O australianca a scapat cu bine din 3 atacuri teroriste in acest an

de Alina Neagu     HotNews.ro
Sâmbătă, 19 august 2017, 9:31 Actualitate | Internaţional


Julia Monaco, o tanara australianca in varsta de 26 de ani, a scapat cu bine din 3 atacuri teroriste in acest an - la Barcelona, Londra si Paris. Tanara se afla la cumparaturi cu prietenii in centrul Barcelonei in urma cu doua zile, in apropierea locului unde o furgoneta a intrat in multime, scrie The Independent.

Acesta a fost cel de-al treilea atac terorist din care tanara a scapat cu bine in acest an.

Julia Monaco era la metrou in Londra cand a avut loc atentatul de pe London Bridge. Ea se afla, de asemenea, in apropiere in momentul in care un politist a fost injunghiat in fata cateralei Notre Dame din Paris.

"Nu am vazut furgoneta, dar am vazut multimea de oameni si politia si am inteles ca s-a intamplat ceva teribil", a povestit tanara despre atacul din Barcelona. "Brusc, oamenii au inceput sa tipe si toata lumea s-a intors in acelasi timp", a adaugat ea.






Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















3935 vizualizari

  • +24 (28 voturi)    
    hmm (Sâmbătă, 19 august 2017, 9:38)

    cvi [utilizator]

    Ok, cred ca ar trebui sa o adaugam pe facebook. Cand pleaca in vacanta, verificam destinatia si pur si simplu nu mergem acolo. Pare cea mai simpla metoda sa evitam un atentat!!!
    • +4 (4 voturi)    
      Buna remarca (Sâmbătă, 19 august 2017, 10:48)

      CatalinGhe [utilizator] i-a raspuns lui cvi

      Excelent, nasol cine nu are FB. Ar tb sa posteze si pe TripAdvisor
    • +4 (4 voturi)    
      e din viitor (Sâmbătă, 19 august 2017, 11:47)

      Nick85 [utilizator] i-a raspuns lui cvi

      e din viitor si calatoreste in timp sa vada atentatele.
    • +7 (7 voturi)    
      Comment sters de user (Sâmbătă, 19 august 2017, 11:58)

      ABetterWorldWithoutVladimir [anonim] i-a raspuns lui cvi

  • +13 (19 voturi)    
    Io zic (Sâmbătă, 19 august 2017, 9:40)

    Incomod3 [utilizator]

    sa nu-i mai dati lu' asta viza de intrare... aduce ghinion :)
  • +18 (22 voturi)    
    Hmmmmm (Sâmbătă, 19 august 2017, 9:49)

    fdaniel [utilizator]

    Ciudat, foaaarte ciudat.

    Eu cred ca ea le organizeaza!
    :)
    • +1 (1 vot)    
      si la revolutie (Sâmbătă, 19 august 2017, 10:18)

      Kosmos [utilizator] i-a raspuns lui fdaniel

      S-a intamplat la fel , actori in prima linie iar apoi au aparut teroristii
  • +3 (3 voturi)    
    Mai are 6 vieti :) (Sâmbătă, 19 august 2017, 11:21)

    Ozmo [utilizator]

    Asta mai are inca 6 vieti, cand pleaca sa stea politia pe langa ea si uita asa se mai previn 6 atacuri teroriste :)
  • +2 (2 voturi)    
    Asta e ca in bancul ala: (Duminică, 20 august 2017, 7:48)

    kl4ws [utilizator]

    "Un tip îsi revine dintr-o comă profundă de 7 luni. În tot acest timp, sotia lui a stat zilnic langă patul lui.
    La cateva zile după ce si-a revenit, îsi cheamă sotia:
    - Draga mea, ai fost alături de mine în toate nenorocirile prin care am trecut: cand am fost concediat, m-ai sprijinit enorm; cand afacerea mea a dat faliment, ai fost langă mine; cand am fost împuscat, ai stat alături de mine; cand ne-am pierdut casa, ai fost tot langă mine; cand sănătatea mea s-a subrezit, m-ai sprijinit permanent. Stii ceva?
    - Ce să stiu, dragul meu? întreabă ea zîmbitoare, în timp ce inima începe să îi bată mai repede.
    - Cred că îmi porti ghinion! "