Coreea de Nord ameninta Statele Unite cu un "razboi nemilos", posibil nuclear

de Alina Neagu     HotNews.ro
Vineri, 27 februarie 2015, 21:27 Actualitate | Internaţional


Regimul din Coreea de Nord ameninta Statele Unite cu un "razboi sacru nemilos", posibil de tip nuclear, in contextul unui exercitiu militar americano - sud-coreean. "Armele nucleare nu sunt monopolul Statelor Unite", avertizeaza Rodong Sinmun, publicatia Partidului Comunist nord-coreean, potrivit agentiei oficiale KCNA, anunta Mediafax.

"Statele Unite se inseala crezand ca teritoriul continental american este in siguranta", adauga publicatia nord-coreeana.

"Coreea de Nord va purta un razboi sacru nemilos impotriva Statelor Unite, dat fiind ca Washingtonul a ales confruntarea", subliniaza Rodong Sinmun.

Amenintarile regimului Kim Jong-un intervin in contextul in care Coreea de Sud si Statele Unite vor efectua exercitii navale implicand zece nave sud-coreene, un distrugator american si elicoptere de tip Sea Hawk.






Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















5227 vizualizari

  • +17 (23 voturi)    
    Comentariu sters de utilizator (Vineri, 27 februarie 2015, 21:32)

    [anonim]

    • +2 (12 voturi)    
      Putin vine din Servicii și știe bine ce face (Vineri, 27 februarie 2015, 21:46)

      visio [utilizator] i-a raspuns lui

      Nu e prost deloc, și nu trebuie să considerăm că are crize de nervi. Efectiv, Putin nu are de ce să fie nervos. Nu are motive.
      Cât despre nord-correni...ăștia îmi amintesc de Voiculescu și Latrina 3! Au creierul spălat! Norocul lor este că au vecini, altfel ar fi fost ușor de exterminat!
      • +24 (26 voturi)    
        Ba e prost (Vineri, 27 februarie 2015, 22:09)

        Daniels22026 [utilizator] i-a raspuns lui visio

        Putin s-a inconjurat demult de oameni care ii dau dreptate si a pierdut contactul cu realitatea.

        Gindeste-te cit de prost e Putin:

        - Ucraina era sub influenta Rusiei. Acum Ucraina a devenit dusmanul de moarte al Rusiei.

        - Europa de est nu era inarmata, conform intelegerii dintre NATO si Rusia. Acum Europa de est se va inarma pina in dinti, de teama Rusiei.

        - Rusia era partenerul special al UE si NATO, tratat cu respect Acum a devenit oficial inamicul intregi lumi civilizate.
      • +15 (15 voturi)    
        Comentariu sters de utilizator (Vineri, 27 februarie 2015, 22:14)

        [anonim] i-a raspuns lui visio

  • +20 (20 voturi)    
    Iar... (Vineri, 27 februarie 2015, 21:32)

    Soljenitin [utilizator]

    Iar a fumat asta ciupercile in loc sa le manance...
  • +18 (18 voturi)    
    LOL (Vineri, 27 februarie 2015, 21:41)

    CititorulComentator [utilizator]

    Pe astia ii apuca cam o data la 2 ani :)
  • -23 (23 voturi)    
    i-si permit (Vineri, 27 februarie 2015, 22:24)

    demaGOCU [utilizator]

    O tara muntoasa de 22 milioane de locuitori tine in sah Imperiul Raului, bravo lor!
    • +19 (19 voturi)    
      Dar de ce ? (Vineri, 27 februarie 2015, 22:38)

      adrian88000 [utilizator] i-a raspuns lui demaGOCU

      " i-si "?
      Eu imi ,tu iti, el isi ,noi ne, voi va, ei isi.
      Daca il iubesti pe corean nu e nevoie sa schingiuiesti si limba romana sa ne arati cam care este valoarea ta !
    • +11 (11 voturi)    
      nu vrei tu (Vineri, 27 februarie 2015, 23:47)

      Adrian_1234 [utilizator] i-a raspuns lui demaGOCU

      sa te duci in imperiul binelui ?
      promit solemn sa iti iau eu biletul dus .. si la famelie daca ai ...
      Au mai fost destepti de-astia si din SUA prin anii 30-40 care s-au dus in URSS ca e marfa. Au sfarsit in siberia ca ...
    • +5 (5 voturi)    
      Dar chiar nu_ai. N-ai de unde... (Sâmbătă, 28 februarie 2015, 3:15)

      Alius [utilizator] i-a raspuns lui demaGOCU

      Mai da' nu gasiti si voi unii care sa tina in sah Imperiul Raului, dar sa fie si imperiul Binelui la ei acasa?
    • +4 (4 voturi)    
      wow! (Sâmbătă, 28 februarie 2015, 11:35)

      Enofereus [utilizator] i-a raspuns lui demaGOCU

      m-ai dat gata! poate vrei sa zici o tara infometata de 22 milioane. Si lasa-ma sa ghicesc, Kim Jong-Un este cel mai iubit fiu al tarii care lupta cu fortele malefice burghezo-mosieresti?