Agentiile americane de informatii au avertizat Rusia in legatura cu un complot terorist ce viza Sankt Petersburg/ Vladimir Putin i-a multumit lui Trump

de Ariana Lazurca     HotNews.ro
Duminică, 17 decembrie 2017, 22:39 Actualitate | Internaţional


Donald Trump si Vladimir Putin
Foto: Agerpres/EPA
Agentiile americane de informatii au avertizat Rusia in legatura cu un complot terorist major planuit in Sankt Petersburg, permitand Moscovei sa contracareze un atac care ar fi putut ucide "un numar mare de persoane", a declarat duminica Casa Alba, potrivit Reuters. 

"Presedintele Vladimir Putin l-a sunat astazi pe Donald Trump, presedintele SUA, cu scopul de a-i multumi pentru avertizarea pe care agentiile americane de informatii au furnizat-o Rusiei, cu privire la un complot terorist major in Sankt Petersburg, Rusia", se arata intr-o declaratie a Casei Albe.



















2005 vizualizari

  • +10 (18 voturi)    
    Frumos (Duminică, 17 decembrie 2017, 22:49)

    UpNext [utilizator]

    si elegant. Deci inca exista cooperare pe contra-terorism. La mia mare!
  • +4 (30 voturi)    
    Praf in ochi (Duminică, 17 decembrie 2017, 23:04)

    Mihai_S [utilizator]

    Asta asa ca sa nu ne punem semne de intrebare despre imprietenirea celor doi. Vezi doamne atentat .... Atentatuls-a produs deja atunci cand si-au bagat coada in alegerile prezidentialedin SUA
    • -10 (18 voturi)    
      zici? (Duminică, 17 decembrie 2017, 23:46)

      Nevermind [utilizator] i-a raspuns lui Mihai_S

      Cu ce anume si-au bagat coada? Si nu incepe cu reclama de 100k pe fb sau twitter, ca ar insemna ca americanii sunt batuti in cap si ieftini.
  • -6 (18 voturi)    
    Foarte bine ! (Luni, 18 decembrie 2017, 1:05)

    adrian88000 [utilizator]

    Sa colaboreze in combaterea terorismului.Si apoi sa continue colaborarea pentru linistirea lui Kim. Si mai mult pentru potolirea Iranului .De ce sa fie confruntare intre USA si Rusia , cand benefica pentru toti ar fi colaborarea? De fapt ce vrem noi, pace sau razboi ?
    • +4 (8 voturi)    
      Esti naiv (Luni, 18 decembrie 2017, 9:05)

      sprite [utilizator] i-a raspuns lui adrian88000

      Putin nu vrea sa colaboreze. El vrea sa insele, sa domine, sa cotropeasca. L-a sprijinit pe maimutoiul portocaliu ducandu-l de nas cu cantecelul "cooperarii".
      • -1 (7 voturi)    
        pentru sprite (Luni, 18 decembrie 2017, 11:27)

        adrian88000 [utilizator] i-a raspuns lui sprite

        Probabil ca ai dreptae. Eu sunt naiv, iar tu esti vizionar si medium. Ai reusit sa intri in mintea lui Putin si sa stii tot ce vrea acesta sa faca. Dar pentruca il numesti pe Trump " maimutoi portocaliu" , nu am incredere in viziunile tale. Esti indus in eroare. A reusit Hilary Clinton sa intre in mintea ta si sa te faca sa o iubesti.
  • +3 (3 voturi)    
    Vorba aia (Luni, 18 decembrie 2017, 6:54)

    un_carnat [utilizator]

    Daca nu-ti poti invinge dusmanul, imprieteneste-te cu el