VIDEO Proteste masive la Londra. Zeci de mii de oameni manifestează nemulțumiți de vizita lui Trump 

de Redactia     HotNews.ro
Vineri, 13 iulie 2018, 19:45 Actualitate | Internaţional


Proteste la Londra
Foto: Captura YouTube
​​Zeci de mii de persoane protestează la Londra, nemulțumite de vizita președintelui Donald Trump în Marea Britanie. 



Președintele american a sosit ieri seară la Londra, stârnind controverse în urma apariției unui interviu acordat The Sun în care a spus că negocierileLondrei  cu Bruxellesul pe tema Brexit ar bloca orice viitor acord comercial între Marea Britanie şi Statele Unite. 

Ulterior însă, Trump a declarat că este de acord cu orice abordare ar avea premierul britanic, Theresa May, în negocierile privind ieşirea Marii Britanii din Uniunea Europeană, părând să se distanţeze de afirmaţiile făcute în interviu. 

Referindu-se la negocierile pe tema Brexit, Donald Trump a declarat: "Nu ştiu ce fac britanicii, dar orice ar face pentru mine este în regulă".  

"Este decizia dumneavoastră, doar să vă asiguraţi că relaţiile comerciale sunt tot ce contează", a adăugat el, în conferinţa de presă organizată alături de Theresa May. 

"După ce am discutat cu premierul Theresa May şi cu experţi, cred că un acord comercial bilateral este posibil", a precizat Trump, potrivit Mediafax.  

La rândul său, Theresa May a reiterat că Marea Britanie nu va mai avea, după Brexit, limite în relaţiile comerciale cu alte state. Anterior, Donald Trump a criticat dur planul Guvernului Theresa May privind Brexit, explicând că liderul britanic nu a ţinut cont de recomandările sale, astfel că Statele Unite probabil vor prefera un acord comercial cu Uniunea Europeană, nu cu Marea Britanie.



















2660 vizualizari

  • -11 (21 voturi)    
    Rezistentii s-au mutat la Londra! (Vineri, 13 iulie 2018, 20:20)

    holinessdani [utilizator]

    Si asta este o veste buna.
    Sa vada si ei cum e sa abereze unii fara nici o noima si fara logica.
    Adica sa spui ca protestezi in numele democratiei dar sa urli impotriva expresiei supreme a democratiei si anume a rezultatului alegerilor!
    Sau poate in USA alegerile nu sunt democratice?
    Ca la noi daca nu castiga cine trebuie atunci nu e democratie, daca castiga cine trebuie atunci e democratie.
    • +11 (15 voturi)    
      Bati campii (Vineri, 13 iulie 2018, 22:09)

      alexpro [utilizator] i-a raspuns lui holinessdani

      Fara gratie
      • -2 (14 voturi)    
        ? (Vineri, 13 iulie 2018, 23:04)

        uzu [utilizator] i-a raspuns lui alexpro

        de ce bate campii ? ce a gresit in ce a spus ? sau "bate campii" pentru ca nu iti convine tie ce spune chit ca are perfecta dreptate ?
        • 0 (0 voturi)    
          Daca (Sâmbătă, 14 iulie 2018, 16:22)

          alexpro [utilizator] i-a raspuns lui uzu

          pentru tine democratie inseamna din 4 in 4 ani sa-ti misti fundu la sectia de vot, imi pare foarte rau pentru tine
    • +1 (1 vot)    
      expresia suprema a democratiei.. (Sâmbătă, 14 iulie 2018, 18:32)

      pehash [utilizator] i-a raspuns lui holinessdani

      cand il demiti pe seful FBI pentru ca ancheteaza implicarea Rusiei in alegerile pe care le-ai castigat "la mutata"...
  • +12 (14 voturi)    
    Oare pe astia cu cat i-a platit Soros ? (Vineri, 13 iulie 2018, 20:24)

    DanDare [utilizator]

    50 lire de om si 30 de catel ?
    • -3 (11 voturi)    
      hmm... (Vineri, 13 iulie 2018, 23:06)

      uzu [utilizator] i-a raspuns lui DanDare

      cred ca inainte sa comentezi ar fi bine sa te informezi de ce protesateaza oamenii aia. poate ca daca aflii ce motive au, n-o sa ti se mai para ca esti de-acord cu ei.
      deci nu te gasi vorbin doar pentru ca asa zice la CNN ... sau la Antena 3.
    • 0 (0 voturi)    
      nuam@yahoo.com (Sâmbătă, 14 iulie 2018, 15:57)

      Stefannel [utilizator] i-a raspuns lui DanDare

      Este o diferenta mare intre motivele pentru care iesi in strada. Una e sa iesi deoarece motivul este catalizator al dorintelor tale alta cand esti platit.
      Daca rezistii nu ar fi marionetele opozitiei/soros si chiar ar dori eradicarea coruptiei, hotiei, mafiei, te asigur ca ar iesi milioane in strada. Dar cand se vede de la o posta ca nu au decat un scop politic "jos dragnea", toti romanii se intreaba daca jos dragnea, atunci sus Orban/Ponta, Basescu sau Soros ?>
    • 0 (0 voturi)    
      majoritatea sunt idioti utili (Sâmbătă, 14 iulie 2018, 17:42)

      srpc [utilizator] i-a raspuns lui DanDare

      trebuie platiti doar agentii de influenta
  • -5 (11 voturi)    
    Si aia (Vineri, 13 iulie 2018, 22:28)

    vasile-roaita [utilizator]

    Si aia sint spalati la creieri de catre presa cabalista, ca peste tot de altfel. Nu uitati ca acolo la Londra este capitala Cabalei acolo unde sa fac toate misculatiile posibile si imposibile. Si n-o spun eu ci David Icke care este englez.
  • 0 (10 voturi)    
    . (Vineri, 13 iulie 2018, 23:10)

    uzu [utilizator]

    vorbeste mult si fara noima uneori, are un stil neobisnuit de a face politica, are o imagine (a avut grija CNN de asta) proasta in lume fara o baza reala.
    dar are rezultate si intotdeauna apara interesele statelor unite. ca de-aia-i presedintele statelor unite.
  • 0 (6 voturi)    
    Manipulare (Sâmbătă, 14 iulie 2018, 3:00)

    cetateanu_urmentat [utilizator]

    Tot ce se intampla acolo e o mare facatura organizata de mass media la fel cum a fost si cu Brexit.
    Traiesc in Londra de 3 ani si cunosc situatia.
    Nu au fost zeci de mii in nici un caz, ci pana in 10k !
  • 0 (0 voturi)    
    Puterea propagandei. Razboiul mintii. (Sâmbătă, 14 iulie 2018, 13:14)

    krampus [utilizator]

    Presa de obedienta neo marxista l-a transformat pe Trump intr-o tinta. Trump a fost denigrat, insultat, ridiculizat intr-o maniera sistematica, zilnic, in presa din toate tarile, de catre mii de ziaristi la comanda. Este o demonstratie uluitoare de putere a propagandei. In numele tolerantei este propagate discriminarea cea mai dura, in numele democratiei sunt diseminate tehnicile dictaturii, tot felul de psihopati sunt racolati de aceasta versiune moderna a vanatorii de vrajitoare. Trebuie sa te intrebi - daca ii pot face asta presedintelui SUA daca le sta in cale, ce-ti pot face tie ? Ce iti fac cu sigurante tie, fara macar sa stii ?