UPDATE VIDEO Germania: Politia l-a retinut pe individul "dezechilibrat" care s-a baricadat intr-un restaurant

de V.M.     HotNews.ro
Duminică, 7 august 2016, 12:48 Actualitate | Internaţional


Barbat baricadat intr-un restaurant din Germania
Foto: Captura YouTube
Barbatul plin de sange care s-a baricadat, duminica, intr-un restaurant din orasul Saarbrucken, din sud-vestul Germaniei, a fost retinut de politie, fiind gasit in pivnita localului, a informat un purtator de cuvant al politiei, potrivit Reuters.

Acesta a declarat ca barbatul pare sa fie dezechilibrat mintal si, contrar informatiilor difuzate anterior, nu era inarmat. El avea rani usoare, superficiale, si se afla in prezent sub ingrijire medicala la spital, unde va fi supus si unei evaluari psihologice, a mai mentionat purtatorul de cuvant.

Reprezentantul politiei a precizat ca barbatul era un angajat al restaurantului "Dubrovnik", situat in centrul orasului Saarbruecken. Acesta nu a facut nicio revendicare si nu a amenintat pe nimeni, a adaugat oficialul.

De asemenea, nu au existat indicii ca incidentul ar avea caracter terorist.

Stirea initiala:

Un barbat inarmat, plin de sange, s-a baricadat duminica intr-un restaurant din orasul Saarbrucken, sud-vestul Germaniei, a informat un oficial al politiei locale, potrivit Reuters.

Oficialul a declarat ca individul pare sa se afle intr-o "situatie psihologica exceptionala" si ca nu exista indicii ca acest incident ar fi unul legat de terorism.

Potrivit oficialului, se crede ca barbatul ar fi ginerele proprietarului restaurantului. El este originar din Macedonia, dar traieste in Germania de multi ani, a adaugat oficialul.

Reprezentantul politiei a mai precizat ca nu se crede ca barbatul ar tine pe cineva ostatic si ca o echipa speciala de negociatori incearca sa discute cu acesta. Este inca neclar cum s-a ranit barbatul.

Ziarul german Bild scrie ca individul a intrat intempestiv in restaurantul "Dubrovnik" din centrul orasului si a strigat ca toata lumea sa iasa afara.



Citeste mai multe despre   





Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.


















7846 vizualizari

  • +7 (25 voturi)    
    Comentariu sters de utilizator (Duminică, 7 august 2016, 13:02)

    [anonim]

  • +19 (33 voturi)    
    Amuzant (Duminică, 7 august 2016, 13:12)

    mitg [utilizator]

    Atat de comuna a devenit placa asta cu "probleme psihice", incat si daca barbatul respectiv chiar este un profesor universitar de astrofizica aplicata care si-a pierdut mintile, nici dracu nu mai crede.
    • -14 (44 voturi)    
      si totusi... (Duminică, 7 august 2016, 13:34)

      king david hotel [utilizator] i-a raspuns lui mitg

      imaginati-va ca in Germania exista infractiuni comise si de ne-musulmani si din alte motive decat 'terorism".

      Nebuni sunt peste tot, inclusiv in Germania.
      • -3 (17 voturi)    
        Comment sters de user (Duminică, 7 august 2016, 16:51)

        mda [anonim] i-a raspuns lui king david hotel

        • +1 (5 voturi)    
          Teroristul e si psihopat automat (Duminică, 7 august 2016, 17:10)

          Dalinar [utilizator] i-a raspuns lui mda

          Dupa standardele Lumii Civilizate.
          ps: si nu vad legatura dintre moldovenul cu sapa si un terorist. btw, tu stii ce e un terorist cu adevarat???
          • -1 (1 vot)    
            Comment sters de user (Duminică, 7 august 2016, 22:44)

            florinelul [anonim] i-a raspuns lui Dalinar

        • +4 (12 voturi)    
          Florinelule... (Duminică, 7 august 2016, 17:27)

          A.Corneliu [utilizator] i-a raspuns lui mda

          ...terorist sau nu, actul este comis de un imigrant (probabil albanez din Macedonia), care a adus ca si ceilalti "cultura" de acasa in Germania.

          Daca ne limitam strict la diagnosticul oficial dat actului comis, pierdem din vedere boala generala adusa de masele de necivilizati in Europa.
          Asa ca, redactia a procedat bine inserand stirea.
          Deci, las-o balta.
      • +6 (12 voturi)    
        Nu stiu cum dracu'... (Duminică, 7 august 2016, 17:29)

        A.Corneliu [utilizator] i-a raspuns lui king david hotel

        Nu stiu cum dracu', dar imigrantii din Orient exceleaza in violenta.

        E o simpla coincidenta?
        • -5 (11 voturi)    
          nu, Orientul e o zona foarte violenta! (Duminică, 7 august 2016, 19:24)

          king david hotel [utilizator] i-a raspuns lui A.Corneliu

          colonizari, ocupatie, crime de razboi.....sigur nu e o coincidenta.
          • +2 (8 voturi)    
            Kingdavidel... (Duminică, 7 august 2016, 20:59)

            A.Corneliu [utilizator] i-a raspuns lui king david hotel

            ...ai macar habar despre ce vorbesti?
            Arabusii, confratii tai, asasineaza peste tot pentru gloria Islamului si spun astfel mersi gazdelor europene.
            • -6 (10 voturi)    
              slabut.... (Duminică, 7 august 2016, 21:26)

              king david hotel [utilizator] i-a raspuns lui A.Corneliu

              ca de obicei, atacul la persoana e singura ta replica!

              Uitate-te la Olimpiada, poate inveti ceva bun de acolo!
          • -5 (9 voturi)    
            tabere de refugiati bombardate... (Duminică, 7 august 2016, 21:32)

            king david hotel [utilizator] i-a raspuns lui king david hotel

            tabere Onu bombardate....
            civili ucisi.....
            Terorism, dupa toate definitiile!
            • +1 (3 voturi)    
              Kingdavidel... (Luni, 8 august 2016, 8:54)

              A.Corneliu [utilizator] i-a raspuns lui king david hotel

              ...ai dreptate. Fratiorii tai arabi sirieni au bombardat atat de bine taberele ONU din Siria, incat n-a mai ramas piatra peste piatra, au ucis mii dintre ei si restul, Allah cu mila.
              Va omoriti unul pe altul cu milioanele si veniti cu pretentii la altii.
              Iar dupa aceea bagati cutitul in cei care va gazduiesc.
              Cultura musulmana...
      • +1 (1 vot)    
        Si (Luni, 8 august 2016, 11:42)

        MadameDuRecamier [utilizator] i-a raspuns lui king david hotel

        i-a apucat pe toti, asa, in ultimii doi ani de zile amocul.

        E de cercetat aici motivul pt. care ucid doar de o vreme incoace si misterul care i-a oprit pina acum sa se manifeste in nebunia lor.
        • 0 (2 voturi)    
          In tarile lor... (Luni, 8 august 2016, 13:07)

          A.Corneliu [utilizator] i-a raspuns lui MadameDuRecamier

          In tarile lor ei se ucid unii pe ceilalti de cand lumea.
          Cand s-au inmultit in Europa, au prins curaj si au inceput si aici, simtindu-se ca acasa.
          Simplu.
    • +1 (23 voturi)    
      Comentariu sters de utilizator (Duminică, 7 august 2016, 13:49)

      [anonim] i-a raspuns lui mitg

  • +13 (21 voturi)    
    Haha, migrantii... (Duminică, 7 august 2016, 14:29)

    Lunix [utilizator]

    ...au adus cu ei musca tzetze, tzantzarul de Nil si alte insecte care i-au imbolnavit pe occidentali si acestia au inceput sa aiba "probleme psihice".
  • +5 (11 voturi)    
    Alahu Akbar e o noua boala psihica (Duminică, 7 august 2016, 16:42)

    Dalinar [utilizator]

    E cunoscuta de peste un mileniu, europenii au descoperit-o recent, insa. Doar spanielii ce i-au mai simtit efectele pe pielea lor cand i-au incalecat maurii.
    • +3 (7 voturi)    
      Daca asta-i albanez, probabil ca este si musulman. (Duminică, 7 august 2016, 19:43)

      cartofil [utilizator] i-a raspuns lui Dalinar

      Este foarte posibil sa fie un nebun, dar de-abia acum se vede cate probleme creaza neadaptatii musulmani in Europa civilizata. Pana acum se punea batista pe tambal, dar acum presiunea media face sa apara in presa chiar toate evenimentele.
      • -8 (14 voturi)    
        dar daca e catolic? (Duminică, 7 august 2016, 21:27)

        king david hotel [utilizator] i-a raspuns lui cartofil

        ce te faci cu demonstratia ta?
        • 0 (8 voturi)    
          Dar nu e (Luni, 8 august 2016, 2:39)

          Dalinar [utilizator] i-a raspuns lui king david hotel

          so, what's your point? Musulmanii si rusii in general nu prea au treaba cu civilizatia si umanitatea....