Fiul miliardarului Viorel Micula a anuntat pe Facebook ca angajatii tatalui sau nu vor obtine o marire de salariu: isi cumpara un Bugatti - Daily Mai

de Mircea Barzoi     HotNews.ro
Miercuri, 7 ianuarie 2015, 0:26 Actualitate | Internaţional


Fiul adolescent al unui om de afaceri roman a anuntat angajatii tatului sau ca nu vor primi nimic din cele 82 milioane de euro castigate de familia sa in instanta, pentru ca el intentioneaza sa-si cumpere o masina Bugatti, informeaza Daily Mail.

Victor Micula, in varsta de 18 ani, care a folosit elicopterul pentru a se intoarce la scoala, in Oradea, pentru a se putea trezi mai tarziu, a postat pe Facebook: "Salariile nu vor creste. Primesc un Bugatti", dupa ce a aflat vestea de la tribunal. Avocatii familiei au reusit sa obtina in instanta 82 de milioane de euro de la statul roman.

Vestea i-a dezamagit pe salariatii companiilor si pe familiile acestora - aproximativ 28.000 de persoane, care sperau la majorari ale veniturilor dupa victoria in instanta.

Cu toate acestea tatal lui Victor, Viorel Micula, a incercat sa repare greseala fiului sau declarand ca banii castigati trebuiau recuperati anul trecut si ca sunt destinati investitiilor, nu maririlor salariale.






Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















8768 vizualizari

  • +4 (14 voturi)    
    Mizerabili. (Miercuri, 7 ianuarie 2015, 1:15)

    Redactia HotNews [utilizator]

    Ei decid ce fac cu banii lor (probabil ai lor), dar tot raman niste gunoaie capitaliste.
    • +15 (15 voturi)    
      Aia sunt "gunoaie capitaliste"? (Miercuri, 7 ianuarie 2015, 1:21)

      Alius [utilizator] i-a raspuns lui Redactia HotNews

      De ce "capitaliste"? Toti comunistii sunt acum capitalisti. Hai s-o lasam pe-asta cu "capitaliste" si sa ne oprim la "gunoaie'.
    • 0 (0 voturi)    
      niste interfete jalnice (Vineri, 3 martie 2017, 17:24)

      NurosuNurosu [anonim] i-a raspuns lui Redactia HotNews

      Niste interfete jalnice caratoare de valize...
  • +10 (10 voturi)    
    Izvorul minunilor via Daily Mail (Miercuri, 7 ianuarie 2015, 1:17)

    Clop [utilizator]

    Pai, parintii nu au cum sa-i cumpere niste neuroni in plus, baiatul e varza. Stirea la fel. Un Bugatti costa in jur de $2,250,000.

    Salariatii - 28.000 de persoane, sa faca un sindicat si sa lupte pentru drepturile lor salariale cu fratii-patroni.
    • 0 (2 voturi)    
      n-au voie! (Miercuri, 7 ianuarie 2015, 4:39)

      Codruta N [utilizator] i-a raspuns lui Clop

      Din 1993 au incercat sa isi faca un sindicat! NU au voie! :(
  • +6 (6 voturi)    
    boicot (Miercuri, 7 ianuarie 2015, 10:14)

    GabrielDeaconu [anonim]

    In ziua de azi orice idiot de genul astuia poate fi pus cu botul pe labe. Un simplu indemn la boicotarea produselor Micula in mediul online si suficienti insi care sa adere la chestia asta, il pot convinge pe tata boului ca a crescut un bou. Nu va fi nici o paguba daca toate mizeriile produse de intreprinderile Micula vor disparea de pe piata. Toti cei care lucreaza la intreprinderile respective isi vor gasi de lucru la concurenta care se va grabi sa ocupe locul liber ramas. Putina mobilizare si spirit civic, ce naiba !!! Noi nu avem nevoie de fratii Micula, ei fara noi devin niste saraci. La lupta !!
    • 0 (0 voturi)    
      cred ca le ceri prea mult... (Miercuri, 7 ianuarie 2015, 13:06)

      21unas [utilizator] i-a raspuns lui GabrielDeaconu

      oamenii nu sunt in stare sa se organizeze pentru un sindicat
      asteapta sa lupte altcineva pentru ei, ca tot romanul
      • +2 (2 voturi)    
        nu e chiar asa de greu (Miercuri, 7 ianuarie 2015, 13:35)

        GabrielDeaconu [anonim] i-a raspuns lui 21unas

        Da, ma rog, ideea este ca e si pacat cu acest instrument formidabil care este internetul si retelele de socializare sa nu constientizam puterea pe care o avem asupra acestor insi. Nici macar nu trebuie sa iesi la manifestatie, trebuie doar sa share-uesti mai departe boicotul si-ti garantez ca va reactiona, altfel ar fi un bou. Si nu cred ca e un bou, ma refer la tata Micula. Cat despre vitelul Micula, da-l naibii, dupa ce o sa se duca tacsu, o sa faca praf si pulbere tot, asa ca sa auzim numai de bine.