Rusia sustine ca a alungat un submarin al NATO in Marea Mediterana

de V.M.     HotNews.ro
Miercuri, 9 noiembrie 2016, 16:23 Actualitate | Internaţional


Portavionul Amiral Kuznetsov
Foto: Captura Twitter
Ministerul rus al Apararii a afirmat miercuri ca submarine ale NATO i-au monitorizat flotila stationata in Marea Mediterana, care la randul sau a alungat un submarin olandez ce executa in mod periculos manevre in apropiere, a transmis agentia de presa rusa Interfax, citata de Reuters.

Moscova a desfasurat recent in Marea Mediterana o considerabila grupare navala de lupta, care include si singurul sau portavion in serviciu - Amiralul Kuznetov, pentru a veni in sprijinul campaniei sale de raiduri aeriene din Siria, unde il ajuta pe presedintele Bashar al-Assad impotriva rebelilor sirieni.

Agentia oficiala de presa rusa Tass anunta in iulie, citand o sursa, ca portavionul Amiral Kuznetov va lua parte la operatiunea rusa in Siria din octombrie pana in ianuarie. Vasul de razboi va transporta 15 avioane de lupta Su-33 si MIG-29K si mai mult de 10 elicoptere Ka-52K, Ka-27 si Ka-31, afirmase agentia de stat.








Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















5507 vizualizari

  • +10 (14 voturi)    
    portavionul asta are ITP expirat ? (Miercuri, 9 noiembrie 2016, 16:55)

    un domn [utilizator]

    fumega de se vede din US !
    • +4 (4 voturi)    
      Gresit (Miercuri, 9 noiembrie 2016, 19:40)

      antrax [utilizator] i-a raspuns lui un domn

      E fumul de la soba! si fac si vodka in timpul asta...
      • +3 (3 voturi)    
        pufoaica..e de vina (Miercuri, 9 noiembrie 2016, 20:18)

        un domn [utilizator] i-a raspuns lui antrax

        carevasazica...
    • -2 (4 voturi)    
      Ei nu cumpara la mana a treia ca noi (Joi, 10 noiembrie 2016, 10:16)

      jackalphonse [utilizator] i-a raspuns lui un domn

      Poate vorbeai de F16 ale noastre
      • +1 (3 voturi)    
        F16 mai bune vs Su ruginite (Joi, 10 noiembrie 2016, 12:49)

        un domn [utilizator] i-a raspuns lui jackalphonse

        in mod Firesc ai stiinta de asta..insa nu recunosti !
        • 0 (2 voturi)    
          le ai vazut tu rugina (Joi, 10 noiembrie 2016, 15:30)

          jackalphonse [utilizator] i-a raspuns lui un domn

          eu nici nu stiu cum arata un "Su".
  • +11 (15 voturi)    
    Si cum l-a alungat? (Miercuri, 9 noiembrie 2016, 16:58)

    Bogdan_100 [utilizator]

    Cu fumul gros scos pe cos ? Ce caricatura de nava prezinta rusnacii drept marele lor portavion :-)))
  • 0 (2 voturi)    
    mirosul i-a alungat (Joi, 10 noiembrie 2016, 0:33)

    DSS [utilizator]

    olandezii sunt creaturi delicate, iar buzile rusesti put rau
  • 0 (2 voturi)    
    L-au detectat? (Joi, 10 noiembrie 2016, 9:21)

    Salmonela [utilizator]

    Apoi au trimis un stol de stavrizi la atac. Stavrizii au obturat gurile de torpile si asa a intrat in incapacitate de lupta submarinul Olandez.
    Mare chestie. Toata lumea stie ca o flotila de nave este monitorizata de adversari. Normal sa fie asa. Se lauda si ei ca au reusit sa detecteze un submarin. Uraaaa.. iti dai seama ce bucurosi sunt?
  • 0 (2 voturi)    
    bascalie romaneasca (Joi, 10 noiembrie 2016, 15:32)

    jackalphonse [utilizator]

    Pe de o parte toti tipa pe aici ca este periculoasa Rusia, SUA nu prea are curaj sa o infrunte, Europa mai mult o ajuta, dar noi, romanii, suntem niste vulturi viteji, dotati cu cateva avioane f16 la mana a treia si facem misto de armamentul rusesc. Suntem rai a naibii, ce sa mai...

    Daca tot sunt rusii varza, ma intreb, de ce naibii nu mergem noi sa i punem cu botul pe labe?
    • 0 (2 voturi)    
      zero dark MosCow (Joi, 10 noiembrie 2016, 17:22)

      un domn [utilizator] i-a raspuns lui jackalphonse

      se filmeaza in curand apoi scena de pe Reichtag cu Steagul Sovietic o vom executa la Moscow cu Steagul Romanesc la Kremlin