Doi supraveghetori de la o inchisoare din Franta, raniti de un detinut radicalizat

de I.C.     HotNews.ro
Luni, 5 septembrie 2016, 9:02 Actualitate | Internaţional


Doi supraveghetori de la o inchisoare din Franta au fost raniti de catre un detinut aflat intr-o unitate de prevenire a radicalizarii, a anuntat Ministerul Justitiei, relateaza Mediafax citand Le Figaro. Potrivit ministerului, agresiunea a avut loc duminica dupa-amiaza, in timp ce detinutii ieseau la o plimbare.

Detinutul l-a agresat cu o arma artizanala pe supraveghetorul care venise sa il ia, inainte de a-l rani pe cel de-al doilea care sarise in ajutorul colegului sau. Acesta a fost imobilizat cu ajutorul unul glont de cauciuc in timp ce incerca sa ii agreseze pe agenti, a informat ministerul intr-un comunicat. El a fost transportat la spital si arestat apoi pentru tentativa de omor.

Inchisoarea a fost deschisa in anul 1990, iar acolo se afla 916 detinuti. O unitate de prevenire a radicalizarii a fost deschisa pe data de 25 ianuarie. Acolo se afla in prezent 18 persoane in celule individuale.






Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















1422 vizualizari

  • +14 (16 voturi)    
    ce-i atat de greu sa spui "islamist"? (Luni, 5 septembrie 2016, 9:17)

    Irizat [anonim]

    nebuni, radicalizati, frustrati, exclusi din societate.
    nu religia aia de vina...niciodata.
  • +16 (16 voturi)    
    Radicalizat ?? (Luni, 5 septembrie 2016, 9:27)

    mircea_cjn [utilizator]

    Radicalizat pe ce chestiune? Pe vanatoarea balenelor? Pe incalzirea globala? Pe E-urile din mancare?
    Pe ce?
  • +14 (16 voturi)    
    islam is a religion of pace... (Luni, 5 septembrie 2016, 9:32)

    liviu_ [utilizator]

    mai crede cineva asta inafara de merkel?!
  • +8 (12 voturi)    
    Hm... (Luni, 5 septembrie 2016, 9:48)

    modream [utilizator]

    Nu prea înțeleg cum l-au imobilizat cu glonțul de cauciuc....l-au legat cu el? Limba română e grele...
    • +1 (7 voturi)    
      vai vai (Luni, 5 septembrie 2016, 10:25)

      Point [utilizator] i-a raspuns lui modream

      asta e problema ta...franta a luat-o la vale si tu dai tare cu probleme lingvistice.daca-ti trage unu' un glont de cauciuc in fese,te faci covrig,daca-ti trage-n cap,mori.ai bunghit,mancati-as?

      francezii au devenit niste carpe moi.nici,acum in ultima clipa,nu vor sa recunoasca ca sunt total depasiti si inca incearca sa-si prosteasca propriul popor,cu minciuni sau ascunderea mizeriei sub pres
    • +1 (1 vot)    
      daca primesti unul in cap (Luni, 5 septembrie 2016, 12:50)

      Martinezu [utilizator] i-a raspuns lui modream

      devi imobil. inert. Te-au imobilizat prin impuscare.!
      Cel mai probabil respiri, si asta e tot ce mai faci.
  • +8 (10 voturi)    
    Comentariu sters de utilizator (Luni, 5 septembrie 2016, 10:01)

    [anonim]