FOTO Kalashnikov a prezentat "Scutul", noul vehicul rusesc anti-protestatari

de G.S.     HotNews.ro
Luni, 28 august 2017, 14:56 Actualitate | Internaţional

"Scutul" Kalashnikov anti-protestatari
Foto: rostec.ru
Concernul Kalashnikov, o subsidiara a companiei de stat Rostech, a prezentat noul vehicul blindat de politie menit sa fie folosit impotriva miscarilor de protest, scrie The Moscow Times. 

Principala particularitate a vehicului denumit “Scutul" este un enorm perete de otel care sa adaposteasca fortele de politie antimanifestanti. 

“Prin echiparea sa tehnica si prin productivitatea sa, ‘Scutul’ isi depaseste rivalii straini”, se spune pe pagina oficiala a Rostec.






















[P] Afla cum poti sa-ti imbunatatesti aerul din locuinta

Stiati ca umiditatea mare poate provoca probleme de respiratie si de adaptare la temperaturi mari?

10726 vizualizari

  • +21 (23 voturi)    
    Revolutionar... (Luni, 28 august 2017, 15:00)

    valy_74 [utilizator]

    Ce mai poti comenta la asa ceva? Comandam si noi 20?
    • +15 (15 voturi)    
      inca nu e pusa cerere pe SEAP? (Luni, 28 august 2017, 15:39)

      From_dusk_till_dawn [utilizator] i-a raspuns lui valy_74

      Din ciclul " hai cu cultura in duba".....
      • +9 (9 voturi)    
        Inca nu (Luni, 28 august 2017, 16:13)

        pag [utilizator] i-a raspuns lui From_dusk_till_dawn

        Ai nostri asteapta modelul care are drujbe in partea de jos a scutului, nu lanturi.
    • 0 (0 voturi)    
      Pe ce lume esti?! (Marţi, 29 august 2017, 10:05)

      un_deget_de_secaturi [utilizator] i-a raspuns lui valy_74

      Evident ca Dracnea a comandat deja 30 de bucati, dar cererea este mare, iar piata interna are desigur prioritate!
      Asa ca mai dureza pina cand primeste utilzajele, si pin cand o sa vedem Scuturile in actiune in Piata Vitcoriei, dar si in alte parti - oriunde va fi nevoie!
  • +17 (27 voturi)    
    :-) (Luni, 28 august 2017, 15:07)

    Soljenitin [utilizator]

    Asadar, acestia sunt adevaratii dusmani ai sistemului rus: manifestantii.
    De astia se tem putin&co!
  • +7 (7 voturi)    
    N-ati vazut acum ceva timp (Luni, 28 august 2017, 15:20)

    Zummm [utilizator]

    Si la jandarmeria romana ? asa ca nu e ceva nemaivazut si nemaintalnit
  • +14 (18 voturi)    
    La represiune se pricep rusii (Luni, 28 august 2017, 15:32)

    BobMuller [utilizator]

    La diversificarea economiei mai deloc
  • -13 (15 voturi)    
    ha (Luni, 28 august 2017, 15:33)

    john70 [utilizator]

    Cred ca Occidentul si mai ales USA ar trebui sa importe masiv din astea.
    • +7 (7 voturi)    
      crezi tu? (Luni, 28 august 2017, 16:19)

      un oarecare [utilizator] i-a raspuns lui john70

      .
    • +8 (8 voturi)    
      ! (Luni, 28 august 2017, 20:20)

      tudorr [utilizator] i-a raspuns lui john70

      Bine ca importa rusii masini negre cu portbagajul spatios, cat sa incapa 1-2 oameni...
  • +1 (1 vot)    
    in caz ca white walkersii sparg zidul.. (Luni, 28 august 2017, 22:09)

    qwerasdf [utilizator]

    trebuie si john vladisnowrovochi sa se apere cu ceva..
  • +1 (1 vot)    
    ramane... (Marţi, 29 august 2017, 0:25)

    trandafil [utilizator]

    dati-mi 15!
  • +2 (2 voturi)    
    pitic (Marţi, 29 august 2017, 9:04)

    gituca [utilizator]

    Faina scula si mare! Rusii se pricep la facut lucruri mari. Ei au realizat (sic) si al mai mare pitic din lume! Bravo!
  • +2 (2 voturi)    
    game of thrones varianta ruseasca (Marţi, 29 august 2017, 13:32)

    Razvan_M [utilizator]

    La asta sunt foarte priceputi rusii: la metode de brutalizare sau ucidere a propriilor cetateni (sa nu mai vorbim de cetatenii straini aflati in situatia nefericita de a cunoaste pe propria piele "cultura" rusa).