Vladimir Putin si Angela Merkel au discutat la telefon. Kremlinul: Cei doi sunt multumiti cu trimiterea unei misiuni OSCE in Ucraina

de I.R.     HotNews.ro
Duminică, 23 martie 2014, 21:24 Actualitate | Internaţional


Presedintele rus Vladimir Putin si cancelarul german Angela Merkel au discutat la telefon duminica si si-au exprimat satisfactie cu privire la un acord pentru trimiterea unei misiuni a Organizatiei pentru Securitate si Cooperare in Europa (OSCE) in Ucraina, informeaza Kremlinul, potrivit Reuters.

"Situatia care a aparut dupa reunificarea Crimeei cu Federatia Rusa a fost discutata. Cat despre criza din Ucraina, ambele parti si-au exprimat satisfactia in legatura cu acordul asupra unui mandat pentru misiunea de monitorizare OSCE", se arata in comunicatul Kremlinului.

Rusia a cazut de acord, impreuna cu alte 56 de state membre OSCE, sa trimite o misiune de monitorizare de 6 luni in Ucraina, insa a afirmat ca aceasta nu are niciun mandat in Crimeea, anexata de Moscova in urma unui refendum denuntat de statele occidentale.








Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















2430 vizualizari

  • +3 (7 voturi)    
    Deja vestul consfinteste o agresiune (Duminică, 23 martie 2014, 21:43)

    UnOarecare [utilizator]

    Cam asa imi miroase mie
    :(
    • 0 (0 voturi)    
      atentie (Luni, 24 martie 2014, 4:59)

      fit [utilizator] i-a raspuns lui UnOarecare

      Nu e adevarat. Din OSCE face parte si Rusia. Organizația pentru Securitate și Cooperare în Europa (OSCE) este o organizație internațională pentru securitate. Se concentrează asupra prevenirii conflictelor, administrării crizelor și reconstrucției post-conflictuale. Este formata din 57 de țări participante.
  • +2 (6 voturi)    
    Pai ce treaba are Fhurtin cu restul Ucrainei? (Duminică, 23 martie 2014, 21:44)

    rov [utilizator]

    In Crimeea trebuia trimis OSCE, nu aici s-a produs o ocupatie ? Pe ucrainieni de acolo cine ii protejaza ?
    Iar pe de alta parte de unde atata multumire pe cei doi fosti aliati in WW2?
    • 0 (2 voturi)    
      Sa-i protejeze (Luni, 24 martie 2014, 0:33)

      Patton [utilizator] i-a raspuns lui rov

      Sa-i protejeze de cine?! Dreapta Radicala e pe Maidan, pe continent, nu-n Crimeea!
      • 0 (2 voturi)    
        in cap (Luni, 24 martie 2014, 4:54)

        fit [utilizator] i-a raspuns lui Patton

        Dreapta radicala e in capul tau. In Crimeea sunt "teroristi" rusi.
  • -3 (5 voturi)    
    Așa cum au prevăzut mulți. (Duminică, 23 martie 2014, 21:45)

    Non.e [utilizator]

    Satisfacție totală și reciprocă.
    Totuși informația vine, deocamdată, numai via Mockba. Berlinul nu a aflat de Hotnews?
  • +1 (5 voturi)    
    :D (Duminică, 23 martie 2014, 21:46)

    Nicolae Kidman [utilizator]

    Aştept cu nerăbdare comunicatul comun Merkel-Putin în care-şi vor exprima "satisfacţia" pentru alcătuirea unei comisii OSCE după "reunificarea Republicii Democrate Germane cu Federaţia Rusă".
  • -7 (9 voturi)    
    yankees, go home (Duminică, 23 martie 2014, 22:26)

    Gustav666 [utilizator]

    Aceasta este Solutia: OSCE in Ucraina, fara americani.
    • +4 (8 voturi)    
      Fugi de aici rusnacule (Duminică, 23 martie 2014, 23:01)

      UnOarecare [utilizator] i-a raspuns lui Gustav666

      nu-ti convin americani ca nu va lasa sa faceti ce samavolnici vreti?
      • 0 (2 voturi)    
        te-ai prins, inteligentule (Luni, 24 martie 2014, 0:12)

        Gustav666 [utilizator] i-a raspuns lui UnOarecare

        Nu-mi plac americanii asa cum s-au saturat si europenii sa mai primeasca ordine de la Washington.
        Si pentru ca sunt ingerul tau pazitor la disciplina gramatica, nu uita pe viitor sa mai adaugi cate un i la americani si samavolnici.
      • -1 (3 voturi)    
        Nu (Luni, 24 martie 2014, 0:34)

        Patton [utilizator] i-a raspuns lui UnOarecare

        Nu-mi convin americanii pentru ca fac ce vor ei si nici macar n-au bunul simt sa raspunda pentru asta! Capisci?
        • +1 (3 voturi)    
          follow the money (Luni, 24 martie 2014, 5:03)

          fit [utilizator] i-a raspuns lui Patton

          Nu va convin americanii pentru ca va convin rusii. Si va convin rusii pentru ca sunteti platiti de ei.