Criza din Ucraina: UE a convenit extinderea sanctiunilor impotriva Rusiei

de V.M.     HotNews.ro
Luni, 14 aprilie 2014, 20:50 Actualitate | Internaţional


Ministrii de Externe ai Uniunii Europene au cazut de acord, luni, sa extinda sanctiunile impotriva Rusiei, in urma actiunilor acesteia in Ucraina, prin adaugarea mai multor persoane pe lista celor vizate de blocarea conturilor si interzicerea vizelor, a anuntat seful diplomatiei britanice, William Hague, citat de Reuters.

"Am cazut de acord intre ministrii de externe sa extindem sactiunile... si sa adaugam si alte nume pe lista celor supusi sanctiunilor", le-a declarat Hague jurnalistilor, dupa reuniunea avuta la Luxemburg.

UE a luat doar o decizie de principiu privind extinderea listei. Va urma acum "o munca rapida si importanta cu privire la numarul si numele exacte" ale celor care vor fi adaugati pe lista, a spus Hague.






Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.


















3413 vizualizari

  • +4 (8 voturi)    
    Da (Luni, 14 aprilie 2014, 21:03)

    Soljenitin [utilizator]

    Da si le vor fi marite si comisioanele.
  • +8 (16 voturi)    
    "sancţiuni"... (Luni, 14 aprilie 2014, 21:15)

    AdiGostin1 [anonim]

    O să intre soldatu rus peste el în casă, o să-i siluiască nevasta, iar europeanu nostru chiar şi-atunci o să-l sancţioneze cu neacordarea vizei (!)
    • +1 (3 voturi)    
      Sanctiuni drastice (Marţi, 15 aprilie 2014, 10:52)

      Trojan.H [utilizator] i-a raspuns lui AdiGostin1

      Franta a anuntat in premiera ca daca Rusia va invada Ucraina vor fi sistate toate exporturile de coniac si sampanie catre regimul terorist de la Moscova.
      Deh, cu Occidentul nu te joci!
  • -5 (13 voturi)    
    William Hague? (Luni, 14 aprilie 2014, 21:26)

    Gustav666 [utilizator]

    N-ati putea sa ne spuneti mai bine ce zice Merkel?
    Ca la ora actuala Marea Britanie conteaza mai mult ca lacheu al USA.
    • -2 (4 voturi)    
      Așteptați (Luni, 14 aprilie 2014, 23:38)

      Non.e [utilizator] i-a raspuns lui Gustav666

      Doamna va posta un comentariu pe Hotnews cuprinzând rugămințile adresate „domnului” al cărui nume este sinonim, în limba română cu :
      bărbânță, (Transilv.):
      ghiob, pârlau, (prin Transilv.);
      șiroadă, (Transilv., Maram. și Mold.)
      toc. ( cu brânză.);
      cristelniță.
      • +5 (9 voturi)    
        ai vrut să zici ”șiștar” (=putină)? (Luni, 14 aprilie 2014, 23:59)

        zizin [utilizator] i-a raspuns lui Non.e

        LOL.

        Frau Angela tre' să aibe grijă să nu se dea în stambă cu Vladimir Vladimirovici nu doar pentru robinetul cu gaz rusesc (25% din necesarul de gaz al Germaniei), ci și pentru că boșii industriei germane (ex. VW, BMV, Mercedes, Siemens, etc.) care EXPORTĂ masiv în Rusia s-ar putea să se supere pe ea.... și... (apropo, cum se spune în nemțește la ”impeachment”?)
        • +1 (1 vot)    
          completare (Marţi, 15 aprilie 2014, 12:17)

          zizin [utilizator] i-a raspuns lui zizin

          FULL SCALE PANIC..... RUSSIA VS. EU AND CAR INDUSTRY:

          Mercedes: "If the situation in Ukraine gets complicated, and gas flow stopped, or prices raise, it will be a business tsunami"!

          Mark Gallagher, economical analyzer: "If the situation in Ukraine gets worse, 3 million jobs in car industry in the EU, is on the line"...
  • +4 (6 voturi)    
    pret unic la Gazul rusesc (Marţi, 15 aprilie 2014, 8:38)

    rov [utilizator]

    Negociat la nivel european, deoarece gazpromul nu este o societate comerciala, este un intrument de stat.
  • +5 (7 voturi)    
    Ah, bun (Marţi, 15 aprilie 2014, 9:39)

    Matrafirefox [utilizator]

    De ce puneti si cateaua lui Putin pe lista? E singura care mai lipseste. Fie declarati embargo, fie lasati vrajeala.
    • -1 (1 vot)    
      mai tarziu (Marţi, 15 aprilie 2014, 11:07)

      Point [utilizator] i-a raspuns lui Matrafirefox

      cu embargoul.si atunci doar pe vodca.pana nu le bate ivan in geam,astia nu au nici o treaba.chestia asta cred ca poate duce la disolutia UE.eu zic sa declaram dracu' razboi americanilor,dar mai repede.