Coreea de Nord ar putea lansa o noua racheta cu raza lunga

de N.O.     HotNews.ro
Vineri, 6 octombrie 2017, 19:14 Actualitate | Internaţional


Coreea de Nord pregateste stestarea unei noi rachete cu raza lunga de actiune, despre care se crede ca poate ajunge pe coasta de vest a Statelor Unite, a afirmat vineri un reprezentant al Dumei statului rus pentru agentia de stiri RIA, relateaza Reuters.

Anton Morozov, membru al comitetului pentru Afaceri Internationale din Duma de Stat, si alti doi parlamentari rusi care au vizitat Phenianul pe 2 si 6 octombrie, a raportat RIA.

"Ei se pregatesc pentru noi teste ale unei rachete cu raza lunga de actiune. Ne-au dat chiar si calcule matematice care, cred ei, demonstreaza ca rachetele lor pot lovi coasta de vest a Statelor Unite", a declarat Morozov.

"Din cate am inteles, intentioneaza sa lanseze inca o racheta cu raza lunga de actiune in viitorul apropiat si, in general, starea lor de spirit este mai degraba beligeranta".


Citeste mai multe despre   


















1204 vizualizari

  • -3 (5 voturi)    
    Asta chiar e de speriat/neiertat! (Sâmbătă, 7 octombrie 2017, 11:16)

    HneproP$Dsicenzureaza [utilizator]

    O lovitura in California ar insemna practic intrarea intregii planete in haos (economia globala ar intra in colaps). Asa ceva este de neacceptat. Daca as fi SUA as lovi inainte si puternic.
    • +2 (2 voturi)    
      Daca SUA loveste prima (Sâmbătă, 7 octombrie 2017, 11:49)

      Ali Mentara [utilizator] i-a raspuns lui HneproP$Dsicenzureaza

      Este fara indoiala un act de agresiune asupra unui stat independent care nu a atacat pe nimeni. Da, condus de un idiot care a amenintat dar care nu a atacat. In acest caz China si Rusia tare imi e teama ca se vor ralua cu NK si atunci nu numai economia va suferi ci chiar si tu.
      • -1 (1 vot)    
        Hahaha! (Sâmbătă, 7 octombrie 2017, 14:14)

        HneproP$Dsicenzureaza [utilizator] i-a raspuns lui Ali Mentara

        Crezi ca de pretexte de razboi se duce lipsa in lumea asta? Important este cine loveste primul si foarte puternic. O bomba ca Tsar , cu hidrogen le-as trimite! Ei pot pune intreaga planeta pe butuci cu inconstienta lor!
      • -1 (1 vot)    
        pai, daca racheta aia de'o testeaza (Sâmbătă, 7 octombrie 2017, 14:28)

        om simplu din multime [utilizator] i-a raspuns lui Ali Mentara

        este indreptata catre statele unite, adica tzinta este coasta de vest, ce tre' sa faca americanii, sa astepte sa pice in mijlocul orasului, sa adune ramasitele si sa mai impuna nisca sanctiuni ?!
        conf. dreptului international, au dreptul sa loveasca daca sunt tinta ununi atac.
        si o racheta spre sua, declarat si facut, este un act de razboi.
        americanii ar trebui s'o dea jos cum se ridica, chiar deasupra coreii. au capabilitatea asta.

        ca sa atinga coasta americana, undeva in alaska, sau prin seattle, ar trebui sa treaca peste siberia si oceanul inghetzat. rusii ce spun ?! sa arate ca sunt capabili. :-)
    • +1 (3 voturi)    
      nici nu o sa devii vreodata SUA (Sâmbătă, 7 octombrie 2017, 13:40)

      demaGOCU [utilizator] i-a raspuns lui HneproP$Dsicenzureaza

      pentru ca SUA nu e o persoana. Asa-i ca ai fost corigent la scoala?
      • 0 (0 voturi)    
        Ei, nu intelegi tu, te bagi ca musca-n lapte! (Sâmbătă, 7 octombrie 2017, 14:12)

        HneproP$Dsicenzureaza [utilizator] i-a raspuns lui demaGOCU

        E un fel de-a spune pe care semidoctii prointerlopi n-o sa-l priceapa niciodata!
        • 0 (0 voturi)    
          Tu esti Germania! (Sâmbătă, 7 octombrie 2017, 16:52)

          demaGOCU [utilizator] i-a raspuns lui HneproP$Dsicenzureaza

          E un fel de-a spune, doar cei destepti inteleg. Daca nu ai inteles nu esti destept.