Marea Britanie: Peste 200 de martori identificati de politie in cazul fostului spion rus gasit otravit Serghei Skripal

de V.M.     HotNews.ro
Sâmbătă, 10 martie 2018, 22:03 Actualitate | Internaţional


Serghei Skripal
Foto: Captura YouTube
Peste 200 de martori au fost identificati de politie in cazul otravirii fostului spion rus Serghei Skripal, a transmis ministrul britanic de Interne, Amber Rudd, informeaza News.ro citand BBC.

Amber Rudd a laudat profesionalismul de care a dat dovada politia, care cerceteaza peste 240 de probe.

Intre timp, sergentul Nick Bailey, care se afla sub tratament medical dupa ce s-a ocupat de Skripal si de fiica lui, Iulia, a transmis un comunicat in care neaga ca ar fi fost "un erou".

Bailey se afla in stare grava, insa este constient.

Rudd a mai declarat ca atat Skripal, in varsta de 66 de ani, cat si fiica lui in varsta de 33 de ani sunt tratati la Salisbury District Hospital si se afla "in stare critica, dar stabila".

Peste 250 de politisti sunt implicati in rezolvarea a ceea ce ministrul britanic a numit "o investigatie de proportii".






Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















920 vizualizari

  • -7 (9 voturi)    
    E doar o misiune (Duminică, 11 martie 2018, 0:58)

    Kosmos [utilizator]

    Posibil sa nu fi fost otravit si sa faca doar un joc impotriva Rusiei?
    • +1 (1 vot)    
      Comentariu sters de utilizator (Duminică, 11 martie 2018, 15:34)

      [anonim] i-a raspuns lui Kosmos

  • +4 (4 voturi)    
    Exact asta au vrut! (Duminică, 11 martie 2018, 8:16)

    Sunt_nimic! [utilizator]

    Si in lichidarile practicate in interiorul Mujicistanului, oamnii lui Putin au procedat la fel: liderii Opozitiei sau ziarsitii incomozi sunt impuscati in plina strada, sau otraviti cu poloniu. Nu se incearca deghizarea asasinatului, nu se prefac ca ar fi sinucider, tilharie, accident, vor sa se STIE ce patesc toti cei care il supara pe tzarul de la Kremlin!
    • 0 (4 voturi)    
      Comentariu sters de utilizator (Duminică, 11 martie 2018, 8:35)

      [anonim] i-a raspuns lui Sunt_nimic!

      • +2 (2 voturi)    
        agenti, ai dreptate (Duminică, 11 martie 2018, 9:09)

        Sunt_nimic! [utilizator] i-a raspuns lui

        Referitor strict la agenti , ai dreptate. Da, se aplica notiunile de dezertor, tradator.
        Snowden nu este Maica Precista, dar a dezvaluit niste ADEVARURI (foarte incomode pentu unii). Si dupa cum stii, Lumea Libera nu a incercat sa il asasizneze, cu neurotoxine, cu taliu sau cu poloniu!

        "Am vrobit strict de agenti"

        de acord, STRICT despre agenti ai dreptate, numai ca imi este imposibil sa separ cazul acesta, sa "uit" de indelungata istorie a URSS-ului si al actualului imperiu putinist referioare la modul cum ii lichideza ei pe disidenti, ep opozanti, pe jurnalisti ...
        • 0 (2 voturi)    
          Comentariu sters de utilizator (Duminică, 11 martie 2018, 12:55)

          [anonim] i-a raspuns lui Sunt_nimic!

          • 0 (0 voturi)    
            Comment sters de user (Marţi, 13 martie 2018, 12:36)

            un_deget_de_secaturi [anonim] i-a raspuns lui