"Nu contează, oricum moare" - un comentariu nepotrivit despre McCain pune în încurcătură Casa Albă

de A.L.     HotNews.ro
Sâmbătă, 12 mai 2018, 5:06 Actualitate | Internaţional


John McCain
Foto: Flickr/ Gage Skidmore
"Nu contează, oricum moare" - a reacţionat o membră a echipei de comunicare de la Casa Albă la opoziţia manifestată de senatorul John McCain, care are 81 de ani şi suferă de cancer, faţă de nominalizarea la conducerea CIA a Ginei Haspel din cauza controversatului ei rol în programul american de torturare a suspecţilor de terorism, relatează vineri AFP şi Reuters, citate de Agerpres.

Kelly Sadler a făcut această remarcă joi, în cadrul unei întâlniri cu uşile închise la care au participat circa 20 de membri ai personalului, au indicat media americane. Un responsabil al Casei Albe a explicat că s-a dorit a fi o glumă ratată.  

Soţia senatorului republican, Cindy McCain, a luat în schimb în serios comentariul, trimiţându-i lui Kelly Sadler un mesaj pe Twitter în care ţine să-i "aducă aminte" că soţul ei "are o familie, şapte copii şi cinci nepoţi".  

Fără a dezminţi că Sadler a făcut respectivele remarci, Casa Albă a transmis ulterior un comunicat în care subliniază că "respectă acţiunile senatorului McCain pentru SUA" şi "se roagă pentru el şi familia sa în acest moment dificil".

John McCain a fost diagnosticat anul trecut cu glioblastom, o formă agresivă de cancer cerebral, şi de câteva luni s-a retras la reşedinţa sa din Arizona.


Citeste mai multe despre   


















2079 vizualizari

  • +1 (7 voturi)    
    Cine seamana vant, culege furtuna ! (Sâmbătă, 12 mai 2018, 6:32)

    Rahan5 [utilizator]

    Pe timpul lui Bush junior, McCain intrebat despre Iran, raspunde: Bomb! Bomb! Bomb!
  • +4 (10 voturi)    
    McCain e un mare erou al Americii (Sâmbătă, 12 mai 2018, 6:52)

    John M. [utilizator]

    care ar fi meritat din plin sa fie presedinte. El nu poate fi comparat cu Trump, un cartofor de cazinou care a adunat in Casa Alba numai "white trash" care sa semene cu el.
    Sadler e o forfotista care l-a ajutat pe cartofor in campania electorala care a adus la putere cea mai rusinoasa conducere din istorie.
    • -4 (8 voturi)    
      Sadler este o toapa prost crescuta (Sâmbătă, 12 mai 2018, 10:39)

      Rahan5 [utilizator] i-a raspuns lui John M.

      Dar si prostii spun din intamplare adevaruri cateodata, fara sa-si dea seama ce spun. Dar McCain e dintr- o generatie de moda veche a SUA care s-a educat cu niste preconcepte rigide si acum e depasit de evenimente. Aroganta Imperialista a SUA, in schimb, i-a ramas intimparita in creier lui McCain. De aia, probabil, a facut cancer la creier.
    • -2 (6 voturi)    
      Ce tuciuriu ești în cerul gurii (Sâmbătă, 12 mai 2018, 12:09)

      Popescul [utilizator] i-a raspuns lui John M.

      Ce tuciuriu ești în cerul gurii! Ce tuciuriu ești. Știi tu ca cine ;)
    • 0 (0 voturi)    
      Wow (Duminică, 13 mai 2018, 3:22)

      Observatory [utilizator] i-a raspuns lui John M.

      I bet you are a huge Hussein fan and Killery too.
      Communists never change, they die with Ceausescu in they heart !
      Shame!
  • +3 (7 voturi)    
    McCain (Sâmbătă, 12 mai 2018, 8:23)

    Soljenitin [utilizator]

    McCain este militar de cariera, omul stie cu ce se mananca militaria si a avut niste pareri foarte bine argumentate cu care a dat peste bot multor sfertodocti care cred ca tot ce zboara se mananca.

    Va fi o pierdere destul de mare.
    • -3 (7 voturi)    
      Strategul lu' peste !. Mc Cain e un toparlan de (Sâmbătă, 12 mai 2018, 10:52)

      Rahan5 [utilizator] i-a raspuns lui Soljenitin

      pilot de bombardier de prin era cand cel mai puternic electronic echipament de pe avionul lui era noul sau ceas electronic digital de la mana. Se vindea, pe sub mana, pe timpul lui Ceausescu cu 200 de lei.
      Dupa care a aratat publicului vanataile facute de vietnamezii care l-au prins si l-au batut si l-au tinut mai multi ani in puscarie. Apoi ,,a luat bacalaureatul" ca Ilie Nastase si a intrat in politica.
      • +1 (3 voturi)    
        Ia de vezi (Sâmbătă, 12 mai 2018, 13:15)

        Soljenitin [utilizator] i-a raspuns lui Rahan5

        https://www.youtube.com/watch?v=_up7IHd3LDs
    • -3 (9 voturi)    
      Eu opinez altceva (Sâmbătă, 12 mai 2018, 12:19)

      Popescul [utilizator] i-a raspuns lui Soljenitin

      Eu opinez că mai degrabă va fi o pagubă în ciuperci. Ce lucruri așa memorabile a făcut McCoi pentru SUA sau pentru omenire? Ce mare lucru a fâcut? A făcut cumva ouă de aur? Nu? Atunci cred că nu e o persoană chiar atât de importantă. Părerea mea.
      • +3 (7 voturi)    
        are coloana vertebrala (Sâmbătă, 12 mai 2018, 15:42)

        muciflenduri [utilizator] i-a raspuns lui Popescul

        Pentru unele amoebe coloana vertebrala e un detaliu deranjant, dar niciun individ intreg la mine nu l-ar acuza pe McCain ca e de-aceeasi teapa cu marea majoritate a politicienilor.
        Omul a avut principii si le-a respectat. Drept urmare e si antipatizat de tot felul de prapaditi, suficient de redusi mental incat sa creada ca e ok pentru adulti sa scrie 'McCoi'.
        Pentru ca atat de duce mintea, poti scrie ceva si despre "muciflenduri". Ceva cu muci, promit ca ma voi simti jignit.
        • -1 (5 voturi)    
          Are mai multe coloane vertebrale (Sâmbătă, 12 mai 2018, 18:34)

          Alex735 [utilizator] i-a raspuns lui muciflenduri

          Si mai multe fetze. Plus tot felul de "ties" cu personaje cel putin dubioase din lumea araba, incluzand radicali.
          Sigur, scopul scuza mijloacele, dar atunci nu mai poti vorbi de "coloana vertebrala".
        • -1 (1 vot)    
          Are, are (Sâmbătă, 12 mai 2018, 20:37)

          Popescul [utilizator] i-a raspuns lui muciflenduri

          Are pe ///. Târâie-brânză ăla nu-și gaseste fundu cu ambele maini deodata, insa tu-l vezi mare om de stat. Nu prea le ai cu politichia, pretenaș. Nu prea lei ai, insa ai si tu dreptu la opinie. Ca sa citez un clasic, e facil a scrie versuri cand nimic nu ai a spune, insirand cuvine goale ce din coada au sa sune. N-are importanta ca vorbesti fara noima, tu stii ca tot ceea ce conteaza e sa tastezi. Felicitari! Esti tare!