Premierul grec Alexis Tsipras, in vizita oficiala in Rusia pe 8 aprilie

de I.C.     HotNews.ro
Marţi, 17 martie 2015, 12:32 Actualitate | Internaţional


Alexis Tsipras
Foto: Agerpres/Xinhua
Premierul grec Alexis Tsipras va efectua o vizita oficiala in Rusia in data de 8 aprilie, cu o luna inaintea datei prevazute initial, a anuntat marti o sursa gvernamentala, citata de AFP.

"Premierul va merge la Kremlin la invitatia presedintelui rus Vladimir Putin", a declarat sursa.






Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















1882 vizualizari

  • +8 (10 voturi)    
    Sarumana Stapane! (Marţi, 17 martie 2015, 12:36)

    Marionette [utilizator]

    Ce porunci aveti pentru mine?
    • +4 (6 voturi)    
      se duce sa-si ia "tainul"... (Marţi, 17 martie 2015, 16:46)

      oxxxxxyyyyya [utilizator] i-a raspuns lui Marionette

      ca si vik.orban......."aliati de nadejde", nu-i de glumit.
  • +7 (9 voturi)    
    Tsipras si Putin pun de primul parastas UE !! (Marţi, 17 martie 2015, 12:37)

    andreesanu [utilizator]

    Este clar ca Tsipras joaca la doua capete , acum s-a dus la Putin sa se inteleaga cind pun de primul parastas UE !!!.
    Drumul Greciei se pare ca se bifurca ;spre UE duce la o fundatura !!!,spre Rusia duce la pomeni !!!.
    Grecul decit sa munceasca prefera sa se aplece ,prefera sa-l pupe-n fund pe Putin pentru bani nemunciti.
  • +6 (8 voturi)    
    Tzeparis in Vinerea Mare (Marţi, 17 martie 2015, 12:43)

    un domn [utilizator]

    la Biserica Rusa ?
    • +6 (8 voturi)    
      mai bine zis...... (Marţi, 17 martie 2015, 14:14)

      novator [utilizator] i-a raspuns lui un domn

      .....la poarta bisericii ruse, cu mana intinsa pentru pomana si daca primeste niscai coliva, sta si capra.
      Deh ! Aliat de nadejde si stat membru Schengen.
  • +7 (9 voturi)    
    :-) (Marţi, 17 martie 2015, 12:46)

    Soljenitin [utilizator]

    I-auzi. La raport, deja? :-) Souflaki / Varoufakis nu merge si el incolo? Poate vrea sa depene cu ImPutzin niscai amintiri legate de Polonia, anii '80, sindicatul Solidaritatea...
  • -7 (13 voturi)    
    șah (Marţi, 17 martie 2015, 12:51)

    Mazeta [utilizator]

    Merkel i-a dat șah lui Tsipras, chemându-l săptămâna viitoare la Berlin. Tsipras se apără cu Rusia și așteaptă mutarea Germaniei. Remiză?
    • +8 (8 voturi)    
      sah sa fie (Marţi, 17 martie 2015, 13:43)

      ValentinV [utilizator] i-a raspuns lui Mazeta

      Nu cred ca Germaniei ii va parea rau prea mult, Grecia nu are decat sa isi plateasca datoriile din banii Rusiei. Si sa traiasca tot pe banii rusilor. Eu chiar vreau asta, asa ca ii doresc succes lui Tsipras.
    • +5 (7 voturi)    
      Post Negru si Mat (Marţi, 17 martie 2015, 14:16)

      un domn [utilizator] i-a raspuns lui Mazeta

      la Tzeparis..Phutin El Insusi Mujicul va pune bocancul (Inima lui stalin) pe gatul tzeparului...adevar grait ai gospodin mazeta
  • +4 (6 voturi)    
    Ba e foarte bine! (Marţi, 17 martie 2015, 14:03)

    badia [utilizator]

    Tsipras vrea de fapt sa cistige timp: daca nu face rost de bani, se duce repede la vale. Incasarile sint cu mult in urma estimarilor iar banii din banci ies din tara. Trebuie sa fii complet nebun (iar Putin este) sa imprumutui bani unuia stiind ca, dupa ce pune mina pe ei plateste alte datorii mai vechi, apoi se apuca de chefuit si in scurt timp ramine lefter si da vina pe capitalistii fara suflet.
    pe de alta parte, la cit de vulnerabila a devenit economia Rusiei, atit ii mai trebuie: sa sifoneze bani intr-o gaura fara fund, cum e Grecia. Si rusii sint in pericol de a o lua la vale cu un tzicnit ca Putin la butoane. Cit poate sa le dea Rusia: citeva miliarde. Grecii le vor papa imediat.
    Sa se duca de-a berbeleacul amindoi.
  • +1 (3 voturi)    
    micul (Marţi, 17 martie 2015, 15:59)

    baronul stanganbuch [utilizator]

    nazist tzeparis s-a dus in pelerinaj sa vada si sa vorbeasca cu reincarnarea lui hitler, micul putinel.
    Moment solemn.
  • +1 (3 voturi)    
    Uzo meets vodca (Marţi, 17 martie 2015, 17:38)

    Savitar [utilizator]

    In ideea ca iese un blend...iese, dar unul puturos.