Vladimir Putin l-a decorat pe liderul cecen Ramzan Kadirov

de R.M.     HotNews.ro
Luni, 9 martie 2015, 13:25 Actualitate | Internaţional


Presedintele rus Vladimir Putin l-a decorat cu Medalia de Onoare pe liderul cecen Ramzan Kadirov, anunta luni agentia Interfax.

Acesta a fost decorat pentru "realizari deosebite" si "multi ani de munca cinstita".

Anuntul vine la o zi dupa arestarea cecenului Zaur Dadaev, care a recunoscut ca este implicat in asasinarea opozantului Boris Nemtov.

Ramzan Kadirov afirmase duminica seara ca Zaur Dadaev este un barbat "extrem de credinios" care a fost socat de caricaturile din revista Charlie Hebdo cu Profetul Mohammed.

"Toti cei care il cunosc pe Zaur Dadaev confirma ca este extrem de credincios si ca a fost, ca toti musulmanii, socat de activitatile revistei Charlie si de comentariile venite in sprijinul publicarii acelor caricaturi", a scris Kadirov pe contul sau de Instagram.

Kadirov a confirmat de asemenea ca Dadaev, unul dintre cei cinci suspecti retinuti pentru asasinatul din 27 februarie al lui Nemtov, fusese embru al politiei cecene si fusese decorat pentru curaj.






Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















5020 vizualizari

  • +9 (13 voturi)    
    In other news, (Luni, 9 martie 2015, 13:34)

    emil bobu [utilizator]

    Nikita Hrusciov l-a decorat pe Fidel Castro.
    • +11 (13 voturi)    
      deci de azi inainte pregatiti-va de mestecat (Luni, 9 martie 2015, 13:47)

      rov [utilizator] i-a raspuns lui emil bobu

      rahaturi emise de partidul bolsevic...
  • +13 (17 voturi)    
    Comment sters de user (Luni, 9 martie 2015, 13:42)

    Lok [anonim]

  • +11 (15 voturi)    
    Toti confirma (Luni, 9 martie 2015, 13:43)

    Daniels22026 [utilizator]

    Toti confirma.

    Numai Nemtov nu. El nu mai confirma nimic. Fuse opozant in Rusia. Dar nu pentru mult timp.
  • +11 (15 voturi)    
    Pentru moartea lui Nemțov. (Luni, 9 martie 2015, 13:45)

    vali47 [utilizator]

    Vă spun și care va fi rezultatul anchetei.Cecenul mort va fi vinovat de împușcare și cei din mașină vor fi condamnați cu suspendare.Se va constata că numai erau împreună cu împușcatul,dar nu știau ce se întâmplă.Iar împușcatul sinucigaș trebuia să moară că sa deconspirat.
  • +12 (16 voturi)    
    Adica (Luni, 9 martie 2015, 13:47)

    JustinCase [utilizator]

    Pe sluga lui credincioasa. Pentru merite deosebite in slugarnicie.
  • +10 (12 voturi)    
    ... (Luni, 9 martie 2015, 13:52)

    tirolez [utilizator]

    Ce delicat din partea lui ca nu i-a acuzat pe americani.
  • +13 (15 voturi)    
    ca minerii nostri... (Luni, 9 martie 2015, 14:33)

    T34 [anonim]

    Dupa cum vaz, cecenii s-au transformat intr-un fel de mineri romani din 1990, Putin in Iliescu, iar acel Kadirov in Miron Cozma... De cate ori puterea are nevoie sa mai omoare pe cineva ori sa atace vreun partid politic, apare "forta democratica" a cecenilor :)
  • +11 (11 voturi)    
    cica... (Luni, 9 martie 2015, 15:04)

    ..13 [utilizator]

    Aia rai care l-au omorat pe Nemtov cica erau ceceni - ce de coincidente omule....
  • +4 (4 voturi)    
    Titlu eronat! (Luni, 9 martie 2015, 19:53)

    Stefan Michiu [anonim]

    Titlu eronat!Nu liderul cecen, ci criminalul cecen!Nu l-a ales nimeni-pardon, cu exceptia lui Putin-singurul presedinte cecen ales democratic a fost Ahmed Mashadov, asasinat de Putin, casa proprie fiind demolata,sa nu mai ramana nimic dei amintirea lui!Cat despre decorare, mi se pare normal sa se decoreze criminalii intre ei!