ULTIMA ORA Atac armat soldat cu 5 morti intr-un complex rezidential din Seattle

de Alina Neagu     HotNews.ro
Luni, 22 aprilie 2013, 11:02 Actualitate | Internaţional


5 oameni au fost impuscati mortal, luni, intr-un complex rezidential din Seattle (nord-vestul statului Washington), anunta Washington Post. Potrivit sursei citate, una dintre victime ar fi un suspect care a deschis focul si a fost impuscat de politisti.

Politistii au ajuns la fata locului dupa ce au fost anuntati telefonic ca in zona are loc un schimb de focuri.

Cauzele incidentului nu sunt deocamdata cunoscute.






Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.















.*.


3975 vizualizari

  • +5 (5 voturi)    
    Comentariu sters de utilizator (Luni, 22 aprilie 2013, 11:10)

    [anonim]

  • +12 (12 voturi)    
    Comentariu sters de utilizator (Luni, 22 aprilie 2013, 11:10)

    [anonim]

  • +2 (2 voturi)    
    Federal Way... (Luni, 22 aprilie 2013, 11:23)

    craiovea [utilizator]

    .. între Seattle și Tacoma. La fel de tragic, dar nu la fel de mare surpriză ;)
  • -2 (4 voturi)    
    rutina (Luni, 22 aprilie 2013, 11:55)

    Crup [utilizator]

    Nu sunt un antiamerican de genul celor fanatici, care urasc pur si simplu SUA. Dimpotriva, in principiu sunt pro-american, fara a cadea in cealalta extrema, de a fi "fan" SUA. Spun asta ca sa nu imi interpretati comentariul in nota asta.
    Dar nu pot sa nu remarca ca deja a devenit rutina in SUA atacurile astea. Acum o vreme, baiatul ala care s-a dus cu pusca la scoala si a "kilarit" tot ce a prins. Acum vreo 2 saptamani, la o universitatea in Texas, atac armat. Saptamana trecuta, refugiatii aia ceceni au "sarit la kilareala", asa, ca "vor muschii lor".
    Am un amic american (dar american - american, nu roman emigrat), cu care povestesc pe mess aproape zilnic. Zilele trecute, dupa atentatul de la Boston, i-am propus un pariu: cine ghiceste unde va avea loc urmatorul atentat armat din SUA saptamana viitoare (adica saptamana asta). N-a prea gustat gluma mea, si nu s-a "prins" in pariu. Oricum, eu i-am spus ca pariez pe California pentru saptamana asta.
    De abia astept sa il vad in-line, sa recunosc ca m-am inselat: nu a fost in California, ci in statul Wasgington. Dar n-am fost nici foarte departe de adevar: Washington e la nord de California, nu foarte departe.
    Acum sper ca imi va accepta provocarea sa ghicim in ce stat va avea loc saptamana viitoare urmatorul atac armat din SUA. Eu, pentru saptamana viitoare, merg pe Florida. A venit primavara - vara, iar in Florida, fiind foarte sudica, sigur a venit canicula, precis innebuneste unu' de la canicula si isi descarca un incarcator in ceva copii de liceu sau studenti. Daca aveti vreo sugestie mai buna decat Florida pentru saptamana viitoare, "feel free to share it to me"! :D
  • +3 (3 voturi)    
    nu este atac armat (Luni, 22 aprilie 2013, 12:16)

    gnd [utilizator]

    Nu este atac armat este schimb de focuri, este o mare diferenta intre cele doua, corectati titlul ! Niste baieti si-au reglat conturile. Nu prea inteleg de ce ajunge aceasta stire de la orele 5 americane in stirile de la noi ? Ce eveniment major s-a produs ? O altercatie intre niste baietasi care au ceva de impartit ajunge in stirile de pe Hotnews pentru simplul motiv ca s-au folosit arme de foc. Daca se omorau intre ei cu bate sau cutite mai aparea aici ? Pentru moucha : astfel de evenimente sunt la ordinea zilei, asa cum la noi la ordinea zilei sunt crime cu cutite si topoare prin satele din tara, singurele diferente sunt ca de data asta au fost implicati 5 in loc de 2 si s-au folosit pistoale in loc de cutite pt ca sunt americani nu europeni. Se fac presiuni concertate la nivel mondial (dar mai ales in SUA) pentru dezarmarea populatiei si asta este si motivul pentru care presa se inflameaza de fiecare data cand aud despre arme de foc.
    • +1 (1 vot)    
      Comentariu sters de utilizator (Luni, 22 aprilie 2013, 13:37)

      [anonim] i-a raspuns lui gnd

      • 0 (0 voturi)    
        E cam rau (Luni, 22 aprilie 2013, 23:22)

        gnd [utilizator] i-a raspuns lui

        Niciodata in istoria omenirii dezarmarea populatiei nu a dus la nimic bun. Sunt multe carti scrise pe tema asta, toti dictatorii si tiranii au inceput prin a dezarma populatia si toate atrocitatile s-au intamplat dupa ce oamenii au fost lasati fara mijloace de aparare. Si daca ne uitam la exemple mai recente, gen Australia, UK, s-a demonstrat clar ca dezarmarea oamenilor de rand duce la cresterea criminalitatii generale (cei ce nu se pot apara sunt tinte usoare, infractorii actioneaza relaxati stiind ca nu-i asteapta nici o arma in casa).