Presupusul terorist Salah Abdeslam, descris de avocatul sau: Are inteligenta unei scrumiere goale, e de o goliciune abisala

de Red. Stiri     HotNews.ro
Miercuri, 27 aprilie 2016, 18:08 Actualitate | Internaţional


Sven Mary, avocatul lui Salah Abdeslam
Foto: Captura YouTube
Sven Mary, avocatul presupusului terorist Salah Abdeslam, l-a descris pe acesta in cuvinte extrem de dure. "Un mic idiot din Molenbeek, venit din lumea micii criminalitati, are inteligenta unei scrumiere goale si e de o goliciune abisala", a spus Sven Mary pentru Liberation, citata de La Libre Belgique.

"Salah Abdeslam este exemplificarea perfecta a generatiei GTA (Grand Theft Auto), care crede ca traieste intr-un joc video. El si colegii lui au reusit sa demonizeze o intreaga religie. L-am intrebat daca a citit Coranul si mi-a spus ca a citit o intepretare pe Internet", a mai spus Sven Mary.

Salah Abdeslam, suspectat ca a jucat un rol major in atacurile din Paris din noiembrie 2015 in care au fost ucise 130 de persoane, a fost extradat saptamana trecuta din Belgia in Franta. Abdeslam, 26 de ani, a fost cel mai cautat fugar din Europa pana la capturarea lui in Bruxelles in martie, dupa o cautare ce a durat patru luni. 

Anchetatorii spun ca Abdeslam le-a declarat ca s-a ocupat de logistica atacurilor de pe 13 noiembrie si ca planuia sa se arunce in aer la Stade de France, dar a dat inapoi in ultimul moment.






Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















10492 vizualizari

  • +10 (16 voturi)    
    Asta ce tactica e? (Miercuri, 27 aprilie 2016, 18:21)

    mitg [utilizator]

    "Prostul saracul, n-a vrut sa faca nimic de fapt, el nu e in stare".

    Cam asta e argumentul?
    • +2 (2 voturi)    
      Poate (Joi, 28 aprilie 2016, 14:06)

      gamma [utilizator] i-a raspuns lui mitg

      Dar iese cum ca asta a fost cel mai destept dintre ei , ceilalti s-au aruncat in aer singuri ...
  • +20 (22 voturi)    
    Comentariu sters de utilizator (Miercuri, 27 aprilie 2016, 18:25)

    [anonim]

  • +9 (15 voturi)    
    Comment sters de user (Miercuri, 27 aprilie 2016, 18:26)

    MarianPConstantin [anonim]

  • +15 (15 voturi)    
    ce pierd cei 500.000.000 de europeni (Miercuri, 27 aprilie 2016, 18:48)

    rov [utilizator]

    daca executa/expulzeaza 100.000 de creiere goale ce le ameninta existenta si viitorul???!!!?

    Exact 0.02%dintre cei ce locuiesc aici si nu se adapteaza valorilor occidentului...
  • -1 (23 voturi)    
    Normal (Miercuri, 27 aprilie 2016, 18:49)

    HP [utilizator]

    Mi se pare normal. Toti extremistii sunt niste dobitoci.

    Poate sa se ia de mana cu inutilii care ingroapa porci pe terenuri virane.

    Acelasi coeficient de inteligenta, nicio diferenta.
  • +6 (10 voturi)    
    avocatii astia (Miercuri, 27 aprilie 2016, 18:58)

    sile1 [utilizator]

    E si asta un mod de a-ti apara clientul....

    - Stiti el e atat de tampit ca si daca vrea sa treaca strada cineva trebuie sa-l tina de mana,asa ca nici vorba ca ar putea organiza atentate criminale !!

    Ramane sa vedem daca Justitia franceza va inghiti gogoasa asta.
  • +14 (16 voturi)    
    Soc si groaza! (Miercuri, 27 aprilie 2016, 18:59)

    ipolitic [utilizator]

    si eu care am crezut ca sunt niste intelectuali sensibili si rafinati:)
  • +10 (12 voturi)    
    Dar la ce (Miercuri, 27 aprilie 2016, 19:19)

    Kepler [utilizator]

    altceva ne puteam astepta.
    Trebuie sa ne ferim de acesti mici idioti, sint f multi peste tot si nu stim cind explodeaza.
  • 0 (8 voturi)    
    E bine (Miercuri, 27 aprilie 2016, 21:01)

    Nyk1 [utilizator]

    Că măcar francezii și belgienii sunt atât de inteligenți în comparație cu acești teroriști, încât să anticipeze cu 2-3 mutări înainte mișcările acestor „săraci cu duhul”.

    Mulțumită inteligenței francezilor, la Bataclan și Zaventem au putut fi evitate adevărate tragedii!
  • +5 (13 voturi)    
    Am o intrebare pt. domnul avocat (Miercuri, 27 aprilie 2016, 22:26)

    Vlad-I [utilizator]

    Ce parere are despre inteligenta politicienilor care au stimulat sa ajunga o asfel de minoritate in europa ?
  • +5 (5 voturi)    
    Pe moment am crezut ca vorbeste despre (Joi, 28 aprilie 2016, 9:26)

    emil bobu [utilizator]

    vreun parlamentar roman.
    • +5 (5 voturi)    
      Ca tot vin ceva alegeri (Joi, 28 aprilie 2016, 10:21)

      Bogdan_100 [utilizator] i-a raspuns lui emil bobu

      Parlamentarii sunt alesi de noi si reprezinta opinia majoritara (cel putin cand nu intervin smecherii de Teleorman cu mortii lor votatori). Asa ca sunt o buna oglinda a ceea ce suntem nu a ceea ce ne inchipuim ca suntem.