Putin, despre Kim Jong-Un: Este un conducator matur si competent

de Ariana Lazurca     HotNews.ro
Joi, 11 ianuarie 2018, 21:42 Actualitate | Internaţional


Vladimir Putin
Foto: Facebook/ Vladimir Putin European Support
Presedintele Rusiei, Vladimir Putin, a afirmat joi ca omologul sau nord-coreean, Kim Jong-Un, reprezinta exemplul unui conducator matur si competent, care a castigat una din "rundele" disputei cu Vestul, legata de programul nuclear al Coreii de Nord si al rachetelor cu raza lunga de actiune, informeaza Reuters. 

"Kim Jong-Un evident a castigat aceasta runda. Este un conducator absolut competent si matur, care si-a rezolvat obiectivul strategic -are un focos nuclear si o racheta cu raza lunga de actiune", a declarat Putin. 

Putin este de parere ca presedintele Coreii de Nord doreste acum sa calmeze situatia. Marti au avut loc discutii intre Coreea de Nord si Coreea de Sud, dupa o perioada lunga de tensiuni. Tarile au convenit sa reduca tensiunea militara actuala si sa poarte discutii militare referitor la aceasta problema.


Citeste mai multe despre   

















2660 vizualizari

  • +17 (19 voturi)    
    Punct de vedere... (Joi, 11 ianuarie 2018, 22:01)

    purplehaze [utilizator]

    de altfel asteptat, ca doar a pus si Putin "umarul la un "focos nuclear si o racheta cu raza lunga de actiune", proprietatea purcelushului nord coreean, nu-i asa ?
  • +9 (13 voturi)    
    Mmmm putin (Joi, 11 ianuarie 2018, 22:02)

    moka [utilizator]

    si mai e si exemplu pt familia traditionala acest kju
  • +4 (6 voturi)    
    Așa (Joi, 11 ianuarie 2018, 22:45)

    dan63 [utilizator]

    ca mine!
  • +6 (8 voturi)    
    Competent in ce? (Joi, 11 ianuarie 2018, 23:05)

    Dalinar [utilizator]

    In tortura, infometare si omorat rude cu tunul?
  • +6 (8 voturi)    
    ! (Joi, 11 ianuarie 2018, 23:16)

    jaoju [utilizator]

    oamenirea se bazeaza pe astia doi ! ce ne-am face fara ei ?! pana si nenea corleone se rasuceste in mormant vazand poza de mai sus !
  • +2 (6 voturi)    
    competent intr-o directie (Vineri, 12 ianuarie 2018, 1:36)

    cugetatorul [utilizator]

    ma inteb ca daca intr-o zi Kim se va gandi ca racheta
    poate sa zboare si in cealalta directie (nu numai spre
    americani), ce va ma zice Putin despre maturitatea
    si competenta lui Kim
  • +5 (7 voturi)    
    Acum e clar cine e "papusarul" (Vineri, 12 ianuarie 2018, 8:41)

    Bogdan_100 [utilizator]

    in spatele comicului cu idei "ciuce" care incearca sa provoace o criza mondiala