Pregătiri pentru mutarea ambasadei SUA de la Tel Aviv la Ierusalim

de Redactia     HotNews.ro
Luni, 7 mai 2018, 10:26 Actualitate | Internaţional


Donald Trump
Foto: Wikipedia
Cel puțin trei indicatoare pe care scrie ”Ambasada SUA” au apărut luni în Ierusalim, cu o săptămână înaintea inaugurării oficiale a misiunii diplomatice care se va muta astfel de la Tel Aviv, potrivit unor martori citați de Reuters.

Indicatoarele, scrise în engleză, ebraică și arabă, au fost instalate de muncitori aproape de clădirea consulatului american care se află în sudul Ierusalimului și care va găzdui ambasada, începând cu 14 mai.



















1337 vizualizari

  • -1 (9 voturi)    
    pai? (Luni, 7 mai 2018, 10:54)

    lula [utilizator]

    noi ramanem ciumegii din urma? cand incepem pregatirile?

    sau docila nu e decisa????
    • 0 (4 voturi)    
      Romania nu va primii teren de la Netanyahu (Luni, 7 mai 2018, 11:27)

      Rahan5 [utilizator] i-a raspuns lui lula

      in Ierusalimul de Vest, unde este deja consulatul SUA si va fi ambasada SUA.
      Va fi bagata, comform planului iudeilor din Ierusalim, impreuna cu o intreaga liota de alte ambasade intr-un cartier special construit (cat se poate de sigur) in Ierusalimul de Est. Tocmai potrivit pentru a recunoaste tacit ocupatia israeliana a Ierusalimului de Est.
  • -4 (10 voturi)    
    Premiul Nobel pentru Pace, Trump (Luni, 7 mai 2018, 10:54)

    asistat [utilizator]

    !
    • -4 (6 voturi)    
      Pentru relansarea (Luni, 7 mai 2018, 11:35)

      Bogdan_100 [utilizator] i-a raspuns lui asistat

      conflictului israelo-palestinian, pentru cresterea tensiunilor prin retragerea din tratatul cu Iranul sau pentru suportul de a detine liber arme in SUA, de oricine, ce a dus la sute de morti?
      • +3 (3 voturi)    
        Toate astea le-am aflat pe fb, (Luni, 7 mai 2018, 13:09)

        asistat [utilizator] i-a raspuns lui Bogdan_100

        nu? Sau ca tot rezistentu, din “piață”...
      • +4 (4 voturi)    
        coane, cand a fost stopat conflictul (Luni, 7 mai 2018, 13:50)

        AliKimiku [utilizator] i-a raspuns lui Bogdan_100

        arabo-israelian? Ca sa fie acum relansat de Trump?
        Ca nu tin min minte momentul ala!
        Cat despre suportul pentru detinerea armelor in US e scris in Constitutie fratioare, si nici mama democratilor nu are tupeu sa se atinga de amendamentul 2, asa ca nu are nevoie de sustinerea lui Trump.
  • -4 (4 voturi)    
    Nici americanii n-au votat în 2016, ca noi, (Luni, 7 mai 2018, 11:29)

    Jos_Dictatura_Dragnea [utilizator]

    şi acum vor lua terorism pe pâine de la toate ţările inamice Israelului.

    E extrem de important să votăm! Sunt alegeri în 2019 şi 2020, mergeţi la vot, altfel cine ştie ce ne mai coace PSDul.
    • +1 (3 voturi)    
      An 2019 si 2020 mergem cu toti, (Luni, 7 mai 2018, 13:11)

      asistat [utilizator] i-a raspuns lui Jos_Dictatura_Dragnea

      a-n nr cit mai mare la vot, sa obtinem 70-80%! Schimbam si constitutia!!!
    • +1 (3 voturi)    
      Americanii au mers masiv la vor la în 2016 (Luni, 7 mai 2018, 14:16)

      Amerlocu [utilizator] i-a raspuns lui Jos_Dictatura_Dragnea

      Prezența a fost de peste 65%.

      De aia PSD-ul americănesc (numit paritdul democrat) a pierdut 1000 de poziții alese la toate nivele, în cea mai mare înfrângere electorală din ultimii 100 de ani de când se fac statistici electorale. Și rezultatele se văd:

      - Trump adoptat în primul an reforma fiscală
      - Somajul e la cel mai scăzut nivel din 1969 încoace.
      -Economia crește constat cu peste 3% din Aprilie 2017 încoace după ce toți ixeperții și lureații de Nob el în economie ne asigurau că o economie dezvoltată nu poate crește cu pest 1.5% mai mult de două trimestre concutive...

      Deci se poate! Ieșiți și voi la vot și veniți-i de hac lui Dragnea & Co.
      • 0 (0 voturi)    
        Obama aduce mai mult a cioloș, (Luni, 7 mai 2018, 15:46)

        asistat [utilizator] i-a raspuns lui Amerlocu

        In rest e corect!
  • +1 (5 voturi)    
    perfect (Luni, 7 mai 2018, 13:19)

    Mazeta [utilizator]

    Acum nu rămâne decât ca Iohannis să se suie pe stâlp și să îndrepte indicatoarele către Tel Aviv.