VIDEO O pisica a salvat un copil de atacul unui caine

de R.M.     HotNews.ro
Joi, 15 mai 2014, 12:44 Actualitate | Internaţional


O pisica a salvat un copil dupa ce acesta a fost atacat si muscat de un caine, scrie BBC News.

Un copil se plimba cu bicicleta in curtea din fata casei familiei, in momentul in care cainele vecinului a scapat din curtea din spate si a atacat copilul.

Dupa ce l-a muscat de picior, cainele a incercat sa tarasca baiatul. In acel moment, a intervenit pisica familiei copilului, care a atacat cainele, reusind sa-l alunge. Evenimentul a avut loc in California.







Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.















.*.


16047 vizualizari

  • +21 (25 voturi)    
    :) (Joi, 15 mai 2014, 12:54)

    Soljenitin [utilizator]

    Sigur copilul avea suflet rau. Sau furase bicicleta si cainele l-a pedepsit in numele legii. Hai, cainofili, sariti cu ineptiile.
    • +4 (14 voturi)    
      nu .. a fost provocat ! (Joi, 15 mai 2014, 13:22)

      adrian8 [utilizator] i-a raspuns lui Soljenitin

      ;)
      • +13 (17 voturi)    
        Poate a zis copilul ceva, a vorbit urat (Joi, 15 mai 2014, 13:42)

        dottore [utilizator] i-a raspuns lui adrian8

        Sa se faca o ancheta.
        • -5 (7 voturi)    
          poate a injurat .. (Joi, 15 mai 2014, 15:29)

          adrian8 [utilizator] i-a raspuns lui dottore

          :)
      • +3 (3 voturi)    
        ce (Joi, 15 mai 2014, 16:29)

        baronul stanganbuch [utilizator] i-a raspuns lui adrian8

        lumpenule, ti-a dat voie morpescu sa fii anti ciini?
    • +10 (12 voturi)    
      .... (Joi, 15 mai 2014, 14:48)

      un oarecare [utilizator] i-a raspuns lui Soljenitin

      sau poate copilul mirosea a bautura....
      cainii simt betivii .....

      (da....am auzit-o si pe asta)
  • +23 (25 voturi)    
    conform opticii "tre-labute" (Joi, 15 mai 2014, 13:01)

    Nicolae Kidman [utilizator]

    - era vorba despre un copil rau
    - copilul n-avea ce sa se joace pe strada
    - bunica ce pazea?
    - stapanul pisicii ar trebui amendat
    • +16 (20 voturi)    
      Da' chiar (Joi, 15 mai 2014, 13:15)

      Soljenitin [utilizator] i-a raspuns lui Nicolae Kidman

      Ce cauta copilul pe strada? De ce exista pisici? De fapt, ce cauta omenirea pe Terra, cand ar trebui sa existe numai caini?
      • -4 (10 voturi)    
        pisica e vinovata ... (Joi, 15 mai 2014, 15:30)

        adrian8 [utilizator] i-a raspuns lui Soljenitin

        a intaratat cainele , si parsiveste s-a ascuns de camera de filmat , apoi a venit ca sa para eroina !

        deci sa eradicam pisicile !
        • +3 (3 voturi)    
          soarta... (Joi, 15 mai 2014, 20:19)

          taicapareza [utilizator] i-a raspuns lui adrian8

          ce inseamna sa iei minus la comentarii numai datorita nick-ului :)
    • +11 (11 voturi)    
      si evident pisica (Joi, 15 mai 2014, 14:49)

      un oarecare [utilizator] i-a raspuns lui Nicolae Kidman

      trebuie eutanasiata!
      chiar daca are 4 picioare. miauna... si se stie ca pisica e dracu!
  • -6 (10 voturi)    
    pocaiti-va! (Joi, 15 mai 2014, 13:30)

    Bazil.the.3rd [utilizator]

    Copil necredincios...
  • 0 (2 voturi)    
    cats rule:) (Joi, 15 mai 2014, 14:00)

    dandra [utilizator]

    https://www.youtube.com/watch?v=YKT3yopL5gk
    • +2 (4 voturi)    
      :))) (Joi, 15 mai 2014, 15:41)

      Soljenitin [utilizator] i-a raspuns lui dandra

      WTF?! S-a ticnit matza! :)))
  • +12 (12 voturi)    
    matzul cel viteaz! (Joi, 15 mai 2014, 14:25)

    OliviaNanescu [anonim]

    Pisicile nu mai sunt cele de altadata! S-au emancipat si ele, nu mai le e frica de caini ca "pe vremuri", sunt aproape egale. Am si eu un motan care "pazeste" casa, fara sa-i fi cerut nimeni asta...
  • +11 (11 voturi)    
    ce tare! (Joi, 15 mai 2014, 14:32)

    akillies [utilizator]

    inca un motiv sa imi iau animal de companie o pisica...
  • 0 (0 voturi)    
    Original (?) (Joi, 15 mai 2014, 16:56)

    Dan D. [utilizator]

    Se pare ca asta ar fi originalul si explica ce s-a mai intimplat in descriere.

    https://www.youtube.com/watch?v=C-Opm9b2WDk