Rusia a distrus 19.000 de tone de alimente importate din tarile occidentale aflate sub embargoul Moscovei

de G.S.     HotNews.ro
Marţi, 9 ianuarie 2018, 16:14 Actualitate | Internaţional


Cascaval importat, distrus de autoritatile rusesti
Foto: Captura RT
Autoritatile rusesti au distrus 19.000 de tone de mancare din 2014 si pana acum in cadrul embargoului impus anumitor produse alimentare din tarile occidentale, scrie Moscow Times. Embargoul a fost introdus in august 2014 ca raspuns la sanctiunile impuse Rusiei dupa ce a anexat Crimeea. 

De atunci, autoritatile au distrus cantitati enorme de fructe, legume, si produse lactate si din carne. 

Astfel, circa 19.000 de tone de produse occidentale interzise au fost distruse pana marti, potrivit agentiei de stat pentru agricultura. Doar 278 de tone de produse confiscate sunt neatinse, adauga Rosselkhoznadzor. 

Practica distrugerii alimentelor a inceput in august 2015, la o luna dupa ce presedintele Vladimir Putin a ordonat distrugerea fizica a produselor importate in Rusia din tarile aflate pe lista neagra.

Embargoul a fost extins pana la sfarsitul acestui an.








Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















1694 vizualizari

  • +7 (9 voturi)    
    Comment sters de user (Marţi, 9 ianuarie 2018, 16:17)

    MarianPConstantin [anonim]

  • +8 (8 voturi)    
    :) (Marţi, 9 ianuarie 2018, 16:18)

    gigicel [utilizator]

    Pai nu-i asa? Unii mor de foame, chiar in tara lui, iar el distruge mancarea importata pentru ca "principii".
  • +6 (6 voturi)    
    Va imaginati copii care refuza mancarea, (Marţi, 9 ianuarie 2018, 16:31)

    pedepsitorul [utilizator]

    Va imaginati copii care refuza mancarea, in semn de protest...
  • +1 (5 voturi)    
    Comment sters de user (Marţi, 9 ianuarie 2018, 16:32)

    Un Nene [anonim]

    • +1 (3 voturi)    
      Comentariu sters de utilizator (Marţi, 9 ianuarie 2018, 17:39)

      [anonim] i-a raspuns lui Un Nene

      • +3 (3 voturi)    
        Comment sters de user (Marţi, 9 ianuarie 2018, 21:50)

        Un Nene [anonim] i-a raspuns lui

  • +8 (8 voturi)    
    Din 1612 si pana astazi Rusia (Marţi, 9 ianuarie 2018, 16:34)

    Rescator [utilizator]

    nu a fost capabila sa se hraneasca singura.In anii '30
    au declansat o foamete fara precedent in Emisfera Nordica,murind vreo 20 de milioane de oameni,in
    special ucrainieni.S-au inregistrat sute de cazuri de
    cannibalism.Asa ca daca distrug alimentele sosite din
    Occident vor repeata experienta trecuta.
    • -4 (8 voturi)    
      Comentariu sters de utilizator (Marţi, 9 ianuarie 2018, 17:42)

      [anonim] i-a raspuns lui Rescator

      • +5 (5 voturi)    
        Nu-i vina olandezilor (Marţi, 9 ianuarie 2018, 18:03)

        Rescator [utilizator] i-a raspuns lui

        Intrebati-l pe marele ministru Daea si pe stapanul
        lui Dragneev.
        • -5 (5 voturi)    
          Comentariu sters de utilizator (Marţi, 9 ianuarie 2018, 18:55)

          [anonim] i-a raspuns lui Rescator

        • -2 (2 voturi)    
          Comentariu sters de utilizator (Miercuri, 10 ianuarie 2018, 1:55)

          [anonim] i-a raspuns lui Rescator

  • +6 (6 voturi)    
    Faceti provizii... (Marţi, 9 ianuarie 2018, 17:07)

    scaraotchi [utilizator]

    Soseste tavalugu'... '

    De tarie cred ca totusi nu se vor ..atinge...
  • +7 (7 voturi)    
    In Rusia (Marţi, 9 ianuarie 2018, 17:12)

    rutger [utilizator]

    lu' putin se aplica : " sa moara mama .....de foame si ma-sa de ciuda !!" Ai dreaku' capitalistii astia sorosisti cu dolarii si euroii lor, LE-AM FACUT-O !! Puii de ursi vor recunoaste o banana peste 5 generatii !! Vodkaia, doar VODCA !!!
    • -5 (7 voturi)    
      Comentariu sters de utilizator (Marţi, 9 ianuarie 2018, 17:41)

      [anonim] i-a raspuns lui rutger

    • -3 (5 voturi)    
      Comentariu sters de utilizator (Marţi, 9 ianuarie 2018, 18:10)

      [anonim] i-a raspuns lui rutger

    • -4 (4 voturi)    
      Comentariu sters de utilizator (Marţi, 9 ianuarie 2018, 19:00)

      [anonim] i-a raspuns lui rutger

      • 0 (0 voturi)