Rusia: Exercitii militare care implica aviatie si sisteme anti-aeriene in regiunea din sudul Sevastopolului

de R.M.     HotNews.ro
Miercuri, 11 martie 2015, 12:00 Actualitate | Internaţional


Rusia a inceput exercitii militare care implica aviatie si sisteme anti-aeriene in regiunea din sudul Sevastopolului, anunta agentia RIA Novosti, preluata de Reuters.

Potrivit unui comunicat al ministerului Apararii, la exercitii iau parte circa o suta de militari si 20 de avioane modernizate SU-25CM.






Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















2711 vizualizari

  • +1 (5 voturi)    
    fara incidente... (Miercuri, 11 martie 2015, 12:05)

    IancuJianu [utilizator]

    Sper sa nu se scufunde vreun "Kursk" si prin Marea Neagra...
    • +2 (6 voturi)    
      de ce? (Miercuri, 11 martie 2015, 12:18)

      Martinezu [utilizator] i-a raspuns lui IancuJianu

      De ce speri sa nu ? Ai emotii pentru capacitatea militara ruseasca?
  • +1 (5 voturi)    
    Provocare (Miercuri, 11 martie 2015, 12:26)

    Daniels22026 [utilizator]

    Putin are nevoie de un incident cu fortele NATO. Un avion rusesc doborit de NATO sau invers. Cam asta ar fi solutia foarte utila propagandei rusesti. Ar aduce un fior de entuziasm tuturor dementilor iubitori de agresiuni.
  • -3 (11 voturi)    
    Da, si ce? (Miercuri, 11 martie 2015, 12:30)

    Gustav666 [utilizator]

    E un raspuns pe masura la menevrele americane in Marea Neagra. Cel putin, rusii sunt la ei acasa.
    • +2 (4 voturi)    
      ! (Miercuri, 11 martie 2015, 14:08)

      tudorr [utilizator] i-a raspuns lui Gustav666

      Bine boss!!! Si ucrainienii erau tot la ei acasa, in tara lor...erau!
      • 0 (8 voturi)    
        sa zica merci ca e numai atat (Miercuri, 11 martie 2015, 14:34)

        Gustav666 [utilizator] i-a raspuns lui tudorr

        Ucrainienii sunt la ei acasa intr-un teritoriu destul de restrans. In rest, Ucraina sovietica a fost construita cu japca pe spinarea polonezilor, ungurilor, romanilor si rusilor. Capisci?
        • +1 (5 voturi)    
          ... (Miercuri, 11 martie 2015, 14:47)

          tudorr [utilizator] i-a raspuns lui Gustav666

          Eu vorbesc despre tari suverane si de anul 2015, si tu vorbesti de raketi, rusi obositi, comunism si actiuni gen anii 1950...
        • -1 (3 voturi)    
          Ucraina sovietica a fost croita de rusi (Miercuri, 11 martie 2015, 16:09)

          AliKimiku [utilizator] i-a raspuns lui Gustav666

          adica de rusi,
          Nu Ucraina a invadat partea estica Poloniei in 39 USSR, nu Ucraina a luat Bugeacul de la Romania ci Imperiul Rus(nu imi aduc aminte sa se fi numit vreodata ruso-ucrainian) iar cat despre rusii din Ucraina as putea paria ca numarul lor nu e mai mare decat numarul ucrainienilor din Rusia.
          Apropo de rusi, tatarii din Crimeea si exterminarea lor iti spune ceva?
          • -1 (3 voturi)    
            Merci, acum am inteles (Miercuri, 11 martie 2015, 16:31)

            Gustav666 [utilizator] i-a raspuns lui AliKimiku

            Stalin era rus.
  • +2 (4 voturi)    
    si Ro nu pune sus ... (Miercuri, 11 martie 2015, 12:31)

    ..13 [utilizator]

    .. un avion - cat de mic - ca sa supravegheze pe cele rusesti???

    Just curiosity....

    ... Si din dragoste fata de ... - guessing is encouraged!
  • +1 (5 voturi)    
    Sevastopol (Miercuri, 11 martie 2015, 13:49)

    nimrod [utilizator]

    Ruşii chiar cred că va mai fi vreun război al Crimeei, cu debarcări, Balaclava şi alte alea ? Chiar nu se gândesc că NATO le poate pune pur şi simplu un baraj de mine magnetice de la nord la sud şi adio ameninţare?
    • 0 (6 voturi)    
      bravo (Miercuri, 11 martie 2015, 14:36)

      Gustav666 [utilizator] i-a raspuns lui nimrod

      Te poti intoarce la Counter Strike. Au si mine magnetice pe acolo?
      • -1 (3 voturi)    
        Counter Strike (Miercuri, 11 martie 2015, 14:51)

        nimrod [utilizator] i-a raspuns lui Gustav666

        Gustav... si mai cum?
        • +1 (1 vot)    
          ivanov (Miercuri, 11 martie 2015, 14:48)

          Manes [utilizator] i-a raspuns lui nimrod

          .
        • 0 (4 voturi)    
          Gustav... (Miercuri, 11 martie 2015, 15:03)

          Gustav666 [utilizator] i-a raspuns lui nimrod

          presedintele Norvegiei. E bine?
          • 0 (2 voturi)    
            Norvegia (Miercuri, 11 martie 2015, 15:15)

            nimrod [utilizator] i-a raspuns lui Gustav666

            :) Ce mică e lumea. Tocmai mă pregătesc de o săptămână de vacanţă la Oslo and Co.
            Ce zici de-o bere la umbra palatului regal şi de o discuţie lejeră despre cum i-au scufundat norvegienii cuirasatele lui Hitler cu nişte tunuri de pe timpul lui Napoleon I?