Dmitri Medvedev ameninta R.Moldova cu sanctiuni economice, dupa ce autoritatile de la Chisinau au perchezitionat avionul lui Rogozin

de V.M.     HotNews.ro
Luni, 12 mai 2014, 21:38 Actualitate | Internaţional


Premierul Rusiei, Dmitri Medvedev, avertizeaza Republica Moldova cu sanctiuni economice pentru ca autoritatile de la Chisinau au perchezitionat avionul vicepremierului rus Dmitri Rogozin, informeaza agentia rusa Itar-Tass, citata de Mediafax.

In cursul unei intrevederi cu oficiali guvernamentali, Dmitri Medvedev a declarat ca Rusia ar putea tine cont de acest incident "in cadrul cooperarii economice" cu Republica Moldova.

Ministerul de Externe de la Chisinau a anuntat, sambata, ca autoritatile moldovene au confiscat cutii continand "liste cu semnaturi pentru recunoasterea Transnistriei" pe care oficialii rusi care s-au aflat la Tiraspol intentionau sa le transporte la Moscova.

La randul sau, vicepremierul rus Dmitri Rogozin a afirmat ca a adus la Moscova petitii adresate Rusiei pentru recunoasterea regiunii separatiste Transnistria.






Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.















.*.


5479 vizualizari

  • +12 (14 voturi)    
    mda... (Luni, 12 mai 2014, 21:53)

    floryncd [utilizator]

    Vai si amar, cine se cred rusii pe fata pamantului...
    Ne-au distrus tara: au anexat 50000 de kmp (o suprafata mai mare ca Olanda sau Slovacia !) au adus comunismul, au otravit mintile oamenilor cu idealul fals egalitarist si acum vor sa distruga si ce a mai ramas din romanismul dintre Prut si Nistru!!!

    O Romanie normala, de la Nistru pana la Tisa, fara ideologia comunista si fara distrugerile si anexarile din al doilea razboi mondial ar fi fost acum intre primele 5 tari din Europa si prima din zona, cu mult inaintea Bulgariei, Serbiei, Greciei, Ucrainei, Austriei, Turciei, Cehiei si chiar Poloniei...
    Am fi avut cea mai frumoasa tara si cea mai faimoasa cultura, Eliade, Cioran, Ionescu ar fi ramas in Romania...

    Sunt convins ca Dumnezeu nu ii va lasa pe rusi sa ii domine pe ceilalti oameni, asa cum s-a intamplat si cu
    romanii, turcii, germanii care au incercat sa fie stapanii altor popoare!

    Blestem pe capul fiecarui rus care viseaza la cucerirea altor oameni , de alta limba si nationalitate!

    Dumnezeu sa ocroteas
  • +12 (12 voturi)    
    Mare putere. (Luni, 12 mai 2014, 21:58)

    Non.e [utilizator]

    Se întâmplă ceva în lume.
    Pe vremuri, rușii se luptau cu turcii, cu Napoleon, cu Hitler, sau cu americanii.
    Astăzi, se iau la trântă cu moldovenii, cu estonienii, cecenii ori cu Pussy Riot..
  • +7 (7 voturi)    
    Se vede ca (Luni, 12 mai 2014, 21:58)

    Kepler [utilizator]

    o contrabanda de liste de semnaturi facuta de Rogozin si cei care il insoteau. Din acest punct de vedere, R. Moldova a actionat f bine. Nu am nici o indoiala ca Rusia ar fi facut la fel.
  • +2 (2 voturi)    
    Cocalari fac la fel (Luni, 12 mai 2014, 22:06)

    UnOarecare [utilizator]

    mai ales cand sunt in gasca...asta e catelusul lui Putin, oua la el cate la Sarbu :)
  • +2 (2 voturi)    
    Pfaoleo! (Luni, 12 mai 2014, 22:20)

    cititoare [utilizator]

    Hai sa ne intrecem in sanctiuni economice, care pe care!!
  • +15 (15 voturi)    
    zat (Luni, 12 mai 2014, 22:20)

    Soljenitin [utilizator]

    orice tara are dreptul de a perchezitiona orice doreste, martafoi bolsevici! iesi acasa, medvedec!
  • +3 (3 voturi)    
    data viitoare (Luni, 12 mai 2014, 22:25)

    sebagain [utilizator]

    ramaneti putin dl. moldovev
  • +1 (1 vot)    
    mai frate! dar de ce nu ii aresteaza (Luni, 12 mai 2014, 22:32)

    sabo [utilizator]

    ca daca era gadafi era retinut ..assad..si altii
    pe drept sau nu! sa ii retina si pe astia! ..
    sa vada si ei cum e sa fii la mititica!
  • +17 (17 voturi)    
    Rusii turbeaza (Luni, 12 mai 2014, 22:36)

    Daniels22026 [utilizator]

    Moldova nu se mai teme de Moscova. Orgoliul rusesc a ramas fara aer.
  • +10 (10 voturi)    
    Rusilor va deranjeza legea ?,ordinea ??? (Marţi, 13 mai 2014, 0:50)

    andreesanu [utilizator]

    Basarabenii au dovedit ca au demnitate ,onoare si nu mai vor sa fie calcati in picioare.
    Dle Medvedev cind mergi intr-o tara ca musafir nu -i rastorni nici masa nici casa ,nici ordinea fireasca.
  • +2 (2 voturi)    
    Derbedeii inculti si betivi ai lui Putler (Marţi, 13 mai 2014, 11:54)

    MenInBlack [utilizator]

    Ati demonstrat inca o data cine sunteti: retrograzi, primitivi, inculti, pe scurt derbedei gata de scandal, viol, omor (ceea ce faceti acum in Ucraina, ceea ce ati facut in '90 in Moldova si in propriul vostru imperiu, ucigand zeci de milioane de conationali).
    Ati fost, sunteti si veti fi dusmani ai tuturor vecinilor vostri.
    La fel ca si nazismul, bazat pe ura, nici imperiul vostru putinesc nu are nici o sansa de viitor, indiferent cate razboaie si tari distruse veti pune la panoplia urii.
    tot ce inseamna ura si rapt, nu are viitor. Voi tocmai construiti viitorul Rusie, care e doar unul : dezmembrarea, anarhia, distrugerea tarii voastre...
    Sunteti si ramaneti doar animale de prada, demni de dispret total, asta cred eu despre voi, bolsevicilor !