Dragnea: Îl felicit sincer pe Donald Trump pentru efortul pe care îl face pentru normalizarea planetei

de G.S.     HotNews.ro
Marţi, 12 iunie 2018, 12:29 Actualitate | Internaţional


Liviu Dragnea si Donald Trump
Foto: Facebook - Liviu Dragnea
Liviu Dragnea, a postat pe Facebook un mesaj de felicitare pentru Donald Trump după summitul din SIngapore, liderul PSD spunănd că, deși ”evenimentele se desfășoară la mii de kilometri de România, ele au o semnificație uriașă pentru întrega planetă, deci implicit și pentru țara noastră.”

Postarea lui Dragnea:

”Îl felicit sincer pe Președintele Statelor Unite ale Americii, domnul Donald Trump, pentru efortul pe care îl face pentru normalizarea planetei și stabilirea unor garanții solide de securitate împotriva pericolului nuclear. 

Întâlnirea pe care a avut-o astăzi cu liderul nord-coreean Kim Jong-Un reprezintă un pas foarte important pentru construirea unei păci durabile în regiune și pentru denuclearizarea completă a Peninsulei Coreene. Chiar dacă evenimentele se desfășoară la mii de kilometri de România, ele au o semnificație uriașă pentru întrega planetă, deci implicit și pentru țara noastră.”



















2060 vizualizari

  • +16 (16 voturi)    
    Esti (Marţi, 12 iunie 2018, 12:36)

    mitg [utilizator]

    Penibil. Un chelner.
  • +15 (15 voturi)    
    Adica Draqnea felicita si Nesincer (Marţi, 12 iunie 2018, 12:38)

    un domn [utilizator]

    Din Putzul Gandirii Tiliormanene ( mai nene)
  • +16 (16 voturi)    
    Se baga in seama (Marţi, 12 iunie 2018, 12:39)

    Frank777 [utilizator]

    Dragnev vorbeste de parca l-ar baga in seama cineva pe el si postarea lui.
  • +8 (8 voturi)    
    Tov (Marţi, 12 iunie 2018, 12:41)

    ABBV [utilizator]

    este autist , nu pricepe ca trebuie sa plece. Ca lista de hotii si aberatii este atat de mare ca nu are cum sa mai ramana la putere a dat cu piciorul in corporatisti, in muncitori, in justitie in mediu. Unde a atins a stricat sau a furat ceva. Sabia si Balanta din mana justitiei tot va ajunge si la tov. Dragnea
  • +13 (13 voturi)    
    Paraziți (Marţi, 12 iunie 2018, 12:47)

    Tescovin [utilizator]

    Aseară coana Firea se agăța de Simona Halep, acu don Livache se agață Trump. Voi sunteți în stare să faceți ceva pe cont propriu ? Altceva decât să ofiliți tot ce atingeți ?
  • +12 (14 voturi)    
    ...donald catre liviu... (Marţi, 12 iunie 2018, 12:48)

    mitocanu [utilizator]

    ...il felicit sincer pentru efortul pe care-l face pentru destabilizarea romaniei...exista un loc in iad pentru indivizi ca noi....
  • +11 (11 voturi)    
    se baga si el in seama... (Marţi, 12 iunie 2018, 12:49)

    liviu_ [utilizator]

    atata tot...
  • +16 (16 voturi)    
    a (Marţi, 12 iunie 2018, 13:02)

    adrian67 [utilizator]

    Dragnea Mondialu' nene. Ma mir cum nu te-a luat Trump cu el sa negociezi cu Kim. Poate si pe Veorica.
  • +11 (11 voturi)    
    "Planeta" ?! (Marţi, 12 iunie 2018, 13:05)

    DEMA GOGU' [utilizator]

    O exprimare demna de un kosmonaut ....Cred ca vroia sa zica "normalizarea lumii" nu a planetei ...:)
  • +2 (8 voturi)    
    Trump o fi bun pentru SUA. (Marţi, 12 iunie 2018, 13:08)

    Marionette [utilizator]

    Dar Trump si SUA in mod cert nu sunt bune pentru Romania si lume in general.
    De ce? Pentru ca pentru bani e dispus sa tolereze nemernici in alte tari. El nu are principii, el il protejeaza pe ala care-i da mai mult.
    O lume cladita pe mita nu este "normala".
    Sa pierzi moralitatea de partea ta poate fi destul de rau si poate provoca o reactiune dura din partea restului lumii.
  • +7 (11 voturi)    
    absurd (Marţi, 12 iunie 2018, 13:14)

    DrIon [utilizator]

    Un anormal felicita alt anormal pentru normalitate!
  • +11 (11 voturi)    
    as fi vrut sa fac gluma cu chelnerul (Marţi, 12 iunie 2018, 13:17)

    qwerasdf [utilizator]

    dar realizez ca as jigni chelnerii, oameni care muncesc cu adevarat, spre deosebire de tine, liviule. Tu stii sa ne furi si cauti doar sa ne subjugi. Vrei sa ne transformi in sclavii tai, sclavi fara opinii.
  • +10 (10 voturi)    
    Dragnea vorbeste aici (Marţi, 12 iunie 2018, 13:22)

    Rahan5 [utilizator]

    cu limba lui Putin.
  • +8 (10 voturi)    
    "Îl felicit sincer" (Marţi, 12 iunie 2018, 13:25)

    anton_carpati [utilizator]

    În mod bizar eu nu a trebuit să felicit "sincer" niciodată pe nimeni. Întotdeauna presupun că persoanele pe care le felicit ştiu că ceea ce spun în acel moment este ceea ce simt şi nu mai trebuie să subliniez asta. Presupun că e din cauză că nu am probleme de credibilitate.
  • +12 (12 voturi)    
    Gata, (Marţi, 12 iunie 2018, 13:35)

    Ozmo [utilizator]

    Acum poate sa stea linistit Trump, l-a felicitat dragnea, acum poate sa mearga la casa lui ! :)))
  • +11 (11 voturi)    
    Tipic oamenilor minciniosi! (Marţi, 12 iunie 2018, 13:37)

    2016 [utilizator]

    Orice psiholog poate confirma: cine incepe o fraza uzand "sincer" (gen: "Il felicit sincer pe...") este un mare mincinos, deoarece, in mod normal acea persoana minte! Uzand "sincer", incearca sa-i convinga pe cei din jur (pe sultanul Dragnea toti il stiu bine!), ca de data aceasta nu minte!
    Insa stim bancul cu lupul care vine la stana! In cazul lui Dragnea, face vizite in fiecare ora din zi!
    • +2 (2 voturi)    
      nu-i prea diferit faţă de Trump în privinţa asta (Marţi, 12 iunie 2018, 14:30)

      anton_carpati [utilizator] i-a raspuns lui 2016

      https://www.youtube.com/watch?v=Q3gFmielRS8
      • +3 (3 voturi)    
        De acord! (Marţi, 12 iunie 2018, 14:54)

        2016 [utilizator] i-a raspuns lui anton_carpati

        Insa stii, cum este vorba cu camasa! Sunt de parere ca ne intereseaza in primul rand ce face condamnatul Dragnea cu si pentru Romania, apoi Trump, care nici nu cred sa-l stie pe mononeuronul de Dragnea.
  • 0 (0 voturi)    
    Dute ba (Marţi, 12 iunie 2018, 17:44)

    Tony_K [utilizator]

    Prapaditule, il feliciti tu ,un nimic in ploaie:)
  • 0 (0 voturi)    
    Și d-alde psd (Marţi, 12 iunie 2018, 21:35)

    dan63 [utilizator]

    face totul pentru reducerea încălzirii globale: Minte de îngheață apele!
  • 0 (0 voturi)    
    Dragnea il felicita pe Trump (Miercuri, 13 iunie 2018, 13:35)

    truiad [utilizator]

    Impostorii intre ei !
    Unul mai nociv ca altul pentru tara lui - Trump si pentru omenire, pastoreste o tara mare chiar daca in pierdere de prestigiu.