Explozie langa o moschee in Franta

de Red. Stiri     HotNews.ro
Joi, 8 ianuarie 2015, 10:53 Actualitate | Internaţional


Villefranche sur Saone
Foto: Google Maps
O explozie a avut loc joi dimineata langa o moschee din orasul francez Villefranche-sur-Saône (Rhône), transmite 20minutes.fr. Nu exista victime, dar vitrina unui restaurant din apropiere a fost spulberata.

Pana la acest moment nu exista informatii despre cauzele exploziei, dar ziarul local Le Progres scrie ca pista unei scurgeri de gaze este exclusa in acest moment.

"Ma tem ca explozia sa nu fie legata de atentatul de la Charlie Hebdo", a declarat primarul localitatii, citat de Le Progres.

















17445 vizualizari

  • +6 (6 voturi)    
    Incepe razboiul (Joi, 8 ianuarie 2015, 10:57)

    geovaly [utilizator]

    Si uite asa incet incet incepe un nou tip de razboi...
  • +7 (7 voturi)    
    Musulmani (Joi, 8 ianuarie 2015, 11:00)

    Hell [utilizator]

    Cand semeni vant pana la urma incepi sa culegi furtuna!
  • +10 (12 voturi)    
    Restaurant langa moschee (Joi, 8 ianuarie 2015, 12:00)

    smc [utilizator]

    Orice se afla langa o moschee, pentru ca moscheile sunt peste tot, in Europa de Vest.

    Bravo, mocofanilor, convertiti-va la islam.

    Situatia este deja disperata, nu mai exista scuze, nu mai exista decat lupta. Timpul trece in defavoarea civilizatiei.

    Problema este ca, si daca va iesi extrema dreapta la alegeri, nu vor rezolva. Chiar si lor le este frica sa ia masurile radicale care se impun.

    Asistam la caderea Europei.
    • -3 (11 voturi)    
      Ne-o meritam (Joi, 8 ianuarie 2015, 12:35)

      Mircea Marinescu [utilizator] i-a raspuns lui smc

      ... am stiut sa ne taiem craca de sub picioare.
      In ultima vreme, am facut jocul perfect impotriva bisericilor crestine.

      Noi nu stim altceva in afara de "BOR sunt hoti" si "catolicii sunt pedofili".
      Desigur, noi, personal suntem Maica Tereza.

      Vrem, nu vrem, crestinismul acesta asa "pacatos" cum este, e de 1000 ori mai de preferat decat islamul radical.

      Daca nu vom sti sa ne aparam valorile crestine (asa cum au facut-o intaintasii nostri), Europa va deveni in 100-200 ani majoritar islamica, iar fetele noastre vor purta cearceaf.

      Singura solutie pe care o intrevad (desi foarte radicala) este scoaterea in afara legii a islamismului in Europa.
      • +3 (5 voturi)    
        "am facut jocul perfect impotriva bisericilor"?!? (Joi, 8 ianuarie 2015, 13:09)

        ChildoftheGrave [utilizator] i-a raspuns lui Mircea Marinescu

        Dar ce-ar fi sa eliminam orice influenta a oricarui tip de biserica - crestina, musulmana sau iudaica - din Stat?!

        "Daca nu vom sti sa ne aparam valorile crestine" - care valori crestine? Aia in care femeia este sclava barbatului venit seara de seara beat mort acasa, numa' buna de incasat palme, cum se intampla predominant in mediul rural in Rromanica?!?

        NU EXISTA valori crestine. Exista doar valori UMANE.
        A fi OM nu presupune a fi crestin.

        "Singura solutie pe care o intrevad (desi foarte radicala) este scoaterea in afara legii a islamismului in Europa" - corect, alaturi de orice alta religie
      • 0 (2 voturi)    
        Doamne fereste... (Joi, 8 ianuarie 2015, 13:14)

        rooster [utilizator] i-a raspuns lui Mircea Marinescu

        ....tu ai idee ce e ala islamism? Poti face o distinctie intre islamism si terorism?
        • +2 (2 voturi)    
          Nu (Joi, 8 ianuarie 2015, 15:44)

          HChifteluta [utilizator] i-a raspuns lui rooster

          Nu cred ca exista diferenta. In toate religiile exista derapaje morale si de natura agnostica, dar numai in islamism exista jihad, mahomed, si crime in numele lui allah, Conceptul islamismului este ca toata lumea in afara de ei este necredincioasa, iar omorarea unui necredincios inseamna o treapta spre raiul lor. Oricum, ei sunt in evul mediu crestin acum, ca si comportament si civilizatie. Din punct de vedere al meu, omenirea n-are nimic de pierdut daca nu ar mai exista islamici.
      • +1 (3 voturi)    
        Gandeste-te mai bine (Joi, 8 ianuarie 2015, 13:14)

        geovaly [utilizator] i-a raspuns lui Mircea Marinescu

        Te rog sa te documentezi mai bine. Citeste despre cruciade sau inchizitie. Daca ar fi fost camere de filmat pe vremea aceea ai fi ramas socat de cruzimea bisericii in acele timpuri.

        La musulmani se petrece acum ceea ce la crestini s-a petrecut acum cateva sute sau mii de ani in urma.
      • 0 (6 voturi)    
        omule... (Joi, 8 ianuarie 2015, 13:55)

        liviu_ [utilizator] i-a raspuns lui Mircea Marinescu

        bor sunt hoti...
        maica tereza a fost (ca tot ai adus vorba) o dementa

        daca era puternica biserica ce facea?! ii ardeam pe rug?! sa fim seriosi!

        aletrnativa la religie nu este alta religie, ci lipsa religiei
  • +5 (5 voturi)    
    E timpul pentru curatenie (Joi, 8 ianuarie 2015, 12:13)

    Trojan.H [utilizator]

    Daca nu se poate face cu vorba buna se va face cu grenada. La asta, noi europenii, suntem experti.