8 voturi)    
      Iar vorbesti in dodii. (Duminică, 15 iulie 2018, 15:12)

      quietguy58 [utilizator] i-a raspuns lui un domn

      Pana una alta, germanii sunt gata sa plateasca pentru ca bazele militare americane de pe teritoriul Germaniei sa fie inchise si ca trupele americane sa fie retrase din aceasta tara.
      • -6 (10 voturi)    
        trol rus? (Duminică, 15 iulie 2018, 17:25)

        mihai.popescu [utilizator] i-a raspuns lui quietguy58

        Germania exista azi datorita planului Marshall american si bazelor militare americane mai inteligentule...rus
        • +5 (7 voturi)    
          Doua vorbe, trei prostii (Duminică, 15 iulie 2018, 19:51)

          quietguy58 [utilizator] i-a raspuns lui mihai.popescu

          "Trol rus"
          Doua vorbe, trei prostii.

          Planul Marshall a fost un calcul politic deliberat.

          Mișcarea nazistă a fost rezultatul umilinței pe care Franța a impus-o Germaniei după primul război mondial (așa numitul Tratat Versailles). Planul Marshall era exact opusul.
          Tratează toate țările cu demnitate, ajutându-le să-și pună picioarele, ceea ce ar crea o relație pozitivă pe termen lung între aceste țări și SUA.

          Cred că vă întrebați de ce include Germania, presupunând că Germania ar trebui să fie lăsată în afara guvernului nazist și a politicilor sale despicabile. O persoană mai luminată ar vedea că majoritatea covârșitoare a cetățenilor germani au fost forțați să accepte nazismul în loc să participe la voluntariat.

          Planul Marshall a contribuit, de asemenea, la crearea unui sentiment pro SUA / Democrație care a contribuit într-o mare măsură la slăbirea URSS.

          Scopul planului Marshall a fost acela de a construi țara (și a reține că americanii au avut o influență în schimb, ca și construirea sistemului politic de astăzi și având mai multe baze militare și de informații, ajutând împotriva Rusiei). În caz contrar, ar fi fostca după primul război mondial: o țară ruinată cu un popor disperat, unde din cauza unor greșeli în constituție, un om ar putea deveni dictator și ar putea folosi frica, furia și disperarea populației.

          In schimb, in 2018, Trump mana in buzunar si le cere sa faca cum vrea "muschii lui" nu cumva ar fi vrut europenii.

          De aici si dorinta a doua treimi din germani care vor ca US sa inchida toate bazele militare si sa-si retraga armata din Germania.

          De la cele 3-400 baze militare in 1989 acum mai sunt 21 baze militare in Germania.
          Link: https://militarybases.com/overseas/germany/
          • -6 (10 voturi)    
            esti obisnuit sa plateasca altii pt tine? (Duminică, 15 iulie 2018, 20:30)

            mihai.popescu [utilizator] i-a raspuns lui quietguy58

            nazismul era cenusa odata cu toata tara si cu toata populatia masculina peste 13-14 ani in momentul inceperii planului Marshall unde SUA a bagat miliade multe de dolari.E usor sa inventezi un posibil parcurs similar spre dictatura,identic ca cel de dupa primul razboi.Parerea mea e ca era imposibil,pt ca acum nu mai exista nimic din germania.Normal ca TOTI europenii trebuie sa bagam mana in buzunar in fata amenintarii ruse!De ce ar fi obligati contribuabili americani sa ne plateasca apararea?Si nr bazelor a scazut din cauza cheltuielilor uriase necesare suportate toata de americani ceea ce era incorect si greu de suportat de poporul american ,ca el le platea,nu ca germanii erau nemultumiti draga trol rus.
            • 0 (0 voturi)    
              Nu există „popor american” (Luni, 16 iulie 2018, 12:51)

              hic sunt leones [utilizator] i-a raspuns lui mihai.popescu

              americanii sunt locuitorii Americii, care este un continent, deci tot „americani” sunt și mexicanii, canadienii sau venezuelenii care nu plătesc niciun leu pentru bazele SUA din Europa.
  • +7 (31 voturi)    
    ...aoleo... (Duminică, 15 iulie 2018, 10:54)

    mitocanu [utilizator]

    ...nu am rival...vai de capul tau de clown ratat...pana si vasilica veorica are IQ mai mare decat al tau...badaranule....
    • -6 (8 voturi)    
      dar de al tau?(cap) (Duminică, 15 iulie 2018, 17:24)

      mihai.popescu [utilizator] i-a raspuns lui mitocanu

      Daca te lasi manipulat pici de prost!
  • +11 (31 voturi)    
    lol (Duminică, 15 iulie 2018, 11:15)

    liviu_ [utilizator]

    "Nu văd pe nimeni care mă poate învinge" ce a fumat asta?!
  • -10 (10 voturi)    
    foarte frumoasa? (Duminică, 15 iulie 2018, 11:39)

    kingdavidhotel(banat pentru adevar?) [utilizator]

    hm.....
  • +10 (26 voturi)    
    Huliganul blond (Duminică, 15 iulie 2018, 11:44)

    Maniu [utilizator]

    are probleme de perceptie a realitatii.
  • -12 (32 voturi)    
    lol (Duminică, 15 iulie 2018, 11:58)

    Adrian_1234 [utilizator]

    Daca castiga de data asta cu 70% sunt curios ce o sa mai zica stanga marxista :)
    • +4 (16 voturi)    
      Stnga marxista, adica (Duminică, 15 iulie 2018, 14:38)

      John M. [utilizator] i-a raspuns lui Adrian_1234

      toata comunitatea academica americana, plus fabrica de cultura Hollywood, plus toti oamenii cu scaun la cap din America si din lume or sa creada ca un cumplit blestem s-a abatut asupra lor.
      • -4 (14 voturi)    
        hahaha (Duminică, 15 iulie 2018, 14:52)

        nash pandelica [utilizator] i-a raspuns lui John M.

        esti unu' din aia scoliti la holly wood. :-)
        academica americana este stangista de la lenin incoa'.
        mai nou, adica omu' nou, homo academicus, progresist dupa academia soros...:-)
      • -5 (11 voturi)    
        "Cultură hollywood" (Duminică, 15 iulie 2018, 16:45)

        Nyk1 [utilizator] i-a raspuns lui John M.

        Este un oximoron.
      • -6 (10 voturi)    
        bati campii (Duminică, 15 iulie 2018, 17:22)

        mihai.popescu [utilizator] i-a raspuns lui John M.

        manipulari ieftine...sunt convins ca exista o masa enorma de oameni cu scaun la cap cum zici,in afa ra,, fabricii de cultura hollywood,,???(aia e cultura ma????),iar comunitatea academica nu e cum zici tu deloc,care il vor vota!!
    • +7 (7 voturi)    
      Deci daca nu-l suport, sunt marxist? (Duminică, 15 iulie 2018, 20:40)

      banel [utilizator] i-a raspuns lui Adrian_1234

      Misto logica, succes in viata!
      • -6 (8 voturi)    
        Sa traiesti!ca sa vezi cat gresesti:) (Duminică, 15 iulie 2018, 21:44)

        mihai.popescu [utilizator] i-a raspuns lui banel

        Daca nu-l suporti,tine de egoul tau si de neputinta de a vedea rezultatele actiunilor lui pt ca ,,esti blocat in proiect,,.
  • -10 (16 voturi)    
    Somebody stop me! (Duminică, 15 iulie 2018, 13:27)

    Nyk1 [utilizator]

    Cine a văzut filmul The Mask cu Jim Carrey sau desenele animate cu același nume știe că Trump are o personalitate foarte asemănătoare cu cea a supereroului de care am amintit!

    Lumea are nevoie de Trump în continuare. De abia în mandatul 2, după drenarea mlaștinii de la Washington, vor începe să se vadă cu adevărat rezultatele muncii sale.
  • -7 (17 voturi)    
    Ii mobilizeaza (Duminică, 15 iulie 2018, 13:43)

    vasile-roaita [utilizator]

    Pe albii americani, care deocamdata sint inca in majoritate. Au avut un negru democrat si au vazut ce rahat au facut. Iar asta se pare ca nu este omul Cabalei cum au fost Clinton si Bush (si Obama bineinteles) Se pare ca economic USA merge din ce in ce mai bine.
  • +7 (15 voturi)    
    Asta numai daca Putin este de acord. (Duminică, 15 iulie 2018, 14:01)

    quietguy58 [utilizator]

    Asta numai si numai daca Vladimir Putin este de acord.
  • -5 (13 voturi)    
    Va avea al doilea mandat! (Duminică, 15 iulie 2018, 16:00)

    mihai.popescu [utilizator]

    In mod cert va castiga al doilea mandat.Poporul american il iubeste si nu da doi bani pe manipularile zilnice din media aservita evreilor, homosexualilor sau mulsulmanilor.El vede clar interesul tarii sale si nu trebuie blamat pt asta.Uitati-va la la filmuletul trunchiat cu regina Marii Britanii ca sa vedeti cat de perversi sunt manipulatorii!E taiata partea in care regina il invita sa treaca in revista trupa de parada.Asta face si nu avea de unde sa stie ca regina nu a ramas pe loc in spatele lui.Doar ca jegurile scot din film trupa!Si cate alte asfel de manipulari ordinare....
    • +8 (12 voturi)    
      De unde ati aparut frate? (Duminică, 15 iulie 2018, 20:45)

      banel [utilizator] i-a raspuns lui mihai.popescu

      Poporul american nu-l suporta, l-au votat ca n-o vroiau pe Hillary. Daca nu vor incerca din nou cu Hillary, democratii castiga lejer urmatoarele alegeri.

      Ca idee, azi am intrebat un amic republican, a votat "maimuta" Trump (dupa cum s-a exprimat) din cauza lui Hillary. Si multi amici de-ai lui au oscilat intre a nu vota si Trump.
  • +8 (10 voturi)    
    Sloganul lui va fi (Luni, 16 iulie 2018, 0:40)

    aramos [utilizator]

    Let's make Russia great again.