Donald Trump: Un atac asupra Siriei ar putea avea loc foarte curând sau deloc foarte curând

de R.M.     HotNews.ro
Joi, 12 aprilie 2018, 13:43 Actualitate | Internaţional


Donald Trump
Foto: Flickr
Președintele SUA, Donald Trump, a afirmat joi, într-un tweet, că un atac asupra Siriei ar putea avea loc „foarte curând sau deloc foarte curând”.

„Nu am spus niciodată când un atac asupra Siriei ar putea avea loc. Ar putea avea loc foarte curând sau deloc foarte curând. În orice caz, Statele Unite, sub administrația mea, au făcut o treabă foarte bună scăpând regiunea de ISIS. Când spuneți 'Mulțumim America?'”, a scris acesta.

 Vom reveni cu amănunte


















2531 vizualizari

  • +11 (29 voturi)    
    Doamne dumnezeule (Joi, 12 aprilie 2018, 13:57)

    mitg [utilizator]

    Cand ajunge gradinita la butoane ...
    • -7 (9 voturi)    
      Unde or fi sutele de mori si raniti ? (Joi, 12 aprilie 2018, 15:00)

      immortal [utilizator] i-a raspuns lui mitg

      Atata timp cat sutele de morti si raniti NU exista nicaieri in acest oras, e si normal sa o lase mai moale !
      Dupa ce organizatia mondiala a sanatatii a trebuit sa recunoasca ca de fapt nu stie de unde are informatiile ca exista 500 de raniti si a cerut statului sirian posibilitatea sa investigheze daca in realitate au existat acesti raniti sau doar a fost o imensa minciuna propagata de armata islamului ( formatiune terorista finantata de Arabia Saudita) si care tocmai mancase bataie de la armata siriana in cel mai umilitor fel in Douma.

      Sa nu mai amintim de cei 4.000 de civili rapiti din orasul Adra inca din 2014 de acesti teroristi si tinuti ostatici in orasul Douma .... pentru ca acum sa descoperim ca au mai ramas in viata 200, restul fiind EXTERMINATI de acesti nenorociti de islamisti !

      Orice om normal ar trebui sa aibe niste intrebari minime in privinta celor ce ne sunt prezentate

      http://insider.foxnews.com/2018/04/09/tucker-syrian-gas-attacks-civilians-dont-jump-war-conclusion
  • +6 (14 voturi)    
    Stai un pic nene Trump ! (Joi, 12 aprilie 2018, 14:04)

    Tescovin [utilizator]

    Înainte ca America să aștepte mulțumiri de la alții, ar trebui să mulțumească ea însăși celor care au dus greul luptei - kurzii. Nu numai că USA n-a zis „thanks”, dar i-a mai și lăsat cu ochii în soare, privind în direcția opusă când Turcia a intrat pe teritoriul sirian pentru a-i toca pe kurzi. Nu știu care e rațiunea pentru care USA face lucrul ăsta - oare să nu-și supere aliatul NATO (care aliat oricum i-a umilit pe americani cât a putut) ?... Naiba știe, dar sper să fie ceva solid.

    Până atunci, nene Trump,nu mai lua fața asta ofensată.
    • -3 (9 voturi)    
      Pe kurzi ii prezinti ca pe ,,usa de biserica" (Joi, 12 aprilie 2018, 15:26)

      Rahan5 [utilizator] i-a raspuns lui Tescovin

      Kurzii au pus pe fuga cat au putut pe toti arabii de la casele lor pe unde au ocupat teritorii de cand a inceput
      razboiul civil. Turcia a spijinit militar niste cetateni arabi sirieni refugiati, ca sa recupereze o parte din teritoriul Siriei. Cetatenii sirieni reuniti in Turcia nu degeaba sunt grupati in formatiunea ,,F.S.A.".
      ,,S . A ." vine de la ,,armata siriana". Chiar si dupa caderea Afrinului, kurzii din Siria stapanesc teritorii mult mai intinse decat cele in care erau majoritari la inceputul razboiului civil. Deci, kurzii n-au ramas deloc cu ,,ochii in soare". ,,Sunt cu ochii" dar si cu bocancii inca pe mai mult de un sfert din teritoriul Siriei.
      Cat despre ,,greul luptei" dusa de kurzi in zona s-a vazut recent la Kirkuk, in Irak, unde au fugit ca iepurii.
      Asta, desi Kirkukul a fost cu o populatie majoritar kurda pe timpul Imperiului Otoman si pana sa-i expulzeze din zona irakienii lui Sadam.
  • +11 (23 voturi)    
    Asta-i sanatos la cap ? (Joi, 12 aprilie 2018, 14:05)

    tordz [utilizator]

    ???
    • -6 (8 voturi)    
      De ce nu? (Joi, 12 aprilie 2018, 18:58)

      Joseph18 [utilizator] i-a raspuns lui tordz

      Presedintele Trump se distreaza! Care-i problema?

      El scrie cate un mesaj pe Twitter si se duce la culcare.
      Lumea ii citeste mesajul si NU mai doarme nimeni!

      A doua zi scrie altceva, si astfel el ii oboseste pe toti! Insa vanzarea de armament american MERGE!

      La razboiul 'inghetat' - gen Ucraina - Trump a gasit solutia razboiului VIRTUAL care este, si NU este...!

      Intre cateva mesaje Twitter, Presedintele Trump mai face si cate o partida de Golf. De ce NU?

      Cred ca in curand va fi si intalnirea Trump-Putin la White House, cu shampania si votka.

      Traiasca prietenia Ruso-Americana!
  • +10 (18 voturi)    
    s-a (Joi, 12 aprilie 2018, 14:13)

    nahir [utilizator]

    fasait ?
  • +8 (16 voturi)    
    Trump vs Trump (Joi, 12 aprilie 2018, 14:23)

    paniri [utilizator]

    Un colaj cu doar putine din enorm de multele dati in care Trump s-a contrazis: https://youtu.be/kSE-XoVKaXg
    Recomandat doar celor cu simtul umorului :)
    • +1 (1 vot)    
      Deja vu (Vineri, 13 aprilie 2018, 4:47)

      Setalcott [utilizator] i-a raspuns lui paniri

      Diferenta e ca atunci cand Trump isi schimba opinia se poate intampla sau sau nu ce vrea el. Cand si-o schimba imparatul democrat, aia e litera de lege.

      https://www.youtube.com/watch?v=dhp_DDHe_X0
  • +8 (14 voturi)    
    Americanilor (Joi, 12 aprilie 2018, 14:53)

    galeo [utilizator]

    Americanilor ar trebui sa le fie rusine pentru ce presedinte au votat
  • +3 (11 voturi)    
    show-down... (Joi, 12 aprilie 2018, 14:54)

    demaGOGU [utilizator]

    ...Poutine a mirosit bluff-ul si i-a cerut sa-si arate cartile...
  • +5 (13 voturi)    
    Azi-dimineata am zis aici pe HN ca (Joi, 12 aprilie 2018, 15:40)

    John M. [utilizator]

    Trump-punk seamana cu Mircea Badea.
  • -5 (7 voturi)    
    Thank you american (Joi, 12 aprilie 2018, 15:51)

    Lucian Ilea [utilizator]

    tu esti presedintele perfect pe care ioo cu ajutoru lu Guccifer Marcel Lazar Lehel tar al Agarthei din Crisana l-am facutpresedinte la voi la tineri
    esi si bun si rau in acelasi timp
    tot asa cum apele Atlantiei
    cum noi macedonenii
    ca astia tineri stiu faza munca da nu stiu faza cu legea