Emmanuel Macron: Avem dovada că arme chimice au fost folosite de regimul sirian în Douma

de R.M.     HotNews.ro
Joi, 12 aprilie 2018, 14:47 Actualitate | Internaţional


Emmanuel Macron
Foto: Wikipedia
Președintele Franței, Emmanuel Macron, a declarat joi că are „dovada” că arme chimice au fost folosite de regimul sirian asupra orașului rebel Douma, în apropiere de Damasc.

"Avem dovada că săptămâna trecută, în urmă cu aproape zece zile, arme chimice au fost folosite, cel puțin clor, și că au fost folosite de regimul Bashar al-Assad", a afirmat Emmanuel Macron, într-un interviu pentru televiziunea franceză TF1.



















2671 vizualizari

  • -7 (29 voturi)    
    Pinocchio (Joi, 12 aprilie 2018, 15:22)

    immortal [utilizator]

    Dupa care a adaugat ca toate aceste dovezi trebuie verificate .... tare !

    Si mai tare e ca "dovada" e la "strict secret" !

    Eu zic ca e bine cu toti mincinosii astia
  • -10 (30 voturi)    
    Ba esti mai tare decat Trump (Joi, 12 aprilie 2018, 15:26)

    vodatepes [utilizator]

    Ba esti mai tare decat Trump. Ala cu spioni cu sateliti, cu oamnei in teren si nu stie sigur da tu Macccaron le stii. Ne dai si dovezile? Va bagati si voi francezi in seama dupa ce ati colaborat cu Libia. Mai detineti tancuri cu oglinzi retrovizoare? Da , e bine asa puteti sa vedeti cand va ajung tancurile germane. Bulevardele din Paris sunt late in contiunare? Ok sa aiba unde introarce tancurile germane. Un papagal care incearca sa faca si politica externa.
  • -13 (29 voturi)    
    Asa Napoleon (Joi, 12 aprilie 2018, 15:44)

    xolv [utilizator]

    da-le motive pentru mai multe atentate!
  • -9 (31 voturi)    
    clorul (Joi, 12 aprilie 2018, 15:45)

    gpavel [utilizator]

    daca arma chimica este clorul,nu se mai poate spune ca doar regimul basar o poate detine!
  • -7 (31 voturi)    
    dovada (Joi, 12 aprilie 2018, 15:46)

    Semo [utilizator]

    Si care este dovada mai exact?
  • -7 (33 voturi)    
    citatul exact (Joi, 12 aprilie 2018, 15:51)

    Mazeta [utilizator]

    „Nous avons la dovade que le regime syrien a utilisé détergent Ariel et chlore”.
    • -13 (17 voturi)    
      propaganda ruseasca (Joi, 12 aprilie 2018, 17:33)

      Jesuis.PasCharlie [utilizator] i-a raspuns lui Mazeta

      C'est "le dovade" nu "la dovada" trolule rus ,nu va invata chineza bine acolo la scoala de troli ca dau toti banii pe pufoaika .
      • -7 (7 voturi)    
        Esti tuciuriu (Joi, 12 aprilie 2018, 19:52)

        Popescul [utilizator] i-a raspuns lui Jesuis.PasCharlie

        Esti tuciuriu in ceru gurii ca magarii-n... Esti plin de smecherii ca... de hartii. Sah mat! Altu la masa! Altu mai gras ca p-ăsta l-am ras!
  • -12 (30 voturi)    
    Ca maine auzim ca Bashar al-Assad te-a finantat (Joi, 12 aprilie 2018, 15:59)

    CezarN [utilizator]

    Nu de alta, insa Franta are un istoric in a colabora cu dictatorii lumii a treia. Cu cei care si cat tim ii convin, bineinteles, ca orice "mare putere" care se respecta.

    Da' de ce nu va luati voi(Franta, USA, Rusia, UK, etc) jucariile din zonele de conflict pe care tot voi le-ati creat si sa plecati acasa? Nu spune, ca stiu: aparati democratia in acele zone, nu? In timp ce la voi se organizeaza alegeri sub stare de asediu sau urgenta datorita teroristilor vostri, domestici.
  • -9 (33 voturi)    
    Collin Powell a facut investigatia (Joi, 12 aprilie 2018, 16:24)

    Un cititor [utilizator]

    Sursa sigură.
    • -7 (7 voturi)    
      Asta cine e? (Joi, 12 aprilie 2018, 19:58)

      Popescul [utilizator] i-a raspuns lui Un cititor

      Asta cine e? Parca era un cimpanzeu la NetGeoWild cu acelasi nume? Hmmm... Nu mai tin minte. :D
  • -10 (34 voturi)    
    C'est vrais! (Joi, 12 aprilie 2018, 16:31)

    tahomir [utilizator]

    Au dat cu clor, cica. Asta are vreo idee cate tone de clor trebuiesc date ca sa omori o persoana? Bine, poti sa-i dai cu butelia de clor in cap, dar e deatth by butelie, not death by chlorine.
    Nu a fost nici urma de atac, doar un film al vestitului studio video cunoscut drept White Helmets
  • -7 (31 voturi)    
    hmm (Joi, 12 aprilie 2018, 16:48)

    dum_i [utilizator]

    Nu tb sa fii nici pro rus nici pro american ca sa pui o intrebare simpla

    Cum arata Irakul acum? Dupa ce l-au eliberat americanii
    Cum arata Libia acum? Dupa ce au eliberat-o americanii, englezii, francezii..
    Cum arata Siria acum? Dupa ce de 7 ani tot e eliberata de toti de pe planeta asta
    Cum arata Kurdistanul acum? Dupa ce a fost eliberat de turcii cei membri nato?
    Cum arata Yemen acum? Dupa ce americanii si englezii le-au dat sauditilor tot ce inseamna armament inclusiv bombe cu fragmentatie?

    Cati au murit, doar ca cei mentionati mai sus tot aduc democratia in zona?

    Cand e destul, DESTUL?
  • -11 (25 voturi)    
    stie ma sigur (Joi, 12 aprilie 2018, 17:23)

    Cata79 [utilizator]

    ia zis baba
    • -7 (7 voturi)    
      Nedumerire (Joi, 12 aprilie 2018, 19:56)

      Popescul [utilizator] i-a raspuns lui Cata79

      Nedumerire: baba Vanga sau baba merkel?
  • -4 (10 voturi)    
    Nerabdare (Joi, 12 aprilie 2018, 19:41)

    Popescul [utilizator]

    Ne arăți si noua dovezile, sefule? Ca m-am lamurit si ce-i de capul vostru dupa Iraq si Libia. Dovezile, mosule, dovezile. Lasa-ne cu vorbaria searbada. Lasa-ne cu asigurarile tale, ca am podu plin de asigurari. Stiu. Saddam avea arme chimice, Bashar si-a gazat prorpiul popor (sa obtina ce?), iar rusii mi ti-au otravit-o pe rusoiaca aia. Daca ne-ati asigurat voi, e clara treaba. Acum dorm linistit, pentru ca macron si may au clarificat apele. De ce nu ziceti bre asa?
  • -3 (9 voturi)    
    Clor? (Joi, 12 aprilie 2018, 19:55)

    Popescul [utilizator]

    Clor? Pai, poate a vrut sa-i mai dezinfecteze, dracului. Bashar a dat cu clor parfumat sau clor clor? Din ce spune macron mie nu mi-e foarte clar acest aspect. Le-a dat si Cocolino la final? Eu cred ca macron poate sa-si ia dovezile, sa le tipareasca pe hartie moale, sa le faca sul si sa... :D.