Atac cu cutitul in campusul Universitatii de Stat din Ohio: 10 raniti, unul dintre ei in stare critica. Atacatorul a fost ucis

de Alina Neagu     HotNews.ro
Luni, 28 noiembrie 2016, 18:02 Actualitate | Internaţional


10 persoane au fost ranite cu cutitul de un atacator in campusul Universitatii de Stat din Ohio si transportate la spital, una dintre victime fiind in stare critica, anunta CNN si Fox News. Autorul atacului, care pe unele victime le-a lovit cu masina, iar pe altele le-a atacat cu cutitul, a fost impuscat mortal de politisti.

Potrivit presei americane, atacatorul ar fi un student al universitatii, in varsta de 18 ani si se crede ca ar fi refugiat refugiat somalez.
-------------------------------

Ora 19:14:
10 raniti au fost transportati la spital, unul dintre ei este in stare critica. (Fox News)

Ora 18:33:
Un suspect a fost impuscat de politisti. Nu este clar in acest moment daca exista si un al doilea atacator (CBS News)

Ora 18:27: Fox News anunta ca ar fi vorba despre 8 raniti.

Conducerea Universitatii din Ohio a anuntat pe Twitter ca un barbat inarmat se afla in campus: "Fugiti, ascundeti-va, luptati! Incercati sa va adapostiti in nordul campusului", a fost mesajul transmis pe Twitter.









Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















3107 vizualizari

  • -6 (22 voturi)    
    Comentariu sters de utilizator (Luni, 28 noiembrie 2016, 18:50)

    [anonim]

    • +7 (11 voturi)    
      Comentariu sters de utilizator (Luni, 28 noiembrie 2016, 19:07)

      [anonim] i-a raspuns lui

    • -4 (10 voturi)    
      Nebunia (Luni, 28 noiembrie 2016, 19:34)

      Marius_23 [utilizator] i-a raspuns lui

      Este atunci cand faci acelasi lucru asteptand rezultate diferite .
      Aviz autoritatilor din tara . Modelul SUA este graitor .
    • -1 (5 voturi)    
      Da' tu unde traiesti, ma urechiatule? (Luni, 28 noiembrie 2016, 20:47)

      ddutz [utilizator] i-a raspuns lui

      Duci vre-o viata subterana si nu vezi realitatea din jur?!
      Sau crezi ca restul lumii duce vre-o viata ascunsa, ca sa nu vezi tu armele de foc uzuale (?!)?
      Vezi tu arme de foc pe strazi la noi?!
      Urechiatule!
      • 0 (0 voturi)    
        Comentariu sters de utilizator (Sâmbătă, 3 decembrie 2016, 13:24)

        [anonim] i-a raspuns lui ddutz

    • +9 (11 voturi)    
      vorbesti aiurea - nu a folosit arme de foc (Luni, 28 noiembrie 2016, 21:37)

      un.om [utilizator] i-a raspuns lui

      Atacantul este un refugiat somalez Ali Muhamad de 20 de ani (religia o stie toata lumea). A folosit o masina Honda ca sa dea peste oameni si un cutit ca sa injunghie. Deci NU a folosit arma de foc. Doar el a fost impuscat. Sunt 10 victime din care una ranita foarte grav.
  • -3 (19 voturi)    
    Mișto țară (Luni, 28 noiembrie 2016, 19:13)

    Ursuletul de Plus [utilizator]

    "Fugiti, ascundeti-va, luptati! Incercati sa va adapostiti in nordul campusului"
    Dar las' că vine Trumphy și ne explică el ce bune-s armele. Cum zicea? "I will not let You down"?
    https://www.youtube.com/shared?ci=afF0visqn1Q
  • -3 (19 voturi)    
    Ba da (Luni, 28 noiembrie 2016, 19:39)

    Dodel540 [utilizator]

    Dreptul de a purta arma este fundamental in state unite.
    Tocmai au votat un tramp deci asta se va perpetua.

    Cui ii pasa de cei 10 impuscati , probabil votanti democrati atat timp cat au fost luati la tinta de un american get beget , alb , care isi cunoaste drepturile si le foloseste in concescinta?
    • +9 (9 voturi)    
      Nu e vre-un "drepcredincios" colorat? (Luni, 28 noiembrie 2016, 20:48)

      ddutz [utilizator] i-a raspuns lui Dodel540

      Mira-ma-s!
    • +10 (10 voturi)    
      Macar google translate (Luni, 28 noiembrie 2016, 21:39)

      Marian74 [utilizator] i-a raspuns lui Dodel540

      Vezi pe CNN (link in articol) cu ce era inarmat atacatorul: masina si cutit. Le scoatem in afara legii pe amandoua?
    • +10 (10 voturi)    
      n-ai nimerit nimic (Luni, 28 noiembrie 2016, 21:42)

      un.om [utilizator] i-a raspuns lui Dodel540

      nu e un alb ci negru
      nu e american get beget ci musulman somalez
      nu a impuscat pe nimeni ci a lovit cu masina si a injunghiat

      cine putea sa abereze mai mult decat un dodel?
    • +2 (2 voturi)    
      Comentariu sters de utilizator (Luni, 28 noiembrie 2016, 23:34)

      [anonim] i-a raspuns lui Dodel540

  • -6 (8 voturi)    
    Comentariu sters de utilizator (Luni, 28 noiembrie 2016, 20:27)

    [anonim]

    • +3 (3 voturi)    
      Alte statistici (Marţi, 29 noiembrie 2016, 0:53)

      Getodac_ [utilizator] i-a raspuns lui

      arata ca populatiile neinarmate pot fi controlate si indobitocite de lideri abuzivi. Tiranii comunisti au omorat milioane de oameni din propria populatie. Si dupa cum bine stii primul lucru pe care l-au facut comunistii dupa luarea puterii a fost confiscarea armelor de la populatie. Fondatorii USA au dorit sa previna acumularea puterii totale de catre orice forta, iar ultimul bastion de aparare este o populatie inarmata.
  • +5 (5 voturi)    
    O intrebare ! (Luni, 28 noiembrie 2016, 20:45)

    adrian88000 [utilizator]

    Oare de ce majoritatea atacurilor in U.S. au loc in campusuri universitare. Nu am pomenit nici un atac de acest gen la un camin de batrani sau la un azil de bolnavi psihici . De c e in campusuri ??
    • +2 (2 voturi)    
      Consecinta (Marţi, 29 noiembrie 2016, 4:16)

      Setalcott [utilizator] i-a raspuns lui adrian88000

      De cand cu relativismul moral predicat la inaltele scoli.
  • +7 (7 voturi)    
    Diversitate (Luni, 28 noiembrie 2016, 20:56)

    LatonDariat [anonim]

    Se pare ca atacatorul a fost un refugiat din Somalia:

    "NBC News, citing law enforcement officials, reports that the suspect was an 18-year-old student at the university, and is believed to have been a refugee from Somalia."
  • +8 (8 voturi)    
    what? (Luni, 28 noiembrie 2016, 21:44)

    ovyd79 [utilizator]

    nu stiu de unde si cum ati preluat stirea, dar e mai ca bancurile alea cu radio erevan: singurul care a fost impuscat si omorat este suspectul, care nu a impuscat oameni ci a intrat cu masina in ei, dupa care s-a apucat sa taie si sa injunghie oamenii cu un cutit. Dar postacii anti-Trump etc repede la post. Tragi-comic, ce mai...
  • +4 (4 voturi)    
    Abdul Razak Ali Artan (Luni, 28 noiembrie 2016, 22:38)

    OvidiuStoica [anonim]

    Numele lui e Abdul Razak Ali Artan
  • +2 (2 voturi)    
    Comentariu sters de utilizator (Luni, 28 noiembrie 2016, 23:36)

    [anonim]