O nava militara americana s-a ciocnit cu un vas comercial la est de Singapore: 5 marinari raniti si 10 dati disparuti

de Alina Neagu     HotNews.ro
Luni, 21 august 2017, 3:55 Actualitate | Internaţional

Distrugatorul USS John S. McCain al marinei militare americane s-a ciocnit luni dimineata cu nava comerciala Alnic MC la este de Singapore, anunta Agerpres. Marina militara americana a precizat ca incidentul s-a produs in timp ce distrugatorul se indrepta catre portul Singapore, pentru o escala de rutina. 5 marinari sunt raniti si 10 dati disparuti dupa coliziune, potrivit Reuters.

"Rapoartele initiale arata ca John S. McCain a suferit avarii in partea in zona tribord pupa", a precizat marina militara americana.




















2856 vizualizari

  • -6 (10 voturi)    
    ca sa vezi... (Luni, 21 august 2017, 6:23)

    exilatul [utilizator]

    au fost pe luna dar se ciocnesc in ocean cu petroliere...sau o fi "tactica" folosita in urma indicatiilor maimutoiului debil...
  • -7 (11 voturi)    
    Eclipsa... (Luni, 21 august 2017, 7:42)

    echidistantul_ [utilizator]

    Se arata la orizont marea eclipsa. USA este in coborare abrupta... urmeaza aterizarea fortata.... vai de voi pamant si mare :)
  • -6 (10 voturi)    
    ! (Luni, 21 august 2017, 8:21)

    fdan [utilizator]

    Navele astea militare sunt tare neajutorate!
  • -5 (9 voturi)    
    întâi Fitzgerald, acum John Mc. Cain (Luni, 21 august 2017, 8:59)

    Mazeta [utilizator]

    Ori le bombardează electronic chinejii, ori, mai probabil, excesul de Counter Strike dăunează gravă sănătății.
    • -6 (6 voturi)    
      Distrugatorul USS John S. McCain (Luni, 21 august 2017, 12:21)

      zizin [utilizator] i-a raspuns lui Mazeta

      Naah... McCain este blestem la absolut totul.
  • -4 (8 voturi)    
    cum mai descopera astia inamicul,daca ..... (Luni, 21 august 2017, 10:25)

    Dumitru Palade [utilizator]

    se ciocnesc de o nava comerciala? Si americanii si rusii au aceiasi problema,a neputintei.Ditamai distrugatorul cu dotari de ultima ora nu vede ditamai tancul petrolier,hahahahahah. Halal armata!
  • -1 (9 voturi)    
    COLREG (Luni, 21 august 2017, 10:55)

    SmithJohn [utilizator]

    Nu știu de ce americanii au impresia ca regulile pt prevenirea coliziunii pe mare nu se aplica si navelor lor. Si asta si aia de acum o luna au fost lovite in tribord... Daca iti vine din dreapta trebuie sa dai prioritate
  • -5 (5 voturi)    
    Video 0:50 min - major damage to hull (Luni, 21 august 2017, 12:05)

    zizin [utilizator]

    https://twitter.com/CStewartWPTV/status/899550525741518848