





Atentat la Beirut, soldat cu morti si raniti. Un general libanez si-a pierdut viata
Potrivit agentiei Reuters, in atentat si-a pierdut viata si un general al armatei libaneze. Suflul exploziei a aruncat maşina in care se afla militarul si a incendiat si alte autovehicule. De asemenea, cladirile din apropiere au fost avariate. Numerosi militari au inconjurat zona, iar la fata locului s-au deplasat imediat echipe de pompieri care au reusit stingerea incendiului declansat de explozie.
De altfel, Libanul traverseaza o criza politica. Luni, presedintele Parlamentului a amanat, pentru a opta oara, procedura de alegere a presedintelui. Pentru aceasta functie a fost propus un candidat de "compromis", Michel Suleiman, care detine, in prezent, functia de sef al armatei.

Guvernul cu o singură femeie ministru a numit doar patru femei în funcția de prefect
11 lucruri pe care poate nu le știai despre femeile românce
Sir Alex Ferguson, frica de singurătate, mintea care-ți joacă feste și întrebarea firească: "Ce se întâmplă atunci când mori?"
FOTOGALERIE Lacul Plumbuita din Sectorul 2 este sufocat de gunoaie / Cum se plimbă locuitorii din Colentina într-un parc plin de deșeuri