Infirmiera care a dat informatii confidentiale despre starea ducesei de Cambridge a fost gasita moarta; se banuieste ca s-ar fi sinucis

de Corina Ionel     HotNews.ro
Vineri, 7 decembrie 2012, 17:56 Actualitate | Internaţional


Infirmiera de serviciu care a dat informatii cu privire la starea de sanatate a ducesei de Cambridge unei prezentatoare de radio care s-a prezentat drept regina Elisabeta a II-a, a fost gasita moarta, informeaza The Telegraph. Politia britanica a informat ca nu trateaza moartea femeii ca fiind suspecta, fiind banuita o posibila sinucidere.

Potrivit The Telegraph, femeia a fost gasita in stare de inconstienta la Spitalul King Edward VII din Londra unde a fost internata Ducesa de Cambridge in urma cu cateva zile. Paramedicii i-au acordat infirmierei primul ajutor insa nu au reusit sa o salveze.

Politia londoneza a informat ca circumstantele decesului nu sunt explicate deocamdata insa nu trateaza moartea acesteia ca una suspecta.

Potrivit publicatiei Daily Mail, circumstantele descoperirii femeii indica faptul ca aceasta s-ar fi sinucis.

Un purtator de cuvant al Politiei Metropolitane a precizat ca "politia a primit un apel vineri, 7 decembrie, in jurul orei 9:25 in legatura cu o femeie care a fost gasita in stare de inconstienta la o adresa din Strada Weymouth, W1. Serviciul de Ambulanta londonez a intervenit si a pronuntat decesul la fata locului. Moartea nu este tratata, la aceasta ora, ca fiind suspecta."

Spitalul este asteptat sa dea o declaratie de presa in cursul zilei de vineri.

Amintim ca doi prezentatori ai postui australian de radio 2DayFM au reusit o farsa incredibila prezentandu-se drept regina Marii Britanii si printul Charles intr-un apel telefonic la spitalul unde Kate, sotia printului William, insarcinata, era ingrijita, si reusind sa obtina informatii confidentiale despre starea sa de sanatate, scrie AFP.

Infirmiera de serviciu a preluat apelul spunandu-i "reginei" ca printesa a avt o noapte calma si ca a fost deshidratat, problema fiind rezlvata. Infirmiera a mai precizat ca printesa nu a mai vomitat de cand a preluat ea tura.

Spitalul King Edward VII a recunoscut ca o "scurta conversatie a avut loc cu personalul" si a promis intr-un comunicat ca va revizui "procedurile in materie de apeluri telefonice".

Postul de radio si-a cerut ulterior scuze pe Twitter pentru "inconvenientele" pe care le-ar fi putut cauza aceasta farsa, care a fost facuta "cu cele mai bune intentii".






Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















4915 vizualizari

  • +2 (8 voturi)    
    Remember (Vineri, 7 decembrie 2012, 18:45)

    JG [utilizator]

    Remember Lady Di !
    PS. Oare de ce nu ma mira stirea asta?
  • +3 (5 voturi)    
    probabil... (Vineri, 7 decembrie 2012, 19:20)

    nedumeritul [utilizator]

    probabil ca au concediat-o si atunci s-a sinucis....
    pacat....nu trebuia sa-si faca probleme de constiinta pentru cele intamplate....in mod cert era un om onest... domnul s-o aiba in paza....
    • -3 (9 voturi)    
      te referi la dl.... (Vineri, 7 decembrie 2012, 20:09)

      stefan2008 [utilizator] i-a raspuns lui nedumeritul

      ...domnul paznic al cimitirului, nu?
  • +9 (9 voturi)    
    o limita de decenta nu ar strica (Vineri, 7 decembrie 2012, 19:35)

    rov [utilizator]

    pentru a-si castiga painea unii dintre noi calca pe cadavre, altii muncesc...
    • -1 (7 voturi)    
      Australians: (Sâmbătă, 8 decembrie 2012, 0:44)

      una mica [utilizator] i-a raspuns lui rov

      noisy, arrogant and stupid. Una la mana.
      A doua la mana: "Moartea nu este tratata, la aceasta ora, ca fiind suspecta."
  • +4 (8 voturi)    
    Spre deosebire de Romania (Vineri, 7 decembrie 2012, 22:30)

    Petran [utilizator]

    Sa dai informatii private e o chestie f serioasa in vest. Uite ce drame se pot intampla din cauza incalcarii legii...e vorba si de rusinea obrazului. Tragic...
    • +2 (2 voturi)    
      Comentariu sters de utilizator (Sâmbătă, 8 decembrie 2012, 13:03)

      [anonim] i-a raspuns lui Petran

  • +1 (7 voturi)    
    Condamnata la moarte. (Sâmbătă, 8 decembrie 2012, 0:32)

    Marionette [utilizator]

    Cum putea sa fie razbunata mai bine bataia de joc la adresa familiei regale? Facand lobby si intervenind sa-i concedieze pe pranksteri? Nope, ar fi parut penibili. Sa protesteze fata de eveniment? Nope, lumea ar fi continuat sa rada pe la colturi in timp ce i-ar fi aprobat de fatada. Doar daca ... doar daca infirmiera nu s-ar fi sinucis. Atunci totul ar fi fost perfect: pranksterii s-ar fi simtit prost, lumea s-ar fi indignat. Si daca totusi asistenta nu vrea sa se sinucida? Err ..., pai atunci ... sinucideti-o! A fost gasita "sinucisa" pe scara de iesire din spital??? Please! Veniti cu ceva mai bun! O crima a familiei regale!
    • +2 (4 voturi)    
      Comentariu sters de utilizator (Sâmbătă, 8 decembrie 2012, 13:04)

      [anonim] i-a raspuns lui Marionette

      • 0 (0 voturi)    
        Este de luat in calcul. (Duminică, 9 decembrie 2012, 15:04)

        Marionette [utilizator] i-a raspuns lui

        Varianta de care spun este de luat in discutie, un misto ieftin nu o anihileaza. Daca ai fi citit presa straina ai fi descoperit ca "a decis" sa "se sinucida" pe treptele de iesire din spate ale spitalului. Ciudat loc sa te sinucizi. Adica daca as vrea sa ma sinucid m-as sinucide in spital sau acasa, eventual dupa ce m-as fi comportat ciudat o perioada. Nu pe drumul intre locul de munca si spital! In plus Jacintha era orice tip uman, dar nu de sinucigas, avea copii, avea un sot, nu putea sa o faca sa se sinucida nici macar o eventuala concediere.
        Cine pica acum, "intamplator" cel mai bine din "nefericitul eveniment"? Familia regala.
        Nu spun 100% ca este asa. Eu merg pe 50% ca este asa, 30% ca a fost super stresata de conducere (nu doar cu concediere, ci cu procese care s-ar fi repercutat asupra bunastarii familiei sale, cu faliment) si astfel impinsa la sinucidere (dar ramane neexplicabil locul ales pentru a face asta, si modul, ca si cum ar fi fost pe drum), si 20% cred in varianta oficiala. Daca este varianta 2 (30%) poate, doar poate se va afla ceva. Daca este varianta 1 99,999% nu se va afla nimic. Dar daca se va afla, UK va trece de la monarhie la republica RAPID.
        • -1 (1 vot)    
          nina tu esti ? (Duminică, 9 decembrie 2012, 16:06)

          rov [utilizator] i-a raspuns lui Marionette

          alo alo alo tovarasi ! nu trageti !! :)))
        • 0 (0 voturi)    
          Comentariu sters de utilizator (Luni, 10 decembrie 2012, 0:55)

          [anonim] i-a raspuns lui Marionette