SUA: Seful miscarii Hamas, pe lista neagra a teroristilor

de R.M.     HotNews.ro
Miercuri, 31 ianuarie 2018, 18:22 Actualitate | Internaţional


Statele Unite l-au inscris miercuri pe seful miscarii palestiniene Hamas, Ismail Haniyeh, pe lista neagra a "teroristilor", a anuntat departamentul american de Stat, citat de AFP.

Potrivit secretarului de Stat Rex Tillerson, citat intr-un comunicat, seful miscarii islamiste care controleaza Fasia Gaza "ameninta stabilitatea in Orientul Mijlociu" si "submineaza procesul de pace" cu Israelul.








Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















516 vizualizari

  • 0 (6 voturi)    
    Lista neagra a "teroristilor"? (Miercuri, 31 ianuarie 2018, 18:34)

    A.Corneliu [utilizator]

    De ce a "teroristilor"?
    De ce nu a teroristilor, fara ghilimele?
    Are oare cineva vreo indoiala ca el e terorist?
    Caci el este seful uneia dintre cele mai periculoase organizatii teroriste din lume, Hamasul.
  • 0 (6 voturi)    
    de asta nu mergea procesul de pace.... (Miercuri, 31 ianuarie 2018, 18:50)

    kingdavid hotel [utilizator]

    https://en.wikipedia.org/wiki/Ismail_Haniyeh

    Omul a fost ales! A participat la alegerile supravegheate de Usa....
    • -1 (3 voturi)    
      zau cumetre? (Miercuri, 31 ianuarie 2018, 19:32)

      AliKimiku [utilizator] i-a raspuns lui kingdavid hotel

      Da Putin a fost ales? Dar Dragnea?
      • +1 (3 voturi)    
        Haniyeh became prime minister after Hamas won the (Miercuri, 31 ianuarie 2018, 20:37)

        kingdavid hotel [utilizator] i-a raspuns lui AliKimiku

        zice wikipedia, am pus link.
        Dar tu ai ce ai cu dragnea, putin, krakanat etc
    • -1 (3 voturi)    
      Asa este! (Miercuri, 31 ianuarie 2018, 19:55)

      Joseph18 [utilizator] i-a raspuns lui kingdavid hotel

      In afara de faptul ca CNN, NY Times, etc il numesc MILITANT pe acest conducator care poate fi dat de exemplu in fatza multor organizatii asemanatoare.

      Credeti ca daca ar fi fost dovedit ca TERORIST, guvernul pacifist din Iran l-ar mai fi sprijinit?
    • 0 (4 voturi)    
      Proces de pace? (Miercuri, 31 ianuarie 2018, 21:11)

      A.Corneliu [utilizator] i-a raspuns lui kingdavid hotel

      Pai ce proces de pace se poate cu acest bandit, a carei singura "pace" posibila trebuie sa insemne lichidarea Israelului?
      Dealtfel el nu a participat niciodata la vreun proces de pace, ci doar la repetatele razboaie pe care le-a provocat si prin care isi inchipuie ca isi va atinge candva scopul.

      Te pomenesti ca esti de acord cu el?
      • -2 (2 voturi)    
        dar cum trebuie sa fie procesul de pace? (Miercuri, 31 ianuarie 2018, 21:46)

        kingdavid hotel [utilizator] i-a raspuns lui A.Corneliu

        Israel ocupa tot, colonizeaza tot si pune palestinienii in lagare?

        Te pomenesti ca esti de acord cu aceasata idee?
        • 0 (0 voturi)    
          Draga Abu Daud... (Joi, 1 februarie 2018, 7:39)

          A.Corneliu [utilizator] i-a raspuns lui kingdavid hotel

          Draga Abu Daud, intai si intai nu mi-ai raspuns la intrebare, asa ca nu ai de ce sa intrebi.
          Teroristul Haniyeh nu a participat niciodata la vreun proces de pace si l-a respins de la inceput si pana la sfarsit pentru ca el si organizatia sa resping insasi existenta Israelului.
          Iar altii, care s-au facut totusi ca vor sa ajunga la vreun fel de pace (teroristul Arafat si urmasul sau, teroristul Abu Mazen), nu au aceeptat propunerea unui stat in Cisiordania si Gaza (cazurile concrete din anii 2000 si 2009), pretinzand conditii suplimentare care ar fi dus la distrugerea Israelului, ca de exemplu invadarea sa cu milioane de urmasi ai refugiatilor arabi de acum 70 de ani.

          Israelul nu pune pe nimeni in lagare!
          Cei care tin arabi "palestinieni" in lagare si ii nenorocesc sunt insisi confratii lor arabi, in loc sa-i integreze in tarile arabe in care se afla.
          Si nu uita: Palestina este patria evreilor de mii de ani.