Bashar Al-Assad le-a spus unor parlamentari ruşi că loviturile aeriene occidentale reprezintă un act de agresiune

de N.O.     HotNews.ro
Duminică, 15 aprilie 2018, 13:06 Actualitate | Internaţional


Bashar al-Assad
Foto: Captura Twitter
Preşedintele sirian Bashar Al-Assad a spus duminică unui grup de parlamentari ruşi aflaţi în vizită la Damasc că loviturile aeriene occidentale asupra ţării sale reprezintă un act de agresiune, relatează Reuters.

Parlamentarii ruși s-au întâlnit cu Assad după ce SUA, Franța și Marea Britanie au lansat mai multe rachete asupra Sirieica urmare a atacului cu gaz sarin și clor din 7 aprilie.

Parlamentarii au afirmat că Assad era ''într-o dispoziţie bună'' şi că a lăudat sistemele de apărare antiaeriană din era sovietică folosite de Siria pentru a ajuta la respingerea atacurilor occidentale.

Assad ar fi acceptat o invitaţie de a vizita regiunea siberiană Hantî-Mansi din Rusia. Reuters notează că nu este clar însă când va avea loc vizita. 





















1337 vizualizari

  • 0 (14 voturi)    
    va rog sa-i transmiteti intrebarea mea (Duminică, 15 aprilie 2018, 13:11)

    rollotoma [utilizator]

    Si ceea ce face el, ce reprezinta?
  • +3 (15 voturi)    
    Este foarte clar (Duminică, 15 aprilie 2018, 13:16)

    Geirge [utilizator]

    Vizita lui Bassar in Hantî-Mansi din Rusia va avea loc chiar in prima zi de tiran alungat de la putere.
  • +8 (12 voturi)    
    . (Duminică, 15 aprilie 2018, 13:18)

    Sarmat [utilizator]

    Sunt petrolist si ma duc la scoala de vara Samatlor din Nizhnevartovsk, care se afla in regiunea Khanty-Mansi. Asta va avea loc intre 20 August si 2 Septembrie.
    Iar in programul scolii spune ca vom avea ca guest speaker un sef de stat strain. Cred ca ma intalnesc cu Bashar al-Assad.
  • +3 (15 voturi)    
    de luat aminte (Duminică, 15 aprilie 2018, 13:24)

    torna_fratre [utilizator]

    acolo,in siberia,va fi domiciliul in exil al sirianului.
    in rest balarii verbale despre ce performant sistem de rachete avem,s-a activat dupa ce au terminat good guys de bombardat siria.
    au avut mare noroc ca s-a luat curentul si nu a mers radarul ca altfel le doboram toporistile.
    si ce viteji suntem noi rusii ca venim in vizita dupa ce te-au calarit,vesticii, de ti-au zburat fulgii .
    pentru postacii vodcari ,cum draq se face ca nici un video nu arata interceptare de rachete americane.arata doar ca sirienii trag niste rachete in orb spre cerul noptii.or fi confundat venirea anului nou?dar fara artificii?
  • -8 (10 voturi)    
    fffff ciudat (Duminică, 15 aprilie 2018, 14:42)

    Jesuis.PasCharlie [utilizator]

    ...adica cand virgula o adunatura de tari iti bombardeaza tara se cheama agresiune ???
    Aberant ,e clar ca unii pur si simplu nu se pot adapta stilului de viata civilizat si valorilor occidentale.
    • +1 (9 voturi)    
      Nu intamplator isi schimba Numele (Duminică, 15 aprilie 2018, 15:22)

      un domn [utilizator] i-a raspuns lui Jesuis.PasCharlie

      In Gazar Al assasinat
      • -4 (8 voturi)    
        . (Duminică, 15 aprilie 2018, 15:25)

        Jesuis.PasCharlie [utilizator] i-a raspuns lui un domn

        nu sunt un fan al practicilor dvs civilizate dar incerc sa va respect valorile ; mult succes
        • +1 (9 voturi)    
          Realitati Incontestabile (Duminică, 15 aprilie 2018, 16:10)

          un domn [utilizator] i-a raspuns lui Jesuis.PasCharlie

          asumate de Gazar Al Assasinat
          Indreptatesc sa isi primeasca Meritat Noua Identitate
    • +4 (8 voturi)    
      O mica eroare ! (Duminică, 15 aprilie 2018, 17:37)

      NicolaeA [utilizator] i-a raspuns lui Jesuis.PasCharlie

      Virgula se pune intre "adica" si "cand" altfel iese cacand virgula ceea ce poate fi dureros.
      In rest, activitatea voastra, a postacilor, poate fi rezumata de proverbul secuiesco-romanasc, cu accente pe primele silabe: "facem ce putem, mancam ce facem" ! Pofta buna !