Reacţia Rusiei: Bombardamentele din Siria, o insultă la adresa preşedintelui Vladimir Putin

de R.M.     HotNews.ro
Sâmbătă, 14 aprilie 2018, 5:42 Actualitate | Internaţional


Kremlin
Foto: Agerpres
Ambasadorul Moscovei la Washington a declarat că loviturile SUA în Siria sunt o insultă la adresa preşedintelui rus Vladimir Putin, scrie AFP.

Acesta a reafirmat că vor exista consecinţe faţă de bombardamentele efectuate de SUA, Franţa şi Marea Britanie.

"Am avertizat că astfel de acţiuni declanşează consecinţe", a scris diplomatul rus, într-un comunicat.

"Avertismentele noastre au fost ignorate", a adăugat el.




















5766 vizualizari

  • +44 (68 voturi)    
    o flegma in mutra! (Sâmbătă, 14 aprilie 2018, 5:46)

    Francisc 1 [utilizator]

    asta merita idiotul!
    • +15 (27 voturi)    
      corect (Sâmbătă, 14 aprilie 2018, 9:19)

      feroviarul123 [utilizator] i-a raspuns lui Francisc 1

      Nu vreau sa zic ca e imposibil , dar sunt alte lucruri care-l afectează mai tare.Problema e ca Putin se crede nemuritor și cu lingăi ca papagalul asta de ambasador face ce vrea. Acum e obligat sa-i trozneasca pe aliați.si deja ne întoarcem 70 de ani în urma. problema nașpa pentru putinica este ca acum alianțele sunt altfel. Nenea putinica e cam singur : Siria, Iran, Venezuela, Cuba, Ungaria și poate China.
      De partea cealaltă restul lumii: UE, US, Canada, Israel și Japonia dacă intervine și China. puterea economica a aliaților este covârșitoare. Or cine are bani are si arme pe măsura.
    • +8 (10 voturi)    
      Conducatorul e mai presus de Patrie ....:) (Sâmbătă, 14 aprilie 2018, 13:19)

      DEMA GOGU' [utilizator] i-a raspuns lui Francisc 1

      Putin este cea mai inalta institutie , inaintea Maicii Rusia !
      Normal era invers ,dar cum Putin este un dictator mafiot cu bani ascunsi in conturi din strainatate ...
  • +18 (20 voturi)    
    Scuze! (Sâmbătă, 14 aprilie 2018, 7:03)

    asavreau [utilizator]

    Vladimir dormea și nu l-am deranjat.
  • +23 (27 voturi)    
    insultat, ......... auzi la el (Sâmbătă, 14 aprilie 2018, 7:10)

    mnicku [utilizator]

    ce va face cracanel? va bombrda SUA, Franta si UK ......? sau deveselu

    in ritmul asta, peste 5 ani se va spune .... aici a fost o tara Siria... acum e desert
    • +7 (9 voturi)    
      n-am (Sâmbătă, 14 aprilie 2018, 13:11)

      nahir [utilizator] i-a raspuns lui mnicku

      inteles de ce se simte cracanel insultat. Ca doar Siria nu republica federativa rusa. Sau e?
  • +23 (27 voturi)    
    xxxxl (Sâmbătă, 14 aprilie 2018, 7:31)

    vorbeste lumea [utilizator]

    de parca e functionar la birou' de aprobari globale ...
  • +28 (36 voturi)    
    Insulta la adresa piticului atomic? (Sâmbătă, 14 aprilie 2018, 8:03)

    , AlwaysToTheRight, NeveRed! [utilizator]

    Hai, ma, pleaca de-aici!!!!
    Voi, ciolovecii, sunteti buboaiele pline de venin si puroi aparute pe fata pamantului.
    Daca, prin minune, ati disparea, nu cred ca ar fi cineva care sa va planga de mila.
    Hai sictir!
  • +16 (18 voturi)    
    unacceptable and inadmissible (Sâmbătă, 14 aprilie 2018, 8:17)

    anonim3 [utilizator]

    Live with it. Or?
    • +18 (20 voturi)    
      Și invadarea Peninsulei Crimeea (Sâmbătă, 14 aprilie 2018, 10:45)

      dan63 [utilizator] i-a raspuns lui anonim3

      plus a estului Ucrainei sunt inadmisibile și de neacceptat.
      • +4 (4 voturi)    
        sa nu uitam de MH17. (Sâmbătă, 14 aprilie 2018, 18:44)

        kkciosuldelahamangia [utilizator] i-a raspuns lui dan63

        aproape 300 de civili ucisi de un nebun.
        sunt destule motive ca C.M. 2018 sa fie boicotat, dar asa se intampla cand ,,marile puteri'' aplica dubla masura.
  • -1 (19 voturi)    
    hahaha (Sâmbătă, 14 aprilie 2018, 8:20)

    nash pandelica [utilizator]

    o mare insulta. rusine donald trump !
    el te'a facut presh si tu il insulti. pai ?! :-))
  • +25 (29 voturi)    
    Nu zau!? (Sâmbătă, 14 aprilie 2018, 8:34)

    Cataleya [utilizator]

    Paguba-n ciuperci ca piticul cracanat de la Kremlin se simte insultat!
    1. In ce consta acea jignire?
    2. Si ce daca?
  • +17 (23 voturi)    
    Reactia "Rusiei" ... (Sâmbătă, 14 aprilie 2018, 8:57)

    Prea_Tarziu [utilizator]

    Gasca de mafioti care si-au impartit bogatiile naturale ale Rusiei si isi aroga titlul de Stat este socata si speriata. Doar UE poate contrabalansa statul mafiot orientat spre razboi. Dar UE+US(+UK-daca fac Brexit) este mult peste puterile statului falimentar corupt mafiot care-si ucide proprii copii!
  • +21 (27 voturi)    
    Moscova o tine tot asa pe a ei (Sâmbătă, 14 aprilie 2018, 8:58)

    clencix [utilizator]

    Moscova nu crede în lacrimile mamelor copiilor gazați
  • +21 (27 voturi)    
    Proprietarul de facto al Siriei (Sâmbătă, 14 aprilie 2018, 8:58)

    un domn [utilizator]

    Este Vlady The Chemical cu domitzilul la Moscva
  • +22 (26 voturi)    
    si (Sâmbătă, 14 aprilie 2018, 9:02)

    federal [utilizator]

    ce-o sa faca Putin?
    mai incaleca un deltaplan sa se joace cu cocorii sau calareste la bustul gol vreun tap...:))))))

    hai, dati-i drumul acasa, ca la Assad s-a inchis taraba.
    ati aratat cum stiti sa fugiti la primele semne de avertizare ale americanilor ( deconflict , nu'i asa?)
  • +23 (33 voturi)    
    ... exact ! (Sâmbătă, 14 aprilie 2018, 9:13)

    Matusalem [utilizator]

    Nu exista natie in lume mai urata de catre romani , decat natia rusa ! ..In 200 de ani ne-au atacat de 14 ori ! ...si mai avem si 100 tone de aur la Moscova pe care nici acum nu vor sa ni-l dea inapoi ! ...
    • -5 (7 voturi)    
      Deci, ura de sine! (Sâmbătă, 14 aprilie 2018, 16:21)

      Namaste [utilizator] i-a raspuns lui Matusalem

      Moldo-Valahi pravoslavnici...
      Ori, poate, turcaleti!?
  • +8 (12 voturi)    
    Cum se numește politica rusească? (Sâmbătă, 14 aprilie 2018, 11:24)

    Spiky [utilizator]

    Pax Chimica!
  • +6 (10 voturi)    
    Cana Mitza si onoarea (Sâmbătă, 14 aprilie 2018, 12:56)

    dookuhaka [utilizator]

    Lasa, ba Putin, onoarea ti-o repara propaganda! Traiesc si rusii astia timpuri caragialesti
  • -1 (1 vot)    
    Cucuveaua de la Kremlin (Duminică, 15 aprilie 2018, 0:41)

    Iaca [utilizator]

    Pe o stanca seaca se aude un plans de cucuvai...(vorba poetului...).
    Si Hrusciov tot asa a facut si noapte ,la 23 :45,a tacut !
    Se repeta istoria ?
  • -1 (1 vot)    
    Reactia Moscovei (Duminică, 15 aprilie 2018, 12:09)

    Iaca [utilizator]

    Scurt istoric:
    1).La ultima vizita a lui Carol II,la Chisinau, Moscova I-a promis "prietenie" daca-si retrage trupele de pe Nistru.
    Carol a crezut si asa a facut.
    Peste 3 zile Basarabia a fost ocupata fara ca Armia Romana un foc sa traga .Haracho prietenie !...
    2).In 1917 aliati eram-contra Germaniei.Tezaurul romanesc a fost :adapostit :la Moscova (sa nu cada in mana nemtilor).
    Dupa victorie tot acolo a ramas !( cu prietenie,ca sa fie..).
    Haracho prietebie !
    3).Dupa '44 ne-au luat si hana de pe noi(ca datorie de razboi...).plus cotele(luate si de la taranul sarac...).
    4).In 1956 tancurile rusesti au ciuruit Budapesta aliata .Cica seful comunist,Imre Nogy, dorea o apropiere de Europa.(Scopul scuza mijloacel,ziceau ).
    Studentii din Bucuresi si din Iasi,au protesta ,in Bucuresti .cu aprobarea lui Dej.Trupele rusesti ne-au inconjurat s pe organizatori i-au arestat.si la ani grei de puscarie i-au condamnat..
    Dupa scoaterea rusilor din tara(1958) de catre Dej,,care au mai trait au fost eliberati
    .Pastorel,un critic aspru al lui Dej(pt.aparenta umilitate fata de rusi) l-a admirat si o epigrama i- dat:
    "Mai ,Gheorghita ,cum facusi/ De-i fu...in cur pe rusi ?...",
    5).In 1968 rusii ciuruira Praga comunista pt. o miscare _Primavara de la Praga !
    Romania era in pericol si Ceausescu la arme ne-a chemat .Cum trupe rusesti in tara nu mai aveam am sacapat !
    Am trait acele vremuri !
    6).Dupa '90 rusii o luara spre Orient(dupa ce au ocupt Crimeea ).
    Acum s-a trezit Europa ...?
    Moscova se simte jignita ?!
    Traim aceste vremuri..!
    Vreme trece,vreme vine ,tu,cetatene,gandeste daca e de bine !
    Panta rhei !
    .
  • 0 (0 voturi)    
    Exact :) O insulta, asta si trebuia (Duminică, 15 aprilie 2018, 18:12)

    Falx_D [utilizator]

    Ati zis bine.