Yulia Skripal a fost externată din spital. Starea fostului spion Sergei Skripal "se îmbunătăţeşte rapid"

de Alina Neagu     HotNews.ro
Marţi, 10 aprilie 2018, 10:43 Actualitate | Internaţional


Serghei si Iulia Skripal
Foto: Captura BBC
Yulia Skripal, care a fost otrăvită împreună cu tatăl ei, fostul spion rus Sergei Skripal, a fost externată din spitalul din Salisbury, scrie News.ro, citând BBC. Femeia în vârstă de 33 de ani a fost externată luni şi transportată la o locaţie securizată. Sergei Skripal, tatăl ei în vârstă de 66 de ani, rămâne internat în spital dar starea sa "se îmbunătăţeşte rapid".

Cei doi au fost internaţi pe 4 martie atunci când au fost otrăviţi cu neurotoxină din gama Novhichok în Salisbury, Anglia.

Sergei Skripal este un fost spion rus care a lucrat pentru britanici ca agent dublu în anii 90. Marea Britanie şi aliaţii săi au acuzat Rusia că s-ar afla în spatele atacului, dar Moscova a negat vehement orice implicare.



















1485 vizualizari

  • -1 (15 voturi)    
    Adevarat a inviat! (Marţi, 10 aprilie 2018, 11:03)

    tahomir [utilizator]

    Iata cum in a 2a zi de Pasti Yulia s-a sculat si Noviciokul a infrant!
    Lumina sfanta de la BBC si credinta nestramutata in CIA si M6 au produs acest miracol.
    Ea se va inalta in USA sub alta identitate, cunoscuta doar oamenilor buni pe care nici cainii nu-i musca si aceasta minune va fi pomenita in diferite editoriale si programe TV de stiri.
    • -1 (7 voturi)    
      Incinerare tainica: (Marţi, 10 aprilie 2018, 14:17)

      Namaste [utilizator] i-a raspuns lui tahomir

      Patrupezii familiei Skripal, lasati de izbeliste (poate otraviti!) au murit, pisicuta persana ciocolatie, o splendoare, eutanasiata si incinerata in graba!
      Si celor doi mici cobai li se pregateste incinerarea fara prelevare de probe criminalistice!
  • +5 (9 voturi)    
    Prea complicat! (Marţi, 10 aprilie 2018, 11:05)

    BEDE [utilizator]

    Dupa ce ca este atat de complicat cu agentul toxic incat putini pot comite una ca asta si rezulta clar ca trebuie sa fie Rusia, se mai adauga si ca nu le-a reusit sa-l elimine rapid.
    Mai simplu era ca unii sa il omoare din bataie pe o strada sau un accident de masina.
    Sau, cumva, un atentat terrorist: cine s-ar fi sesizat de Skripal in mod special daca intr-o explozie mai mureau inca vreo 20 de persoane?
    Dar, cu metodele acestea, parca Putin ar vrea chiar sa se afirme ca el poate sa elimine pe cine vrea si ca nici cei care fug din Rusia nu se pot pune la adapost de razbunarea lui.
  • +3 (11 voturi)    
    rusii astia (Marţi, 10 aprilie 2018, 11:07)

    mumuishere [utilizator]

    Rusii astia, nici arme chimice nu mai pot face ca oamenii. Adica s-au chinuit sa aduca din rusia eprubete cu substante ce au o semnatura extrem de specifica, sa stearga orice urma (sa incerce macar, ca se pare ca nu au reusit), sa se certe cu toata lumea, sa deconspire o retea intreaga exact cand e cearta cea mai mare si... surpriza.... sa nu aiba efect! Vorbim de rusi, da?
    Adica o tara condusa de un fost operativ ce a lucrat in cel mai dificl punct al lumii (berlinul razboiului rece) sa o faca pe Hansel si Gretel si sa lase un sir de farimituri pana la usa propriei case pentru a ...pentru a.... nu-mi vine in cap niciun motiv.
    Vorbim de aceiasi rusi care cu 54 de oameni l-au asasinat pe presedintele de atunci al Afganistanului fiind pazit de 2500 de oameni, terenuri minate si baricadat fiind in palat.
    Dar deh...ai nostri pe ai vostri si aia rai vs aia buni asa cum ne arata holywood-ul
    • +1 (1 vot)    
      corectie (Marţi, 10 aprilie 2018, 22:23)

      1anonim [utilizator] i-a raspuns lui mumuishere

      corect ce spui, dar n-ai sesizat esentialul: putregaiul de capitalism european, masonerie, Soros, americani, UE, Nato etc. nu doar ca iau inviat din morti pe cei 2 rusi, dar grav e ca le-a dat cu tifla acestora- care au folosit o otrava(infailibila dupa stiinta lor), pur ruseasca , ca sa se stie clar cine e autorul.. numai ca tot calculul bolsevic s-a dus pe apa simbetei...In situatia actuala scorul a devenit vreo 10 - 0. Daca mureau insa cei doi, altfel am fi comentat acum...
  • +2 (16 voturi)    
    Le-a inscenat-o rusilor si vor sa-i faca si de ras (Marţi, 10 aprilie 2018, 12:10)

    CezarN [utilizator]

    Acuma, dupa ce-au inscenat acest atentat hilar(chipurile secret, dar cu semnatura ruseasca), britanicii vor sa-i faca si de ras pe rusi, ca au folosit novichok expirat si de aceea ambii "morti" invie dupa ce au fost otraviti cu un agent chimic de 10 ori mai toxic decat VX-ul cu care Kim Jong Il si-a omorat fratele.
    Or fi scenaristii MI6 ocupati cu scenariul atacului chimic din Siria. ))
  • -2 (8 voturi)    
    Daca Novicioku n-a mers hai cu trollii (Marţi, 10 aprilie 2018, 14:42)

    Muncitoru [utilizator]

    Exemplara mobilizare a trolilor rusesti,cu voturi cu tot!Daca Noviciokul a dat gres macar sa incercam cu trollii!Acelasi mesaj la aproximativ aceeasi ora in acelasi stil.Tatucul troll a dat directive tuturor puilor de trolli :)

    Altfel bine ca si-a revenit femeia,rusnacii se oftica maxim :)