Germania: Un barbat a agresat si ranit cu cutitul cinci persoane pe strada

de I.B.     HotNews.ro
Marţi, 9 august 2016, 4:12 Actualitate | Internaţional


Un barbat inarmat cu un cutit a agresat si ranit luni seara cinci persoane la Magdebourg, in apropiere de Leipzig, in nord-estul Germaniei, au relatat media germane, preluate de editiile online ale publicatiilor Le Figaro si La Derniere Heure.

Persoanele atacate erau simpli trecatori. O femeie a fost grav ranita.

Politia a inceput imediat cautarea suspectului, ale carui motive nu sunt cunoscute, citeaza Agerpres.

Operatiunea de cautare a fost apoi intrerupta pe parcursul noptii, urmand a fi reluata marti dimineata, potrivit unei surse apropiate anchetei.







Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.















.*.


11521 vizualizari

  • +48 (58 voturi)    
    Pai normal (Marţi, 9 august 2016, 4:19)

    mitg [utilizator]

    Avea probleme psihice, sunt convins.
    • +25 (25 voturi)    
      ... (Marţi, 9 august 2016, 8:40)

      tirolez [utilizator] i-a raspuns lui mitg

      Sanatos nu era, asta e sigur. De ce nu-l cauta si noaptea? Asteapta sa mai faca si alte victime? Sau s-o i-a de dimineata cand pleaca lumea la munca?
    • +14 (18 voturi)    
      Ai dreptate (Marţi, 9 august 2016, 10:41)

      Bogdan_100 [utilizator] i-a raspuns lui mitg

      Intrebarea e doar: Cei cu probleme psihice adera la o anumita religie (zisa "a pacii" dar in fapt cea mai intoleranta si agresiva) sau religia respectiva genereaza probleme psihice practicantilor ferventi. E acum clar ca exista o legatura directa intre aceasta religie si tulburari psihice grave. mai ales ca si fondatorul ei suferea de aceleasi tare (manifeste prin: episoade epileptice frecvente, agresivitate necontrolata, episoade de pedofilie, etc).
        #showComment() #showComment()
  • +52 (62 voturi)    
    hehehehehe (Marţi, 9 august 2016, 5:20)

    john70 [utilizator]

    Cica politia germana nu-l cauta cu caini, ca musulmanilor nu le plac caini si s-ar putea simti ofensat.
    • +19 (19 voturi)    
      nu este de loc de ras (Marţi, 9 august 2016, 9:19)

      Cristioan [utilizator] i-a raspuns lui john70

      Nu-i cazul sa facem haz de necaz!
      Eu vroiam sa merg in concediu si in Germani, pe care o stiam drept o tara nu "sigura", ci foarte sigura.
      Insa acum s-au schimbat lucrurile!
        #showComment()
  • +14 (16 voturi)    
    Un frustrat (Marţi, 9 august 2016, 7:28)

    emil bobu [utilizator]

    fara motiv clar...
  • +23 (27 voturi)    
    Comentariu sters de utilizator (Marţi, 9 august 2016, 7:45)

    [anonim]

  • +16 (24 voturi)    
    Nu se poate (Marţi, 9 august 2016, 7:50)

    minup [utilizator]

    conform jurisdictiei germane(europeene) este nevoie de permis pentru armele de foc,pentru ca ele fac rau. Urmatoarea legislatie este permis pentru cutit . Apoi restrictie pentru furculita. Si cu asta s-a terminat cu violenta.
  • +15 (17 voturi)    
    Vreun (Marţi, 9 august 2016, 8:03)

    xolv [utilizator]

    jucator inrait de Far Cry, probabil prima proba cand nu ai arme de foc.
  • +24 (26 voturi)    
    cautari (Marţi, 9 august 2016, 8:59)

    nimrod [utilizator]

    Adica politia germana se duce seara la culcare fiindca se face, cum ar veni, tarziu. Ce gluma sinistra.
    • +2 (2 voturi)    
      Dar la noi cum a fost?! (Miercuri, 10 august 2016, 9:54)

      Cristioan [utilizator] i-a raspuns lui nimrod

      Dupa dezastrul de la Colectiv, nu tineti minte ca Piedone se justifica: aceola era un club DE NOAPTE, iar inspectorii primariei au, ca tot bugetarul, program de la 10 la 16. Deci normal ca nu au reusit niciodata sa inspecteze localul, era inchis in timpul programului oficial de lucru!
  • +7 (23 voturi)    
    fals (Marţi, 9 august 2016, 9:52)

    dum_i [utilizator]

    Nu e adevarat.

    Presa germana main stream nu raporteaza asa ceva. Probabil sunt doar stiri menite sa discrediteze migrantii!
    • +6 (6 voturi)    
      si totusi... (Marţi, 9 august 2016, 11:11)

      Robbiew [utilizator] i-a raspuns lui dum_i

      https://beta.welt.de/vermischtes/article157568244/Spur-der-Gewalt-Angreifer-weiter-auf-der-Flucht.html
      Deci?
  • -14 (14 voturi)    
    nu era musulman, (Marţi, 9 august 2016, 10:31)

    Stapanu [utilizator]

    da' macar era avariat la mansarda (!)
  • -14 (14 voturi)    
    e clar ... (Marţi, 9 august 2016, 11:15)

    trebol [utilizator]

    din toate prostiile scoateti o stire bomba - cu un scop precis ... evenimente care trebuie mediatizate extrem ...
  • +13 (13 voturi)    
    nu am inteles (Marţi, 9 august 2016, 12:07)

    freestyle [utilizator]

    cum adica, au intrerupt cautarile? la ei inchide si la politie? sau din lipsa de fonduri nu se platesc orele de noapte?