VIDEO NO COMMENT Imagini violente pe strazile Kievului: cum s-au vazut confruntarile din interiorul fiecarei tabere

de Victor Cozmei     HotNews.ro
Vineri, 21 februarie 2014, 15:01 Actualitate | Internaţional


Documentar - violentele din 18 februarie din Kiev
Foto: Liveleak
Pe 18 februarie, in urma cu trei zile, fortele speciale Berkut declansau o ofensiva impotriva protestatarilor Euromaidan care ocupau Piata Independentei din Kiev. Atunci s-au inregistrat primele victime si au urmat trei zile consecutive de violente fara precedent pentru Ucraina, violente in care s-a tras cu munitie de razboi in protestatari in plina strada si care au dus la zeci de morti. Trei jurnalisti au realizat un documentar cu imagini tulburatoare surprinse in prima zi a confruntarilor din capitala Ucrainei.

Realizatorii documentarului:

Oleksandr Techynskyi
Aleksey Solodunov
Dmitriy Stoykob

VIDEO LINK http://www.liveleak.com/view?i=58b_1392877307









Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















9124 vizualizari

  • +2 (8 voturi)    
    Deci ... (Vineri, 21 februarie 2014, 15:30)

    JestersTear [utilizator]

    ... au existat si printre manifestanti persoane care au executat foc catre fortele de ordine. Acum inteleg de ce fortele de ordine au scos de la naftalina lunetistii si AKM-urile.

    Si de fapt nimeni nu stie care parte a bagat prima glontul pe teava. Apoi au inceput sa traga "ca mexicanii" cu rezultatele stiute in orice revolutie.
    • +13 (13 voturi)    
      e posibil (Vineri, 21 februarie 2014, 15:53)

      dum_i [utilizator] i-a raspuns lui JestersTear

      E foarte posibil ca nici protestatarii si nici politia sa fi tras primii...

      'teroristii din 89' stiu bine de ce..
  • -8 (12 voturi)    
    exercițiu de imaginație (Vineri, 21 februarie 2014, 16:13)

    Mazeta [utilizator]

    Ce s-ar întâmpla în SUA, templul democrației, dacă niște protestatari ar trage cu pistoalele în forțele de ordine? Oare ar fi invitați la negocieri?
  • +5 (7 voturi)    
    Comentariu sters de utilizator (Vineri, 21 februarie 2014, 16:21)

    [anonim]

  • +5 (5 voturi)    
    bravo ukrainienilor (Vineri, 21 februarie 2014, 16:24)

    nash pandelica [utilizator]

    au inteles exact cum sta treaba cu comunistii, n'au inghitit gogoasa si'au ramas pe maidan.
    poate ca si'au amintit de lovirutia noastra, de felul cum au fost pacaliti romanii de ilici si popo'ul rus, care lineste-au adus.
    pe noi ne'au linistit bine, mamaliga nu numai ca s'a racit, dar a prins si mult mucegai....

    sper sa nu cedeze, sa nu paraseasca lupta impotriva comunistilor olimpici ai lui ianukovici si putina.
    dreptate si libertate pana la capat !
    success !
  • +5 (5 voturi)    
    Comentariu sters de utilizator (Vineri, 21 februarie 2014, 16:38)

    [anonim]

    • +5 (5 voturi)    
      pericolul in ukraina (Vineri, 21 februarie 2014, 16:47)

      nash pandelica [utilizator] i-a raspuns lui

      vine de la jumatatea de est, de la cazacii de don, rusi.
      rusii vor vota cu marele imperiu, cu interesele lui.
      asa cum vedem ca se intampla si in basarabia.
      la est de nipru, populatia este, masiv, ruseasca